Jump to content

skoda-club-nulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мазно предно стъкло без загуба на антифриз.


Алекси Георгиев

Recommended Posts

Търся мнения защо ми е мазно предното стъкло, при положение че нямам спад в казанчето на антифриза ?!

Лятото не го забелязвах, но сега карам на климатик в червения сектор, има запотяване на стъклото и т.н. Предполагам е свързано с влагата.
Стъклото изчистих с хавлиена кърпа вчера, снощи... Тази вечер пак е мазно- на халогени личи най много.
Проблема е адски дразнещ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяно ли е стъклото. Четох няколко мнение във VW форума, че след смяна на стъклото с евтино такова,

имам в предвид в диапазона до 150лв, се наблюдава такава мазнотия. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Климатичните елементи в купето зрави ли са?При евентоален проблем с тях,фреона излиза с част от маслото и вентилатора ги качва по стъклото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, Колега! 

С такова заглавие наистина ще привлечеш вниманието. 

След това ще се почесваш често - често, а като краен резултат темата ще е евентуално от полза само на Теб, защото едва ли някой друг търсещ някакво инфо ще впише Ключова дума " Важно"! 

Успех! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, че оправихте заглавието! Много се извинявам, че не съобразих правилно!

А иначе стъклото си е оригиналното, климатика не ми е направил впечатление за проблем. Филтъра сменях преди месец, но от тогава не съм го гледал. И да - пуша в колата, но не знам това какво значение има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би ти сълзи радиаторчето за отопление на купето и от него е това омазняване. Няколко капки ще са достатъчни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"И да - пуша в колата, но не знам това какво значение има."

 

Има значение колега - повярвай. аз също пуша в колите си и ефекта на мазните стъкла отвътре си го има. Опитай да почистиш стъклата си с някакъв хубав препарат и да видиш каква гняс ще свалиш. /Ох ако можеше тоя препарат да помогне и на дробчетата ми ..../, в кръга на майтапа , но наистина съм забелязвал този ефект точно по това време след като цяло лято сме пушили и сега наесен като почнат да се запотяват стъклата си личи много и като ги измия се сещам колко е вредно тютюнопушенето. Дано при теб проблема да не е от другаде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чистих с хавлиена кърпа вечерта и на следващата вечер същото омазняване. Но нали ви казвам - личи само на фарове. Няма да пуша вътре да видя дали ще има ефект, но в Полото също пушиме със жената и там този ефект го няма!

А ако ми тече радиаторите то, няма ли да имам загуба на течност или слабо отопление?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако пафкаш електронна цигара е така. Аз и с нея отварям стъклото да излиза навън парата. И мазнотията от Глицерина и Пропиленгликола се маха само препарат за стъкла и кърпички за стъкла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега с климатик или климатроник си ? До колкото съм запознат ако колата е с климатик, то той на функция "отопление" не се включва /Дано не греша за да не те подвеждам/ и в този случай мисля, че може да се изключи проблема да е от климатика. При климатроника е друго - и на охлаждане и на отопление - фреона се върти. Та в този случай ако мазнотията е от някакъв нефрапиращ  теч по климатроника или охладителната система на ДВГ ще се видиш в чудо докато го установиш.

Стискаме палци да е малка беля. Мисля, че ако "сълзи" антифриз едва ли ще го установиш по силата на "топлото"  и ако не оставя мокри следи някъде под таблото в краката от пасажерската страна си е приключение да стигнеш до радиатора и свръзките за визуална инспекция .  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майко мила, косата ми настръхва :)

С климатик е колата, не е климатроник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има съмнение че е от климатика, ще е добре да минеш да ти проверят налягането на фреона.

Аз лично съм пушач който пуши много в колата, от цигарите до момента не ми е било мазно стъклото- мръсно но не и мазно.

Имах пасат на който радиаторчето течеше и там също не ми е било мазно. Ходи да ти проверят фреона, така ще разбереш дали е от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с пушенето в колата може да има ефект, само ако прозорците не са чистени през последните 2-3 години. Щом е мазно, вариантите са два:

1. Проблем в климатика и съответно фреон + масло - много лесно за проверка, вече навсякъде се прави диагностика на климатик.

2. Проблем в радиаторчето и съответно буквално сълзене на антифриз от него. Тук естествено отстраняването на проблема е забавно.

 

Отвори все пак и виж филтъра. За 3 минути работа е. Чисто хипотетично, има ли вариант някой доброжелател да ти е залял колата с нещо? Не че няма да видиш по филтъра ако е така, но все пак?

Виждам че си от Враца, не знам дали имаш път към София. И за двата проблема тук препоръчвам сервиз Елбатрон (виж в раздела бял списък). Ако не идваш до София, произволен майстор по Враца и това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля  че  и аз  от  няколко  дни  съм със същия проблем. 

Като пусна  топлия въздух в купето и предното стъкло става замъглено ( филтъра на купето е сменен )

От ровенето ми тия дни всичко води до сълзене на радиаторчето ( топлообменника ) 

нямам теч в купето - все още :)

 

Гледах клипове за демонтаж на таблото и  започвам  да  събирам кураж,  та  се  чудя  с  някакво  прахче   дали   ще може   да  запуши или  ще  е временно ?

 Остава и варианта  да  се  спука качествено и  да  се лейне антифриз в купето :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еееееееееееееееее, таблото хич не ми се иска да свалям. Сигурен съм че после ще трябва да продам колата, защото почне ли да скърца и пука ще ме докара до нервна криза!

Добре де, аз пак се питам - няма ли да губя осезаемо от количеството антифриз в казанчето?!

Филтъра го видях - абсолютно нищо му няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само като хипотеза - възможно е отводнителния канал за конденза да е запушен и да се изпарява влагата при работещо парно ... е незнам точно колко конденз може да побере кутия и колко време е нужно да е се изпари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен има  и гадна задушлива миризма и мисля  че  е  антифриз.

 

По чуждите форуми пишат за  различни миризми.......  сладникава ( антифриз ) ,  

ако  е по -слаба вонята :)  като на плесен ( като на пара ) тогава  го дават от запушен канал за конденз.

 

Като  цяло къде  може  да  се види  тоя канал, някъде  към двигателя ли се показва или под купето ?

 

 

Иначе  се подготвям за това :)))))  https://www.youtube.com/watch?v=B_ANUg1zauA&index=42&list=WL

Редактирано от minimalizum
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем с неработеща клапа за свеж въздух/и циркулация само в купето/предното стъкло се потеше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Контролно по въпроса да отбележа, че тази вечер докато се прибирах нямаше мазнотия по стъклото. Не знам дали щото днес не бе толкова влажно времето и имаше малко слънчице следобед, наистина не си обяснявам.

За сметка пък друг проблем, ама в другата тема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 пъти съм сменял радиатор на парното, симптомите са горе долу такива. Не харчи антифриз, не харчи антифриз и накрая ти изхвърли 2 литра в краката на навигатора. Смених го 2015та, но 2 години по-късно се оказа, че е било заводски дефектно (самият радиатор не пасва много добре в кутията му) и тази година минах по същия път. Сега симптомите бяха слабо доловим пушек (само в конкретни режими на системата) от духалките, запотяване на стъклото, смрад (от която едвам се отървах след това) и неуловима загуба на охлаждаща течност. за щастие на водната система, предния радиатор също беше приключил земния си път, което доведе до сравнително прилична фактура за отчитане :).

а стъклото се чисти трудно, първо обезмаслител, после вода и накрая някакъв истински качествен препарат за стъкла и/или парочистачка,

 

също така си провери дренажното маркуче на климатика, ако е запушено може да прави проблеми 

 

не е чак такава драма, просто остававаш без кола за минимум 2 дни, защото е много работа.

Редактирано от Thunderbolt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко струва тази гимнастика, ориентировъчно, че тука бръснат кой как му кеф?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

около 350 лева мисля, че беше първия ремонт, втория бе доста по-мащабен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.