Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Внос на автомобил от ОАЕ, Дубай и др.


allroad

Recommended Posts

Привет, колеги, интересува ме дали някой от вас е минал по този път? Принципните пера са ми ясни:

- 10% акциз;

- 20% ДДС; 

- Технотест;

- Транспорт.

 

Дали обаче всичко е така? Ако автомобилът е 6+1 места, възстановява ли се ДДС? Ако от там идва с фактура...

Ще бъда благодарен на всеки с опит.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имат разлика в охладителната система, парното и някой са с различни акумулатори и алтернатори(на по-ниско напрежение). Провери си и тези неща за конкретната кола, че може и тука да отидат доста средства!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, карал съм тамошни коли. Охлаждането им е по-добро (разбираемо). С отоплението нямат проблем. Виж, за захранване не съм гледал, няма логика да е различно от конвенционалното. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години, приятел караше едно БМВ вкарано оттам, заради по-големия радиатор, загряваше по-трудно и бързо стинеше. Отделно парното му беше слабо. Казваше, че като сменял акумулатора, оригиналния бил по-малък и нещо е преправял за да влезе нормален. Може и да не са всички така, или неговата да е била досглобявана от БГ джамбаз, знам ли! Интересна е темата ти, на какво си се спрял?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам Мицу Панчарево (Pajero). Нови там са по 45К. И то само бензинови, каквито в Бг няма. Варианти много де - Нисан Патрул, Лексус LX и др. Тези последните ги гледам като употребявани де, за нов все къси пустите $...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре си се ориентирал, мислех, че ще е някоя спортна, но 4х4тата, които гледаш заслужават респект. Паджерото си е хубаво, определено за тия пари е оферта. Интересно с гаранцията какво се случва в такъв случай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2008г Мицубиши имаха Европейска гаранция и стига да е сервизиран в оторизиран сервиз ти я признаваха в цяла Европа, сега не знам как е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още нещо. Мои познати които живеят в Дубай си докараха тука Ауди Q7 2010 година 4.2 бензин. То си е тяхно просто искаха да го регистрират тук и да го карат когато са тук. Оказа се че пустото му Ауди е излязло от завода с ЕВРО 2. Стана голяма драма с регистрацията. Не съм го питал дали въобще успя да го регистрира. Там явно няма такива строги еко изисквания. А от Порше София обявиха такава цена за да стане Евро 4 или 5....

Редактирано от ivanstoyanovvvv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За акциза сигурен ли си? Мисля, че това отпадна отдавна. По спомен се начисляваше над определена мощност (някаква смехория беше) като "луксозна стока". След влизането в ЕС мисля, че го отмениха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акциз няма и НЕ МОЖЕ ДА ИМА защото този вид косвен данък не зависи от произхода и/или дестинацията на пристигане на стоката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акциз няма и НЕ МОЖЕ ДА ИМА защото този вид косвен данък не зависи от произхода и/или дестинацията на пристигане на стоката.

И аз срещнах подобно становище на хора от офроуд форума. Има логика да е така. Ако отпадне това перо, остава транспорта, ДДС-то и Технотест. Само не знам коя наредба за приспадането на данъка на 6+1-местните да прочета. Ако джипката дойде с ф-ра, макар и от страна извън ЕС, и ако по документи е такава, разбира се, дали ще ми го признаят за данъчен кредит...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не видях да си писал по-горе и стига да не греша, но при внос на МПС от страна извън ЕС се дължи и мито. За ползването на ДДС - голям филм е принципно. Трябва да си изряден от всякъде, за да ползваш кредита. Ако ти се чете, ето едно произволно становище:

 

https://www.ruskov-law.eu/sofia/article/danychno-tretirane-zakupuvane-avtomobil.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акциз няма на 100%, филма съм го играл но със коли от щатите.Но беше отдавна, колите пристигнаха 8 месеца преди да падне акциза и преценихме,че по-добре да поседят във гаража и после да ги регистрираме.Само на едната кола акциза беше 22000лв.А като ги минахме през митница за обмитяване на двете коли платихме 18000лв митни сборове.Имам спомен,че имаше значение и дали автомобила е до шест месеца от дата на производство и до някакви километри и ги водят нови 6000 или 10000км вече не помня, имаше някаква разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не видях да си писал по-горе и стига да не греша, но при внос на МПС от страна извън ЕС се дължи и мито. За ползването на ДДС - голям филм е принципно. Трябва да си изряден от всякъде, за да ползваш кредита. Ако ти се чете, ето едно произволно становище:

 

https://www.ruskov-law.eu/sofia/article/danychno-tretirane-zakupuvane-avtomobil.html

Прочетох всичко, но за съжаление не пише нищо за закупуване на автомобили извън ЕС. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, становището генерално разглежда въпроса по възстановяването на данък добавена стойност, а не конкретно твоя случай, сори ако съм те подвел. Препратката я пуснах просто информативно с идеята, да видиш какво те чака. Дали ще си вземеш колата от България или ще платиш ДДС по внос, принципа е един при възстановяването. Най-добре, посъветвай се с някой данъчен или счетоводител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.