Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

Преди 2 часа, Stucata написа:

 

За да не е спам, вижте новия Тюдор :) За 8000лв е ебати сделката! METAS Master Chronometer certification!

 

Брутален часовник, на страхотна цена. Заради него почти напълно се отказвам от идеята за Submariner. Тук за половината пари получаваш нещо доста нетрадиционно (керамична каса и интересен дизайн) и, не по-малко важно, много съвременен механизъм

 

За мен в момента на пазара няма по-добро предложение за diver. Не че този може да се ползва точно като diver (както и Adrian отбеляза), но кой ли ги ползва за гмуркане в наши дни :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2.6k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    769

  • Stucata

    686

  • niki

    351

  • Боре

    236

На 22.05.2021 г. at 13:17, Pijomir написа:

Аз по подобна схема си давах по 500 на месец и сега си имам за няколко шогуна, че и за някой и друг ролекс... :) Не парите са ми проблем, а начина на мислене.

 

Иначе го гледах шогуна от Seya и прочетох това:

 

NOTE

The chapter ring and index & bezel index and face index not being aligned perfectly.

 

 

На Самурая под 1к някак си го преживявам това и даже не ми пука вече, но на Шогуна за 3к ще ми е трудно да го преглътна. 

То даже на официалната снимка в сайта не е коректно подравнено, че даже е доста зле:

 

 

sbdc129-d_1400x.jpg

Истината е ,че човек за да се задоволи с даден часовник,трябва да отпусне кесията малко повече...

Иначе всеки месец разжалване и накрая излиза,че от загубата при продажбата за 1-2 години си изгубил една не лоша omega примерно.

Ама човек ,като цепи стотинката за всичко е трудно да получи удовлетворение в това хоби ... ;(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Pijomir написа:

Хайде да не ми обяснявате вече, че не съм модерен и гъзар... :D

 

 

IMG_20210528_124100.jpg

Абе ние се шегуваме, ама някой от вас помни ли, че в края на 1989 г. - началото на 1990 г., отвориха “фирмен” магазин на тази марка /90% от стоките бяха нейни/ на ул.”Г.С.Раковски” срещу Националната Опера /точно на баира/ ?!?

Тогава беше страшна гъзария, да имаш такива дрешки :D

Тогава, освен Кореком, единствените други магазини за маркови парцалки, бяха фирменият магазин на “Rifle” на ул.”Гурко” до данъчната служба и на “Lois” - до бившия култов бар “Астория” и Хамериканското Посолство, който магазин в последствие преместиха на ул.”Солунска”... ;) 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за инфо да ви кажа, че тази марка я купувате с по-голяма надценка, от колкото всичко останало от нормалните марки :D Щото едровата на тия тениски е към 2.50 лв. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, Боре написа:

Абе ние се шегуваме, ама някой от вас помни ли, че в края на 1989 г. - началото на 1990 г., отвориха “фирмен” магазин на тази марка /90% от стоките бяха нейни/ на ул.”Г.С.Раковски” срещу Националната Опера /точно на баира/ ?!?

Тогава беше страшна гъзария, да имаш такива дрешки :D

Тогава, освен Кореком, единствените други магазини за маркови парцалки, бяха фирменият магазин на “Rifle” на ул.”Гурко” до данъчната служба и на “Lois” - до бившия култов бар “Астория” и Хамериканското Посолство, който магазин в последствие преместиха на ул.”Солунска”... ;) 

 

Ще помня аз... Бил съм на 6 години... ;)

 

 

IMG_20210528_145034.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Боре написа:

някой от вас помни ли, че в края на 1989 г. - началото на 1990 г., отвориха “фирмен” магазин на тази марка

Помня бума на марката. Аз по това време живеех в чужбина, където вече си бе набрала популярност. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Pijomir написа:

Ще помня аз... Бил съм на 6 години... ;)

 

 

IMG_20210528_145034.jpg

Е, може, ама други бяхме на 16 години ...


Океанус-ът е супер, много ме кефи !

И изглежда страхотно, и стои страхотно, и пак казвам - и размерът му е точен !

Преди 1 час, Stucata написа:

Помня бума на марката. Аз по това време живеех в чужбина, където вече си бе набрала популярност. 

 

Ами, тя си е дърта Хамериканска марка, с достатъчно популярност ;) 

Просто тогава, вървяха яко реклами по MtV, защото няколко тогавашни “звезди” бяха решили че е много “cool” да носиш такива дрешки и съответно, всички искаха и те да имат...

Впрочем, тогава качеството беше наистина много високо, защото както и при много други щатски марки, всичко се произвеждаше в Хамериката, а не в Бангладеш, Пакистан, Индия, Виетнам и прочие ;) 

Сега, освен за бърсане на прах, за друго не става /поне това, което масово се внася у нас/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Боре написа:

размерът му е точен !

 

 

Да, сега като не ми е Самурая на ръката за сравнение, определено размерът ми е тамън. 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, Боре написа:

Сега, освен за бърсане на прах, за друго не става /поне това, което масово се внася у нас/.

Така е! Доколкото ми е известно, основно се купуват от фирмите, които щамповат върху тях или правят рекламни дрешки. Но, да, МТВ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, Bondo написа:

Истината е ,че човек за да се задоволи с даден часовник,трябва да отпусне кесията малко повече...

Иначе всеки месец разжалване и накрая излиза,че от загубата при продажбата за 1-2 години си изгубил една не лоша omega примерно.

Ама човек ,като цепи стотинката за всичко е трудно да получи удовлетворение в това хоби ... ;(

Не е сигурно, че като се изръсиш ще се спреш. Просто за следващите ще се изръсваш повече. Тук става дума за тръпката от търсенето и купуването, а не от притежаването. Нещо като миризма на кръв, която те кара да искаш отстреляш нещо. Това със спирането са глупости, Пижо се самозалъгва. 

Редактирано от niki
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, niki написа:

 Това със спирането са глупости, Пижо се самозалъгва. 

Опасявам се, че може да си прав. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, niki написа:

Тук става дума за тръпката от търсенето и купуването, а не от притежаването.

Ужас! Толкова вярно! ? Спиране - като спрат парите ?

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 19.05.2021 г. at 13:29, Боре написа:

Пичове, дайте мнение !!!

Въпросният часовник, ще стъпи на крайна цена /мито за стоки с произход Япония, се оказа че няма от Февруари 2019 г./ с включен ДДС и шипинг, на 1141.91 лева.

Но, много ме притеснява размера - 41.30 мм !

Иначе, мноооого ми решава проблема с търсенето на часовник със светъл цифер !!! 

 

image.thumb.png.cbacedcc6c65d98cb7cd3d06f1f8d8f4.pngimage.thumb.png.8ae6352465808f996d0342ba3835c0b0.pngimage.thumb.png.abd6ea173caf05514251f1356061623e.pngimage.thumb.png.701c2ec795631604f41e7251019a2a24.png

Къде го намери, между другото? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Pijomir написа:

Къде го намери, между другото? 

Мисля, че беше в Amazon, но ще ти кажа със сигурност като се прибера в София, че от 10 дни размишлявам над чудесата на природата и по-конкретно над въпроса: Как и защо в Стара Загора, 90 % от жените са като в Добруджа - ниски и с масивна, широка и набита задница :D

Уви, въпросната задница, не навява асоциации със спортен автомобил, а по-скоро с ... колхозна техника /трактор/, с малки и тесни предни гуми, и с масивни и широки задни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Боре написа:

от 10 дни размишлявам над чудесата на природата и по-конкретно над въпроса: Как и защо в Стара Загора, 90 % от жените са като в Добруджа - ниски и с масивна, широка и набита задница

Мани, не се занимавай с глупости! Дай да обсъдим кой е "следващият" ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 29.05.2021 г. at 19:54, Pijomir написа:

На слънце е доста красив

Много е красив, но не разбрах кой е следващият? ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакам си Axios-а ноември. Засега не съм набелязал нищо. Може би един Crepas Plongeur на старо ще взема, ако не му търсят твърде много и е в много добро състояние. 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм, едно доста интересно сравнение ! 

Честно казано, не намирам Омега-та за по красива, даже напротив ;) 

Е, що се отнася до качеството на изработка - там е обяснимо, макар че при такава разлика в цената...

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, Боре написа:

Честно казано, не намирам Омега-та за по красива

Трудно мога да кажа за която и да било Омега, че е красива, с 2-3 изключения (Аква Тера и Спийдмастъра). Често касите са им странни, лъговете са или къси, или са като естествено продължение на касите...абе, рядко успявам да кажа, че бих притежавал с кеф дадена Омега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото хора, толкова вкусове. На мен Планет оушъна ми е любим, без 45 милиметровия и хронографа. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, niki написа:

Колкото хора, толкова вкусове. На мен Планет оушъна ми е любим, без 45 милиметровия и хронографа. 

Тези не харесвам заради цветовете, а не - заради формата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 29.05.2021 г. at 10:20, Pijomir написа:

Къде го намери, между другото? 

 

Сега проверих - точно от Amazon, но пак пътува от Япония ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.