Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Имобилайзер?


Алекси Георгиев

Recommended Posts

Предната тема на колегата SawBass ме подсети за един въпрос, който имам от доста време.

Като заключа колата и задържа ключа в крайно положение се вдигат стъклата (ако са отворени) и колата е заключена. До тук ясно с комфорт модула. При повторен опит за заключване се чува щракване на централното. А при трето заключване пак се чува щракането, само че тогава започва да мига червената лампичка при палчето на вратата.

Какво сигнализира тази индикация, при положение, че колата няма аларма?

P.S. На брат ми октавията включва въпросната лампичка още с първото заключване, а при мен от третото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен- окти 2003, завъртам за заключване и лампичката започва да мига и алармата се включва, завъртам и задържам за да се вдигнат стъклата и пак е същото- заключена и включена аларма.

Има ли вероятност да има аларма но да не е активерана а само ивдикацията да се включва....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ключа имам само бутон за диода, който да осветява в тъмното. Нямам бутони за аларма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да заключиш като пуснеш индикацията до палеца на отворен прозорец и после размахай ръце вътре, ако е включена алармата ще запищи.

Може да са минали по евтиния вариянт и да не са ти дали оригиналния ключ, а такъв с фенерче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят ключ е такъв

http://www.keyplus.bg/produkti/автоключове-с-електроника/ключ-за-skoda-octavia-id48-434-mhz-2-бутона/

Даже днес успях да си "обуча" китаеца :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ключа ми не е като твоя, а само с бутон за фенерчето. И аларма нямам допълнително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен щом се включва диода до палеца значи има аларма, пробвай това което писах- да я разпищиш отвътре когато активираш диода.

И ако се активира, поръчваш един китаец за 20 кинта и си готов ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...другото което се сетих- през компа няма ли да се види дали имаш аларма....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен мига диод,но аларма нямам.

А щом от втори трети опит при заключване почва да мига имаш проблем с прословутите микрета на бравите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен мига диод,но аларма нямам.

А щом от втори трети опит при заключване почва да мига имаш проблем с прословутите микрета на бравите.

През компа не се ли вижда, дали не може от там да се активира и деактивира
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диода показва че, имаш спукани спойки в бравата на вратата.Има много теми за микроключета и ремонт на брави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някой да пусне линк, че в търсачката нищо не излиза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато мига диода значи че има някакъв проблем ли, това само за колите които нямат аларма ли е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е до някаква настройка в комфортмодула. Не казваш че имаш проблем със заключване и отключване, а че чак на третото врътване ти светва диода.

Ако е от микроключета, няма да ти отчита вратата като затворена или отворена- зависи на кое положение зацикли микроключето. Ако е от спукани спойки няма да отваря или затваря или всички прозорци или един- два прозореца.

Лично мнение- закачи я на комп и ще се разбере.

Алармата се намира около волана. При включването на диода прицъква. Диода въобще не влиза в комфортмодула. Ако искаш разглоби вратата и проследи диода, жиците са му червено и черно и са тънки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето още една

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/53661-задно-дясно-стъкло/#entry406652

Само че във всички теми проблема е че, или не заключва, не отключва, стъклата се свалят/вдигат самостоятелно....а при теб не е така( или аз не съм разбрал), според мен са настройки....

Редактирано от vladkant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диода показва че, имаш спукани спойки в бравата на вратата.Има много теми за микроключета и ремонт на брави.

Когато не свети диода показва че, имаш повече от един проблем по бравите.Това че,при заключване с ключ на втори трети после ще започне на пети път да светва диода показва че,при механично въздействие спуканите спойки се долепят и всичко тръгва нормално.Във wv форума имаше тема мисля за Пасат 5,5 беше.Минах през този проблем, в бравата има четири микроключета и едно от вън за положението на вратата което е и за плафона и  таблото.Става въпрос за предна лява врата.Пълна профилактика на бравата и смяна на външното микроключе че,аз вадих два пъти брава заради външното ключе.Има ги ОЛХ .Успех.http://www.gruvenparts.com/content/PDF/DoorLocks.pdf

Редактирано от SvPopov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър ден. Колега моята кола е като твоята относно централното заключване. При заключване с ключа щраква два пъти и и диода започва да мига. Повторно заключване щраква 1 път и диода спира да мига. Така когато мига диодс колата е заключена отеън и отвътре, демек нито отвътре нито отвън можеш да отвориш. Когато е заключена но не мига диода е заключена само отвън. Отеътре може да се отвори а отвън не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеци по-късно...

Привет,

 

Копирам тук няколко пояснения от другата тема, които може да са полезни.

 

При мъртвото заключване, бравата се чува да се задейства два пъти при заключване. Първият път заключва стандартно и бравата може да се отключи отвътре с издърпване на дръжката за отваряне. Второто издърпване на тази дръжка отваря вратата.
 
Второто задействане (чува се второ щракване) на бравата прави този начин на отваряне на вратата невъзможно - при издърпване на дръжката, палецът за отключване се вдига, но при пускане на дръжката, той отново потъва и вратата не може да се отвори.
 
При успешно задействано мъртво заключване започва да мига червеният светодиод на шофьорската врата.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.