Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съвети, мнения, критики за покупка на Octavia 2 DSG


igyumishev

Recommended Posts

Колеги, да си призная, последно време много съм се разглезил,Фабийката стой пред вкъщи и на мен ми се налага да карам все автоматици, което започна да заражда едно желание в мен и аз да се сдобия с такъв. Поразгледах доста коли, прочетох доста статии и форумни "спорове" за автоматичните кутии и нещата пак започнаха да клонят към ВАГ и по-специално Шкода и към DSG. Та на прицел в момента са ми два конкретни двигателя 1.9TDi PD и 1.6TDi CR, не бих върнал и 2.0TDi, но след кратко аматьорско проучване из чуждестранните сайтове за продажба на автомобили ми направи впечатление, че 2.0TDi са доста по-карани и рядко има екземпляри под 260-300хил.км., а ако има то те ще са голи като пушка.Четох няколко теми свързани с 2-та по-горе описани двигателя, но повечето са от 2014-15, което смятам, че е било "началото" на употреба на 1.6TDi , поне в България и мисля, че вече би трябвало да има по-обективни мнения. Та нека всеки, на когото му се занимава, се е сблъсквал, собственик е или поне има някакво наблюдение да изкаже мнение за двигателите. Някъде из темите бях чел мнение на един от клубните майстори "bega4kata", че с един ремап 1.9TDi започва да върви що-годе колкото колкото 2.0TDi, в съчетание с DSG това постижимо ли е, както и при 1.6TDi, изобщо добре ли е да се прави ремап или чип(не съм запознат толкова) на тези двигатели с тази кутия, рабира се в някакви нормални граници, не да се гонят 200к.с. и 500 нютона. Също попаднах на тема, че 1.6TDi с тази кутия извънградско бил доста икономичен, но при каране над 130-40км/ч. на 2000хил.км. му се доливало по литър масло на кутията, това до колко е вярно ? Като цяло, нека всеки със съвет, критика, мнение и най-вече желание да се разправя с мързел, на когото вече не му се ръчкат скорости да се изкаже. Също би ми била полезна информацията, какво да гледам при оглед на тези двигатели с тази кутия, както и по-често срещани проблеми, разход(нещото, което ми направи голямо впечатление е, че при двата двигателя, дават доста голяма разлика в разхода) и т.н. Благодаря Ви предварително ! :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.