Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ски багажник?


yanko78

Recommended Posts

Нещо съм се зачудил дали да не си взема багажник за ските. Досега бутам средната преграда и ги муша, ама постоянно тракат вътре а и винаги са мокри и не ми се ще да мърлява вътре. Гледам някои карат с някакви като залепени за тавана. Гледам и тези с гредите и не мога да реша. Ще ми се новичко тюле, ама не знам дали няма да ми се скъса джоба с него. Как ги виждате нещата?

Да добавя, че колата е лифтбек и няма греди на тавана. Гледам като отворя вратата, че в рамката има дупки.

Редактирано от yanko78
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти бъзикаш ли се с тези сакове :) 200-300 лева да мушнеш едни ски вътре ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти бъзикаш ли се с тези сакове :) 200-300 лева да мушнеш едни ски вътре ...

200-300 лева? Купих си един за 25 евро преди един месец именно за да не се прецакат седалките като мушкам ските в дупката за задния подлакътник, които са и мокри, за да е още по-гадно. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо съм се зачудил дали да не си взема багажник за ските. Досега бутам средната преграда и ги муша, ама постоянно тракат вътре а и винаги са мокри и не ми се ще да мърлява вътре. Гледам някои карат с някакви като залепени за тавана. Гледам и тези с гредите и не мога да реша. Ще ми се новичко тюле, ама не знам дали няма да ми се скъса джоба с него. Как ги виждате нещата?

Да добавя, че колата е лифтбек и няма греди на тавана. Гледам като отворя вратата, че в рамката има дупки.

Ако нямаш за какво друго да ползваш напречните греди, примерно за транспортиране на велосипед или бокс, вземи си магнитни държачи за ски, има ги и в БГ по сайтовете. Залепват се за тавана, като махнеш ските, махаш и държачите за тях - лесно и бързо. Аз такива мислех да си взема, но междувременно смених колата, а новата е със стъклен покрив и магнитните държачи вече нямаха смисъл. Иначе, ако ще ползваш бокс-багажник, ще пренасяш велосипед и пр., напречните греди са лекарството, веднъж ги купуваш, а ги ползваш при различни случаи. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дългогодишен опит зад гърба, ме бута да ти предложа напречни греди и куфар. Thule е вариант, но имаш избор и на всякакви други по-евтини опции. Големия плюс е, че вътре навираш обувки, каски и всичко останало. Ако пътуваш със семейство и деца, и лятото ще е идеално решение за багаж. Но всичко зависи от нуждите ти. Ако си сам (+1) и мислиш само за ски, варианти на багажници, колкото искаш. Ако искаш да видиш/пробваш, насреща съм да ти дам моите за уикенд или за някое пътуване. Едно време ползвах магнитни, но според мен не са добро решение. Особено ако е за дълъг път.

Ако сложиш греди, лятото може да слагаш и багажници за колела. 4 броя събира. Това при условие, че ползваш такива. Отново въпрос на нужди. имал съм случай да съм с куфар отгоре и два багажника за колела.

Да добиеш представа, как изглежда:

12801243_10154577402562598_4114377035964

11030202_10153700407812598_8544377435408

Това е с багажници за колела:

11888058_10154115536402598_5743154675651

11216213_10153847627482598_7940230746337

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Благодаря за изчерпателния отговор. Определено варианта на тюле най ми допада, но не мисля, че ще се възползвам от всичките предимства. Досега с жената и детето, където и да сме ходили, ни е стигало мястото в колата и мисля, че за на пред едва ли ще ни е необходимо повече. Ако цената за две греди на кръст беше по приемлива щях да го взема. 800+ лв, определено не ми се дават. Гледах в декатлон калъфи за ски и обувки на приемливи цени и сигурно ще си остана с варианта вътре да си ги карам. Така или иначе, не планирам да возя ските на далече с повече пътници че да ми пречат. Иначе много ме кефи кола с тюле от горе. В събота даже спрях на един светофар човек с октавия и тюле и ми каза че го рентвал за 12 лв на ден с депозит 800 лв

 

Тези магнити също ме привличат, но дали няма да надраскат тавана? Гледам Румънци по магистралата масово с такива, предполагам, че явно се захващ доста добре щом ги лангъркат от други държави.

Редактирано от yanko78
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателния отговор. Определено варианта на тюле най ми допада, но не мисля, че ще се възползвам от всичките предимства. Досега с жената и детето, където и да сме ходили, ни е стигало мястото в колата и мисля, че за на пред едва ли ще ни е необходимо повече. Ако цената за две греди на кръст беше по приемлива щях да го взема. 800+ лв, определено не ми се дават. Гледах в декатлон калъфи за ски и обувки на приемливи цени и сигурно ще си остана с варианта вътре да си ги карам. Така или иначе, не планирам да возя ските на далече с повече пътници че да ми пречат. Иначе много ме кефи кола с тюле от горе. В събота даже спрях на един светофар човек с октавия и тюле и ми каза че го рентвал за 12 лв на ден с депозит 800 лв

 

Тези магнити също ме привличат, но дали няма да надраскат тавана? Гледам Румънци по магистралата масово с такива, предполагам, че явно се захващ доста добре щом ги лангъркат от други държави.

Драскат и съм готов да споря до припадък :D  Освен ако не си возиш пароструйка в колата и не ходиш на ски юни месец:) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драскат и съм готов да споря до припадък :D  Освен ако не си возиш пароструйка в колата и не ходиш на ски юни месец :)

 

Подкрепям напълно!

На Маздата използвах магнитни багажници и си оставиха отпечатъците по тавана. Освен това като спреш някъде  магнитните багажници и ските  изобщо не са защитени от кражба т.е. колата трябва да ти е все пред очите. За тази кола заложих на ски -сак за в купето.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка взех сакове за ските и обувките от декатлон за по 18 лв. Проверих и оригиналния, който беше само един и колегата над мен явно е взел него 2-300 лв ми се сториха досто за едно парче плат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.