Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бебето - гони осем.


The Best Forman

Recommended Posts

Не всички имат твоята фривилна грухталност. Освен това Манастирска 8А, София - Ропотамо 1, Поморие за 195 минути не е "тръгни-спри", хеле пък под 80 км/ч средна скорост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е да се случват лежерно нещата, да не си дава човек излишно зор, да се напиня, напъва и напряга, както и да се пести гориво и колата да не се ръчка, ама Хекимин Ефендим Доцент Иванов леко вече в зоната на Ултра Спестовните, Внимателните и Грижовните е навлязъл.?

 

Почитание и поклон до земята за волята и търпението, както и за постигнатите резултати, аз не мога така.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, The Best Forman написа:

Погледни си средната скорост при любимия ти стил тръгни-спри и ако е повече от 80 км/ч ще те черпя.

Ами ... рядко съм под 90km/h средна скорост. Последно, на връщане от Варна, бях с 101 или 102 на влизане в София и 95 при гасенето пред нас. СРЕДНА, според борда. Но това е в неделя, тръгване в 18:30, на практика нямам спиране, с изключение на трите светофара във Велико Търново и един в София. Разхода беше 5.7, по околовръса падна до 5.6 при гасенето. 145 на лимитер (137-138 реални) на магистралата и 107 (реални 100-101) на първокласните пътища. И отдавна не карам тръгни-спри, а гледам да държа постоянна скорост. Изключение са изпреварванията, но там просто няма как, ако не искам да съм опасен и за мен и за околните ;) 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, zloQQ написа:

Къде разходи колата толкова километра на веднъж бре, Гена?

Два пъти до Велико Търново в рамките на седмица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, The Best Forman написа:

Два пъти до Велико Търново в рамките на седмица.

Аз мислех, че някъде в странство си отишъл... Сега остава да кажеш, защо не си намери някоя кака с големи цици от София, ами за едното ибанИ и мачкане на боски, до Търново да тигелираш :)

Редактирано от zloQQ
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, zloQQ написа:

Аз мислех, че някъде в странство си отишъл... Сега остава да кажеш, защо не си намери някоя кака с големи цици от София, ами за едното ибанИ и мачкане на боски, до Търново да тигелираш :)

Маааалко изместваш темата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, The Best Forman написа:

Една малка корекция , след като минах през колонката - 938 км. с 38 л. ?

4/100км.

 

На 24.08.2023 г. at 17:15, The Best Forman написа:

... сега обмислям 1500+ (мисля , че е възможно).

колко литра е резервоара?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, joro-120L написа:

...

 

колко литра е резервоара?

45 с обезвъдушаване (в чужбина) .. на български бензиностанции - от 43 до 49 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, joro-120L написа:

При този разход, за 1500 км. пробег ти трябват 60л.

Става и с 45 (3/100) , но не става на всеки терен т.е. на равно без големи денивилации и без климатик , защото този миксер много се тормози по баири .. днес пробвах по Околовръсното и с климатик на равно при 80 км/ч задържа  моментния разход на 3.2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, The Best Forman написа:

(3/100)

?

Не очаквах по-ниски стойности. Гена, 4/100 го приемам за минимум. Не се подлъгвай с данни от моментен разход.

Не знам как в продължение на 1500 км. ще поддържаш 3.2 моментен. Дори и на 100 км.

преди 19 минути, The Best Forman написа:

Става и с 45 (3/100) , но не става на всеки терен....

Тоест, практически неприложимо. Ако правиш совалки на някоя изоставена самолетна писта, само за идеята, да.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, joro-120L написа:

?

Не очаквах по-ниски стойности. Гена, 4/100 го приемам за минимум. Не се подлъгвай с данни от моментен разход.

Не знам как в продължение на 1500 км. ще поддържаш 3.2 моментен. Дори и на 100 км.

Тоест, практически неприложимо. Ако правиш совалки на някоя изоставена самолетна писта, само за идеята, да.

Ами ако въртя на писта , разхода няма да има стойност .. тези 938 км. съм ги направил по един и същ маршрут в двете посоки с едно и също натоварване. Ако си въртя безцелно на писта ще го сваля и на 2/100 , щот ще карам с 60 на 1000 об/мин , ама на нормален път не става (много ще ме сърби).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, The Best Forman написа:

тези 938 км. съм ги направил по един и същ маршрут в двете посоки с едно и също натоварване.

Да, но разхода ти е 4, а не 3. Просто ти казвам къде можеш да постигнеш този разход 3 и да минеш 1500, даже и + си написал, оптимист, с 45 литра.

Следя и да споделиш, ако има подобрение на рекорда от 4/100. За мен, това си е достатъчно постижение.

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, joro-120L написа:

Да, но разхода ти е 4, а не 3. Просто ти казвам къде можеш да постигнеш този разход 3 и да минеш 1500, даже и + си написал, оптимист, с 45 литра.

Следя и да споделиш, ако има подобрение на рекорда от 4/100. За мен, това си е достатъчно постижение.

 

Маршрута съм го измислил , само да ми остане време да го мина - София - Синеморец , но няма да го карам до 1500 км ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, The Best Forman написа:

... но няма да го карам до 1500 км ?

Щото трябва да сложиш и една двадесет литрова туба в багажника. :)

Няма значение. Важното е какъв разход ще цитираш.

 

преди 8 минути, The Best Forman написа:

Маршрута съм го измислил - София - Синеморец

Те това е меродавен маршрут. Кво си бръмчиш на дребно из София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, joro-120L написа:

Щото трябва да сложиш и една двадесет литрова туба в багажника. :)

Няма значение. Важното е какъв разход ще цитираш.

Добре де , ще се върна и два-три пъти до Пловдив ;)

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, The Best Forman написа:

... ама на нормален път не става (много ще ме сърби).

По-добре не пробвай - тогава освен за мазохист ще бъдеш официално обявен и за садист, терорист и рецидивист ? Но пък първият, който не издържи да се влачиш така и ти нашока репата ще го обявят за национален герой и ще му връчат орден "Стара планина" ?

4/100 е повече от добър разход - Вагените се хвалеха с трилитровото дизелово Лупо, ама и на него реално това му беше лабораторен разход и на път си гореше 4. Лично аз на моментен разход не вярвам, защото там съм виждал и трицифрени показания, както и под 2/100 - пълно-пълно му е майката, а компютъра да си ги смята както ще.

Редактирано от Logrus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, Logrus написа:

По-добре не пробвай - тогава освен за мазохист ще бъдеш официално обявен и за садист, терорист и рецидивист ? Но пък първият, който не издържи да се влачиш така и ти нашока репата ще го обявят за национален герой и ще му връчат орден "Стара планина" ?

4/100 е повече от добър разход - Вагените се хвалеха с трилитровото дизелово Лупо, ама и на него реално това му беше лабораторен разход и на път си гореше 4. Лично аз на моментен разход не вярвам, защото там съм виждал и трицифрени показания, както и под 2/100 - пълно-пълно му е майката, а компютъра да си ги смята както ще.

Свиквайте с гледката 60-70 на магистрала ... на прибиране задминах само три варненски електрически  БМВ , решили да стигнат до София с едно зареждане ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наше село - София и обратно. Второкласен, първокласен,магистрала, населено място и София. Един и същи маршрут.

Отиване :

https://prikachi.net/image/tuZOA

 

Връщане:

https://prikachi.net/image/tu3dW

 

Редактирано от Моджо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, Моджо написа:

Наше село - София и обратно. Второкласен, първокласен,магистрала, населено място и София. Един и същи маршрут.

Отиване :

https://prikachi.net/image/tuZOA

 

Връщане:

https://prikachi.net/image/tu3dW

 

Хи , хи , има по-големи пенсионери от мене ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, Typi_taratajki написа:

Че то с неговоата няма как да покарчи повече. Тя просто не върви ? 

На газ толкоз ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.