Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мазно предно стъкло без загуба на антифриз.


Алекси Георгиев

Recommended Posts

2 пъти съм сменял радиатор на парното, симптомите са горе долу такива. Не харчи антифриз, не харчи антифриз и накрая ти изхвърли 2 литра в краката на навигатора. Смених го 2015та, но 2 години по-късно се оказа, че е било заводски дефектно (самият радиатор не пасва много добре в кутията му) и тази година минах по същия път. Сега симптомите бяха слабо доловим пушек (само в конкретни режими на системата) от духалките, запотяване на стъклото, смрад (от която едвам се отървах след това) и неуловима загуба на охлаждаща течност. за щастие на водната система, предния радиатор също беше приключил земния си път, което доведе до сравнително прилична фактура за отчитане :).

а стъклото се чисти трудно, първо обезмаслител, после вода и накрая някакъв истински качествен препарат за стъкла и/или парочистачка,

 

също така си провери дренажното маркуче на климатика, ако е запушено може да прави проблеми

 

не е чак такава драма, просто остававаш без кола за минимум 2 дни, защото е много работа.

Днес и аз усетих тази гадна смрад,смесица между миризма на антифриз и масло.Нямам загуба на антифриз,но нямам и мазно стъкло Филтър сменен преди месец.Явно и аз ще сменям радиаторче.Работата ще си е доста,особенно когато правя процедурата за първи път.Въпроса ми е климатика разкача ли се?Забелязах тази неделя при смяна на амортесьори,че ми са изгорели тапите на купето отдолу,там където хващат лапите на повдигача.Разпаднаха се.Възможно ли е от там да вкарва изгорели газове и от там да е тази смрад?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес и аз усетих тази гадна смрад,смесица между миризма на антифриз и масло.Нямам загуба на антифриз,но нямам и мазно стъкло Филтър сменен преди месец.Явно и аз ще сменям радиаторче.Работата ще си е доста,особенно когато правя процедурата за първи път.Въпроса ми е климатика разкача ли се?Забелязах тази неделя при смяна на амортесьори,че ми са изгорели тапите на купето отдолу,там където хващат лапите на повдигача.Разпаднаха се.Възможно ли е от там да вкарва изгорели газове и от там да е тази смрад?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз още нищо не съм предприел, защото колкото и странно да прозвучи, сякаш проблема сам изчезна. Но при мен никога не ми е мерисало на антифриз, нито на масло, нито на газове, нито пък течове да съм имал.

Странна работа е но за сега няма нищо. Да пази Господ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво имаш предвид да дръпнеме фреона? Да не изфучи навън ли? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, първо защото е не е много разрешено от закона, второ защото е кофти газ и трето, защото можеш да си ги спестиш тези 35-40 лева за пълнене

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно,х@я ще е голям.А радиаторче хубаво от къде взимаме?Разбрах,че има и ефтин вариант,но въз основа на работата за смяната му мисля,че не е удачно да се правят икономии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Преди 2 седмици  сменях радиатора на парното. Не че течеше а профилактично. Разпарчедосах ме цялото табло за да оправим прословутите клапи на парното .Дунапрен почти не беше останал .Вместо дунапрен алуминиева плака от печатницата и я нитовах .За всеки случай смених и радиатора за да не ми се налага да смъквам табло за ради него. Мога да кажа че е голям с..екс.Първо точиш фреона от климатика и тогава започва разглобяването за 7чго разглобих ме и сглобих ме с едно аверче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.