Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 2011 1.6 TDI - EGR клапа


dagebg

Recommended Posts

Здравейте, 

 

преди около седмица започнаха проблемите ми с колата  (Октавия 2011 1.6 TDI) - след запалване лампата за подгряване започна на мига и изпадна в авариен режим. Няколко пъти колата ту вървеше нормално, ту влизаше в авариен

Записах си час и отидох в Еуратек, те бяха лаконични - 1200 лева и нов ЕГР, не можело нищо да е друго според тях. Поразпитах оказа се цената е пресилена и може би на друго място ще ми струва около 550 лева, до 600. Посъветваха ме да пробвам с водородно почистване - отидох при вносителя на водорните сиситеми (нещо като 24 литра водород в минута произвеждала машината и било най-доброто) и 1 час колата работи като в началото имаше грешка (грешката е P0407 - EGR Sensor B Circuit Low), която след 10 мин изчезна. В края на процедурата всичко изглеждаше префектно, но след 20 мин шофиране се върнах на изходно положение. Прочетох доста статии, дори в чужбина свързват  проблема с dieselgate, но няма нищо потвърдено, за да изискам безплатна смяна (в някой по-бели страни се е случвало и това за излези от гаранция автомобили). 

 

Та преди да дам 600 лева, ако някой може да помогне, ще черпя :)

 

Благодаря предварително

 

Даниел 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Черпи, има кой да ти помогне:

http://pepino-racing.com

0888 9OO 96O - Пепи, а във форума е pepino.

 

Звънни му, за да се отървеш от проблема завинаги. :) Няма да съжаляваш никога.

 

Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с shaft! Аз от Смолян ходя до София заради него, че на друг вяра нямам. Премахвал ми е от софтуерни до механични сериозни проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Колега, оправи ли проблема? И при мен започна от вчера да се появява - основно при студен двигател. Колата е на 160000км реални. Същият мотор, но 2012г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.