Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

Преди 1 час, Pijomir написа:

NOTE

The chapter ring and index & bezel index and face index not being aligned perfectly

Типично за Сейко! Я, Джоди чак сега пуска ревю на този... Много го мислих и него, ама за 2000лв да няма керамика ...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    755

  • Stucata

    682

  • niki

    345

  • Боре

    236

преди 43 минути, Stucata написа:

Типично за Сейко! Я, Джоди чак сега пуска ревю на този... Много го мислих и него, ама за 2000лв да няма керамика ...

 

Този ми е грозен отвсякъде. Иначе даже май се продава един в Стрелките в момента:

 

https://www.strelki.info/viewtopic.php?f=9&t=53454

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, Pijomir написа:

Този ми е грозен отвсякъде. Иначе даже май се продава един в Стрелките в момента:

 

https://www.strelki.info/viewtopic.php?f=9&t=53454

Хахаха, аахахаха, не е истина !!!

Първоначално, реших че снимките от обявата са лоши, ноооо... като видях последната снимка, работата се изясни - съществото снимало часовника, е ... Хобит ?

Друго обяснение, нямам !

Не разбирам, как часовник с каса 40.5 мм, може да изглежда като контролен водомер от абонатна станция ?!?

Това ме кара да си мисля, че е по-добре малък часовник на голяма ръка, отколкото обратното ...

Или поне, с това се самонавивам и самоуспокоявам ?

 

Иначе, не го намирам за грозен, но Шогун-ът е по-по ;) 

Впрочем, що се отнася до напасването и финишът, при доста брандове в този ценови диапазон, е малко на късмет - има и перфектно напаснати и с приличен завършек, има и партиди в стил “трета смяна в Четвъртък, в руски завод за колхозна техника”...

Особено при Сейко !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичуи, тоз не е модерен, затова ви е грозен или некрасив, хайде. Идеята му е, че е наподобява легендарния 62mas. Чарът му е, че е винтидж. Мен много ме радва. Но не на тази цена. Те кат цяло си вдигат цените Сейко. Абе, много става сложно с цените. Яко нагоре като цяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Stucata написа:

Пичуи, тоз не е модерен, затова ви е грозен или некрасив, хайде. Идеята му е, че е наподобява легендарния 62mas. Чарът му е, че е винтидж. Мен много ме радва. Но не на тази цена. Те кат цяло си вдигат цените Сейко. Абе, много става сложно с цените. Яко нагоре като цяло.

Така е, но “възкресяването” на реликви от миналото, често не е най-удачното или сполучливото ;) 

С Алпинист-ите, в последните години им се получава, но това не е универсална формула за успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Боре написа:

“възкресяването” на реликви от миналото, често не е най-удачното или сполучливото

На същото мнение съм! Още повече когато марката е сравнително бюджетна, като Сейко, рискът се увеличава. Въпреки всичко, на мен страшно много ми харесва точно този модел, на гума. Само липсата на керамика ме отказа :( Кинг Самураят не го взех, защото съотношението на неща, които ме дразнят, към такива, които ме кефят, беше 50:50. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Загледах зеления алпинист:

 

https://www.seiyajapan.com/products/seiko-automatic-alpinist-sbdc115?_pos=10&_sid=12aa35142&_ss=r

 

Като изключим стрелката за часа, не е хич лош. Лошото е, че е 38мм и ме притеснява, че може да ми е малък. 40-42мм ми е sweet spot. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да питам - seiyajapan.com достатъчно сигурен сайт ли е, че да поръчам с дебитна карта? Доставят с DHL - там нямам притеснения. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати колко се навих за зеления алпинист или Океанус S100... Не мога да реша кой предпочитам... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Pijomir написа:

seiyajapan.com достатъчно сигурен сайт ли е

Да. Действай спокойно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, Stucata написа:

Да. Действай спокойно.

Да, ама сега не знам кой да избера... Касиото е жестоко визуално, но имайки предвид, че S100 вече не се произвежда, а е модел от 2012-та, не знам колко ще изкара батерията (кой знае откога залежава конкретната бройка, която ще ми се падне), а после е малко тегаво с намирането на такава. Алпинистът е готин, но размерът и стрелката на часа ме притесняват леко. От друга страна, зеленото ми допада на този часовник и си отива със златното.

 

Наближава ми рождения ден и съм решил да се поглезя, но съм в страшна дилема. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След мислене цяла вечер, май ще се спра на Касио. Алпинистът е готин, но стрелката и размерът ме спират. А цветът, въпреки че ми харесва на снимки и клипове, не е моят... Да не стане като с Хоризонта... А и този модел на Касио го заглеждам от доста време, така че - защо не... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, Pijomir написа:

Алпинистът е готин, но размерът и стрелката на часа ме притесняват леко. От друга страна, зеленото ми допада на този часовник и си отива със златното

1. Готин е, но...

2. Катедралата не ме кефи, бабешка е;

3. Зеленото е много модерно от 2 години насам, но точно това зелено, с този пъпчив релеф тип дребна шарка или брадавица ми евтинее страаааашно много.

4. Факт - зелено и златно си отиват, но не и червеното в края на секундната стрелка, което с нищо не си пасва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, махнах от сметките алпиниста и преди половин час поръчах Океануса. Имайки предвид, че му се точа от доста време, реших, че няма какво повече да го бавя. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Pijomir написа:

преди половин час поръчах Океануса

Честито! 

п.п. Да започваме ли да залагаме след колко време ще бъде в продажба ?

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не залагам... :)

 

Вие давайте, ще се разберем с някой... :D

 

Иначе платих с дебитна карта... Да не се окаже, че нищо няма да получа. :D Надявам се, че няма да има проблем. 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Pijomir написа:

Да, махнах от сметките алпиниста и преди половин час поръчах Океануса. Имайки предвид, че му се точа от доста време, реших, че няма какво повече да го бавя. 

Честито, така се прави !

Щом от доста време си мераклия, няма какво да го умуваш !

На мен Алпинист-ът също ми харесва и не споделям забележките на Стуци, но това си е въпрос на вкус ;) 

Уви, за разлика от теб, аз на този етап се отказах от Т150 със светлия цифер... 

Преди 1 час, Stucata написа:

Честито! 

п.п. Да започваме ли да залагаме след колко време ще бъде в продажба ?

 Този часовник, мисля че ще се задържи по-дълго от обикновено !

Освен ако по някаква причина, не се разочарова още като го получи.

Тогава може и да е най-кратко задържалият се ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Боре написа:

мисля че ще се задържи по-дълго от обикновено

Залагам на 2 месеца ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден гледах един ютуб герой Jeff Mcmahon, който обясняваше, че това е най-лошият вариант на болестта - като си поставяш горна граница на бройката. Постоянно си в драма - какво да купиш и какво да продадеш. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло, иска ми се да имам поне един кварцов часовник, защото доста се влудявам от отклонения... Честно казано, това е, може би, най-добрия възможен вариант за кварцов часовник. Астроните не ми допадат особено - много са претруфени, Ситизен са ми доста груби. А и соларната технология (и не само тя) на Касио е най-добртата, доколкото ми е известно. Има вероятност да се задържи повече от 2 месеца... дори 3... :)

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, Боре написа:

Уви, за разлика от теб, аз на този етап се отказах от Т150 със светлия цифер... 

 

Подмами ме, а сега се оттегляш... Искаш да ми предложиш 700 лева, нали... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, niki написа:

Давам 750. Тук се разви фючърсна търговия. 

Такива са хората наоколо... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Pijomir написа:

Подмами ме, а сега се оттегляш... Искаш да ми предложиш 700 лева, нали... :)

500 веднага. ?

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.