Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ракиен въпрос


Алекси Георгиев

Recommended Posts

Много силно трето мнение на диференциала.

Наздраве! На три чаши съм червено от с. Брестовица. Домашно. Мерло - Каберне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мислех, че темата е прашлясала... :rolleyes:

Още в началото отделих от дюлевата за някоя вечерна среща, защото й се видя почти края към този момент.

Освен това и една туба съм нарекъл от самотока (чист мавруд). Черен е като дизелово мАсло на 40к

Само не разбрах какво общо имат диференциала и дрождите с дюлите ?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, миналата година с един приятел направихме първи опит с варене на ракия без надзор от опитно родителско тяло, и сварихме една ябълкова ракийка. Стана страхотна, и сега като каза дюлева, Алекси, се сетих за нея. Не изкарахме голямо количество, но има все още някоя бутилка останала, трябва да заделя, и живот и здаве с удоволствие бих я отворил в Шкода компания, да и се насладим заедно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Бях забравил за темата. От последното мнение, до тоя момент са изтекли стотици литри. Колко са се изпили един господ знае... 

Тази седмица съм отпуска, че се събра много материал - каисии, сини сливи, джанки, ябълки. 

Понеже миналата година беше кофти (в много отношения, включително и с плодовете) остана много, слаб и не качествен материал, който чакаше преварка. 

От събота съм се захванал и изкарвам по два казана на ден. Днес започнах с тройния дестилат, като тука вече нещата са на друго ниво и започнах да си играя с вкусовите комбинации. 

Първия коктейл от тази вечер е ябълки и дюли и мисля че добре тръгнаха ?

 

 

 

IMG_20210826_190149.jpg

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

На 12.12.2018 г. at 0:43, Алекси Георгиев написа:

Само не разбрах какво общо имат диференциала и дрождите с дюлите ?!

 

Алекси, след три години мога да ти отговоря за диференциала. За дрождите, не знам.

Ника на колегата от първото мнение на тази страница е "Пиньон.Корона". Това са частите на диференциала.

 

На 11.12.2018 г. at 19:30, Pinion.Korona написа:

Бухай дрожди колега.

 

Голям мераклия си, Алекси! Евала ти правим. Много труд, майсторлък и любов се иска за тази работа.

Баща ми на село прави по малко гроздова. Имаме малко лозенце. Да е жив и здрав, да прави. Няма кой да го наследи в този занаят. Нито аз, нито брат ми. Нямаме мераци, а то трябва да ти идва и отвътре.

 

Поздрави ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, joro-120L написа:

Да е жив и здрав, да прави. 

 

Амин! Дай боже да прави още 100 години. 

Аз това съм го прихванал от старците, родителите на баща ми. Бях в техникума, когато последно учех тия неща - от тогава усъвършенствам наученото, щото тях ги няма. Това, както и животновъдството, както и земеделието. Затова се изнесохме от града. Радвам се, че жената също разбра и оцени идеята, макар и да беше много далеч от това, което е сега. 

"Селото е заложено във всеки от нас - въпрос на чест е да го разграничаваме от селянията" 

  • Одобрявам 5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз...само ще оставя т’ва тук! Бяхме по едни сукаци в Сърбия и така ни посрещна местният кръчмар в едно селце с който от тогава поддържаме връзка и чат-пат му гостуваме...0CA06C82-A6C7-4179-93DB-267254F9D5D3.thumb.jpeg.64a7f56b0df583436b8707c5bcd892ff.jpeg

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.