Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с измерване на маслото


Алекси Георгиев

Recommended Posts

Здравейте!

Предстои ми смяна на маслото и вчера вдигайки щеката, част от статичната пластмаса на гърлото остана на щеката. Купих нов "морков" (вчера научих, че така се нарича) и го монтирах. Със стария не сещнах трудности - просто се разпадна! Но сега имам разлика в нивото. Хубаво огледах дали новия е легнал добре. Има страничен правоъгълен отвор-фиксатор, който влиза в зъбче на металната планка (шина), която държи предните два болта на кората над мотора. Пасна добре, без да стърчи или пропада на зъбчето на въпросната планка. Значи е легнал добре. Тогава... На кое ниво да вярвам ?! Ако стария е бил пропаднал, значи ме е лъгал, че нивото ми е добре. А ако новия е по-високо, то затова ми дава минимум. Единствения начин, за които се сещам е да източа маслото, на което му остават още около 1000 км. и да налея новото. Така ще видя реално "къде сме ние" :)

Но... Понеже карам тази кола от есента на 2017-та и това се пада втора смяна на масло, която не извърших аз, ами стана заедно със другите редовни консумативи, та не знам реално колко точно масло събира този мотор. Четох насам, натам, но стигам до различни стойности. Искам да налея точното количество за да направя сметка дали щеката е в правилна позиция.

Какво е точното количество масло, което трябва да напълни масления филтър, картера и да стигне до максимума на щеката?

Октавия1 1.8 20v 125hp 1998г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Прочетох доста теми и количествата варират от 3.8 до 4.5 литра. А мен ме интересува точно колко е, защото ситуацията не деликатна :)

Редактирано от Алекси Георгиев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не чети теми, а намери инструкция за експлоатация на тази кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам я, прелистих я, но не открих никакъв литраж, Жоре. Описано е разграфението на щеката, показано е къде се налива маслото (тия ни имат за туземци, че може да го налеем в радиатора, примерно) :) :) Описани са всички баки - хидравлика, антифриз, но за нито един съд не е посочено количество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що да го пишат в инструкцията, като има сервизи. Намерих нещо, което мисля, че е достоверно/официално/.

 


https://www.avtocar.su/dir/skolko_masla_v_dvigatele/skoda/octavia/22-1-0-996

п.п. източник - мануал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, благодарско!

Така е, но питах в 4 сервиза тук и всички мнения бяха 4-4.2 литра защото не могло да се изцеди напълно старото масло.

Така. Темата може да приключва - разбрах каквото ме интересува.

Поздрави на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, благодарско!

 

..... питах в 4 сервиза тук и всички мнения бяха 4-4.2 литра защото не могло да се изцеди напълно старото масло.

 

Моля.

 

Има логика. Т.е. и аз мисля така. Ама с търсенето на точната цифра, този момент го позабравих. ;)

Слагай 4.2. 500гр. да остават в мотора ми се вижда много.

Дори и всичкото да се източи, 300гр. по-малко от нормата не са фатални.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В неделя смених маслото. Вчера долях около 100-200 мл. за да го сложа точно на максимума и днес финално и окончателно измерване показа че е там на резката.

 

Това упражнение показа, че мотора побира точно 4.300мл масло.

Сега времето ще покаже дали и колко гори или тече, защото имах омасляване в долната част на щеката и надолу към картера (което според мен се дължи на счупената пластмаса)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.