Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

Преди 4 часа, niki написа:

най-лошият вариант на болестта - като си поставяш горна граница на бройката

Да си изяде ушите тоз ютюбър. Моята болест например изобщо не включва колекция :) Истината е, че покрай часовниците научих много и стигнах до страшно много изводи, поради което не съжалявам, че съм на това дередже :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    754

  • Stucata

    682

  • niki

    345

  • Боре

    236

Преди 4 часа, Pijomir написа:

защото доста се влудявам от отклонения...

Някъде по великден бях свалил Ориента от Боре и не го носих близо 2 денонощия. Беше изостанал с 11 секунди. Сега, 3 седмици по-късно, е наваксал 10 от тях при постоянно носене. За какви отклонения става дума?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, Pijomir написа:

Подмами ме, а сега се оттегляш... Искаш да ми предложиш 700 лева, нали... :)

Не бре, напротив ;) 

Предлагам 743.21 лева ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, Izolini написа:

Някъде по великден бях свалил Ориента от Боре и не го носих близо 2 денонощия. Беше изостанал с 11 секунди. Сега, 3 седмици по-късно, е наваксал 10 от тях при постоянно носене. За какви отклонения става дума?

Преди да си регулирам Самурая, отклонението му беше между +11 и +25 дневно. Макото ми преди да го регулират беше около +30 секунди дневно. Swordfish-a изоставаше с около -7 секунди. Хоризонта в това отношение беше супер, признавам - избързваше с до 3 секунди на ден... Ти просто си имал късмет. Но и при теб в зависимост от позициите имаш амплитуди. 

 

6R35, с който идва Алпиниста, също не се слави с много голяма точност. Ако попадна на не добре регулирана бройка, ще ме е яд. Имай предвид, че OCD-то ми е доста силно.

 

С Океануса няма да има никакви отклонения, особено ако радио сверяването работи... Никога... ;) А и ме кефи визуално. 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Pijomir написа:

Преди да си регулирам Самурая, отклонението му беше между +11 и +25 дневно. Макото ми преди да го регулират беше около +30 секунди дневно. Swordfish-a изоставаше с около -7 секунди. Хоризонта в това отношение беше супер, признавам - избързваше с до 3 секунди на ден... Ти просто си имал късмет. Но и при теб в зависимост от позициите имаш амплитуди. 

 

6R35, с който идва Алпиниста, също не се слави с много голяма точност. Ако попадна на не добре регулирана бройка, ще ме е яд. С Океануса няма да има никакви отклонения, особено ако радио сверяването работи... Никога... ;) А и ме кефи визуално. 

Хмммм, като те чета оставам с впечатлението, че попадаш в странния под 1% хора, за които точността е от значение...

Citizen имат една серия, която официално държи рекорда за най-точен часовник - отклонение до 1 /една/ секунда на година !!!

Уви, не се харчи колкото им се иска, защото в зависимост от модела /общо са 4 такива/, цената е от 17 до 20 хиляди гущера ;) 

 

П.П. Ако не ги сверяваш непрекъснато, Океанус-ите в зависимост от модела, са с отклонение от 5 до 15 секунди, месечно ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, Боре написа:

 

 

П.П. Ако не ги сверяваш непрекъснато, Океанус-ите в зависимост от модела, са с отклонение от 5 до 15 секунди, месечно ?

Ако са на ръчен режим. При автоматичен и радио сверяване не би трябвало да има отклонение. Доколкото знам, радио сверяването бачка в БГ, поне при Касио. При Ситизен май беше заключено само за Япония?! Но така или иначе до 15 секунди месечно са напълно поносими. 

 

А ето последния месец как се държи Самурая:

 

Screenshot_20210524-182209.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Боре написа:

Хмммм, като те чета оставам с впечатлението, че попадаш в странния под 1% хора, за които точността е от значение...

 

За съжаление, не е само с точността... Както казах, OCD-то ми е доста силно. Забелязвам всякакви дребни недостатъци, които, обикновено, никой друг не може дори да забележи. Олигофренска работа... А бях такъв непукист навремето. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А баба ми викаше навремето: "Щом не губи ден, добре е!"

Тея OCD са си бич за притежателите си! Познавам няколко такива личности - не са за завиждане. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, Pijomir написа:

За съжаление, не е само с точността... Както казах, OCD-то ми е доста силно. Забелязвам всякакви дребни недостатъци, които, обикновено, никой друг не може дори да забележи. Олигофренска работа... А бях такъв непукист навремето. 

Е, значи станахме двама...

Семейството, роднините и част от приятелите, ми казват Монк ?

Но за разлика от теб, аз винаги съм бил такъв, а едва напоследък ставам непукист - продължавам да виждам и изобщо да забелязвам неща, невидими за околните, но вече се дразня само на 90 % от тях ?

Точно това ми пречи, да си избера нещо уж елементарно, като ... часовник ?

Защото, ако трябва да съм честен, дори в екземплярите от 10-15 хилки, виждам неща които ме дразнят /в изделие за толкова пари/ или пък просто ми изглеждат недоправени или недомислени !

Спасението беше, да си купувам всякакви еФтини часовници, в моменти на еуфория или откровена загуба на разсъдък, с идеята че няма защо да търся “под вола, теле” с оглед на цената !

Да де, ама проклетото дяволче в главата ми, не спира да ръчка и в един момент се усетих, че явно няма спасение...

Единствената вещ, към която нямам обичайното за мен отношение, е настоящото ми возило, а.к.а. Немъртвия, а.к.а. Отпадъка, защото просто го намразих, още когато го сдобих...

Макар, че дори и към него, от време на време, проявявам състрадание и го глезя ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Боре написа:

Е, значи станахме двама...

Семейството, роднините и част от приятелите, ми казват Монк ?

Но за разлика от теб, аз винаги съм бил такъв, а едва напоследък ставам непукист - продължавам да виждам и изобщо да забелязвам неща, невидими за околните, но вече се дразня само на 90 % от тях ?

Точно това ми пречи, да си избера нещо уж елементарно, като ... часовник ?

Защото, ако трябва да съм честен, дори в екземплярите от 10-15 хилки, виждам неща които ме дразнят /в изделие за толкова пари/ или пък просто ми изглеждат недоправени или недомислени !

Спасението беше, да си купувам всякакви еФтини часовници, в моменти на еуфория или откровена загуба на разсъдък, с идеята че няма защо да търся “под вола, теле” с оглед на цената !

Да де, ама проклетото дяволче в главата ми, не спира да ръчка и в един момент се усетих, че явно няма спасение...

Единствената вещ, към която нямам обичайното за мен отношение, е настоящото ми возило, а.к.а. Немъртвия, а.к.а. Отпадъка, защото просто го намразих, още когато го сдобих...

Макар, че дори и към него, от време на време, проявявам състрадание и го глезя ?

 

 

Кофти... Аз, всъщност, винаги съм бил такъв, но от няколко години почна да ми пука повече от нормалното. Най-много се ебават с мен за колите ми - виждам най-дребните ожулвания... Самурая има много леко разместени маркери, забелязах ги веднага, но часовникът много ме кефеше и реших да го взема все пак. После имаше един период, в който много ме дразнеше този факт и за малко не го разкарах часовника, но реших да се тренирам. В момента съм ок и му се наслаждавам, та може да не съм неизлечим случай.

 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Pijomir написа:

6R35, с който идва Алпиниста, също не се слави с много голяма точност

Баце, ква точност очакваш от Сейко за 1000лв. Само на късмет се разчита в тоз ценови диапазон ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, Stucata написа:

Баце, ква точност очакваш от Сейко за 1000лв. Само на късмет се разчита в тоз ценови диапазон ;)

Е да де... Ще дам над 1200 лева, а ще получа точност като на 4R35 и часовник за половината пари... :) Това съм имал предвид в цитата на @Izolini.

 

Докато не харесам сериозно нещо от по-високия клас и не реша, че бих могъл да си прескоча границата, май няма много смисъл да скачам на скъпи механични часовници... По-нататък ще пробвам нещо не много скъпо с швейцарски механизъм най-накрая. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне Ицето не харесва снимката от сайтове на Ориента , ще взема да кача една (на часовника и косматата ръка)  :)

IMG_20210526_140613.thumb.jpg.8ef48a433d406a0c1b473c13164de02c.jpg

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, The Best Forman написа:

Поне Ицето не харесва снимката от сайтове на Ориента , ще взема да кача една (на часовника и косматата ръка)  :)

IMG_20210526_140613.thumb.jpg.8ef48a433d406a0c1b473c13164de02c.jpg

Съгласих се, мъжки е. На дамска китка (макар и космата, бърррррр) си личи добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.05.2021 г. at 20:20, Боре написа:

дори в екземплярите от 10-15 хилки, виждам неща които ме дразнят

...а сложиш ли лупата, за да позяпаш наистина отблизо, може да се откажеш и от по-скъпите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, Izolini написа:

Съгласих се, мъжки е. На дамска китка (макар и космата, бърррррр) си личи добре.

Ммм дааа , явно човек може да ти вземе по-лесно петте лева :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, Stucata написа:

...а сложиш ли лупата, за да позяпаш наистина отблизо, може да се откажеш и от по-скъпите :)

Оооооо, тогава просто минаваш на пластмасово Casio за до 50 лева и си свиркаш :D

След няколко видеа на онези двама шемети с микроскопа, и още толкова подобни, човек неминуемо стига до горния извод.

И, просто си казваш: Щом Проф.Лангдън може да носи пластмасов часовник с Мики Маус, що да не мога и аз ... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Добре ли е?

 

 

Преди 7 часа, Боре написа:

И, просто си казваш: Щом Проф.Лангдън може да носи пластмасов часовник с Мики Маус, що да не мога и аз ... :P

 

Бил Гейтс и той май се разнасяше с някво Касио за "два и пеесе". 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първо четене - малък е. Добре че не взех Алпиниста, защото е дори по-компактен... На второ четене - лек е, безумно лек... Досега не съм имал титаниев часовник. На трето четене - тръгна си отраз, а опаковката беше първокласна. Много здрав кашон, вътре опаковано с бъбълс. Евалата на японеца. 

 

Чувствата ми са смесени. Страхотно изглежда, размерът ми е проблема. Струва ми се много малък, но сравнявам директно с Самурая, който нося в момента. Довечера ще оразмеря веригата и ще видим как е. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Pijomir написа:

На първо четене - малък е.  
 

Чувствата ми са смесени.  


Страхотно изглежда, размерът ми е проблема. Струва ми се много малък...

Честито, дано свикнеш с размера и да си го носиш с кеф !!!

 

Сега разбираш ли, защо се отказах ?!? B)


Представи си Т150 и китка грубо 20 сантиметра ...:(

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

преди 1 минута, Боре написа:

Честито, дано свикнеш с размера и да си го носиш с кеф !!!

 

Сега разбираш ли, защо се отказах ?!? B)


Представи си Т150 и китка грубо 20 сантиметра ...:(

Да, на теб щеше да ти е безумно малък. 

 

Благодаря. Ако не свикна, някой ще намаже... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Pijomir написа:

Чувствата ми са смесени

Честито! Ама...още от този момент е ясна рал'тата -  продавай и да идва следващият! ?

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, Stucata написа:

Честито! Ама...още от този момент е ясна рал'тата -  продавай и да идва следващият! ?

Чакай, смесени са, но буквално сравнявам до Самурая. Визуално много ми допада, искам като оразмеря веригата да видя как ще е. Ако ми се стори много малък, продавам, то е ясно. Но си го наложих преди малко без Самурая и не е чак толкова зле положението. Наистина добре че не взех Алпиниста. То се оказа, че само според Касио е 40+ мм. , а иначе го мерят 39+ мм. по ревюта. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.