Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

Преди 12 часа, Stucata написа:

Интересно каква им е схемата, защото реално не са официален вносител. Как така просто внасят? От кого купуват? Гаранциите те ли ги покриват? Все интересни въпроси. Но няма повод за притеснения. В крайна сметка дори да пръдне тази Сертина, това ще се случи мнооого след като си я продал и й е изтекла гаранцията дори :)

Знам ли ги? Но даже в сайта им е посочен адрес в Словакия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    754

  • Stucata

    682

  • niki

    345

  • Боре

    236

Ето някои доста интересни изделия от света на микросите (лично аз съм за хронографа на Фарер, с белия безел):

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другото ми хоби взе превес... Засега си оставям Океануса и няма да купувам нов часовник... Излезе ми добра оферта за Ryzen 9 5900x... ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Stucata написа:

А на мен пък ми дойде настроението за снимчици ? Поздрави!

1634483156519.thumb.jpg.5904e7a09fd83dbf914ea9942c730bef.jpg

Снимал си и другата си страст... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, Pijomir написа:

страст

Нее, ако говориш за шапките, просто така се е случило във времето, че са се насъбрали 7-8 в гардероба :) Но, без да знаеш, всъщност си много прав, защото на снимката се вижда една слушалка. Аз съм маниак съм на тема over ear слушалки ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 16.10.2021 г. at 17:52, niki написа:

 

@Pijomir Сега ти видях снимките в обявата. И се замислих - защо по дяволите го продаваш? Седи ти страхотно на ръката. Все едно за теб е правен, изглежда добре, а и 1000лв. в три живота няма да вземеш. 

Да, добре ми стои... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих до Джулиани ей сега. Най ми хареса постния модел, който тук не харесахте. DS PH500M и DS PH200M ме разочароваха, което е перфектно, защото само щях да ги мисля, а в момента покрай процесора, който ще купувам, нямаше да имам възможност да си взема и часовник. 

 

 

Най-много се радвам, че не си продадох Океануса. Щях да съжалявам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, Pijomir написа:

Най-много се радвам, че не си продадох Океануса

И неговият ред ще дойде :) За Сертината - зависи човек какво търси. Зависи дали изобщо търсиш нещо! Ето, аз например съм имал няколко етапа, през които съм минал - безразборно бройкане, целенасочено преминаване към големи часовници, целенасочено минаване към дайвъри, целенасочено минаване към пилотски, после пак малко безцелно бройкане, след което реших да открия ПЕРФЕКТНИЯ часовник, като след това преминах в другата крайност - минах през сума ти китайски дайвъри и микроси, за да стигна отново до по-маркови дайвъри и обратно към ПЕРФЕКТНИЯ часовник. Поставил съм си целите и за следващ, който обаче ще бъде вече като добавка към настоящия, а не негов заместник, защото реално ще е нещо което няма да може да се носи ежедневно. Въпросът е ти на какъв етап си и какво търсиш да откриеш в следващата си покупка. Ако е просто безцелното бройкане, все едно е какво ще си купиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро искам да намеря нещо, което да нося дълго време. В това отношение, донякъде съм уцелил с Океануса, защото още ме кефи на ръката ми. 

 

 

От друга страна, Сертините ме вкараха в играта и исках много да си взема PH200M или PH500M, но ги бях виждал само по снимки и клипове в тубата. Вчера ги разгледах наживо и не ми допаднаха. Не че са лоши, но определено не са това, което си представях. Да не говорим, че леко ми евтинееха - маркерите са изрисувани криво на места, финишът на касата не беше перфектен и т.н. Пак хубаво, че вече няма да ги мисля. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, Pijomir написа:

По-скоро искам да намеря нещо, което да нося дълго време.

Ако наистина това целиш, на твое място аз бих събирал. Натискаш 1 година и къташ. Събери ок.2,5 и помисли за Зин (Sinn) например. Страхотни часовници за парите, които им търсят. Реално няма кой да ги бие в този ценови клас откъм изработка, финиш, а са и много прилично на вид. Сертините са евтини и няма как да очакваш качество. Махни 1/3 от цената, която отива за марката и получаваш часовник за под 1000 лева. Е, няма как да получиш желаното качество. Криви ще са индексите, полировките няма да са фини и т.н. Що-годе приличен продукт, с автоматичен механизъм започваш да получаваш от 2000, 2500 нагоре (ако се купува от AD).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, аз бях гледал Син преди време. Харесват ми, но цената - не. Иначе не са проблем парите, а мирогледа ми... Него трябва да променя... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един Зин 556 на верига ще ти лепне като на цигане шамар. Но е около 2.4 от самите Зин. 

 

ПП Вече втора седмица не съм свалял консервата освен за каране на колело. Зверски ме кефи. Направо не мога да повярвам, колко удобен може да бъде часовник с диаметър почти 48 мм и висок почти 15 мм. Сложил съм си деня от седмицата на канджи и го играя киселяк. ?

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 19.10.2021 г. at 12:56, Stucata написа:

Мнооооого добро (и скъпо) Сейко 62МАS reissue:

 

 

Мммммм, това Сейко е брутално !

Ама и цената му - също !

И, за да съм съвсем в стил "Гроздето е кисело", притеснява ме изпъкналото стъкло - твърде конфликтно ми се струва, а и предпочитам да не е ...:D

 

Преди 1 час, niki написа:

Един Зин 556 на верига ще ти лепне като на цигане шамар. Но е около 2.4 от самите Зин. 

 

ПП Вече втора седмица не съм свалял консервата освен за каране на колело. Зверски ме кефи. Направо не мога да повярвам, колко удобен може да бъде часовник с диаметър почти 48 мм и висок почти 15 мм. Сложил съм си деня от седмицата на канджи и го играя киселяк. ?

 

Като казваш "Консерва" ...

Сериозно обмислям, да пиша на Дядо КолеТо, че искам за подарък ето това чудо - толкова е грозно, че чак започва сериозно да ми харесва и да го искам ... 

Отделно, че винаги съм бил почитател на марката !

А пък и определено се връзва със спортни дрехи, а аз за съжаление, за разлика от нЕкои колеги, съм принуден да се обличам с Ханцузи :(. Не че някой се гмурка с ХанцунГ, ама ... :D

 

image.thumb.png.5a0d769a8908a3f8b59d39cb08ecc45c.png

 

Другият часовник на който съм хвърлил око и доста ме изкушава, тъй като явно съм още на вълна "бройкане", както казва Стуци, е този: 

image.thumb.png.23c06853708c775aec156b83a4f1da06.png

 

image.thumb.png.10bbd17d5dc4a0912b2e4e5488bb77c9.png

 

image.thumb.png.bdc7f7cea77144dd96a0eb6c5c3af664.png

 

image.thumb.png.245341c3ad376b77d2198ae4310f1aaa.png

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, niki написа:

Един Зин 556 на верига ще ти лепне като на цигане шамар. Но е около 2.4 от самите Зин. 

 

ПП Вече втора седмица не съм свалял консервата освен за каране на колело. Зверски ме кефи. Направо не мога да повярвам, колко удобен може да бъде часовник с диаметър почти 48 мм и висок почти 15 мм. Сложил съм си деня от седмицата на канджи и го играя киселяк. ?

Неее

 

Мен ме кефи 104 st sa с метална верига. 

 

 

 

104-St-Sa-I-A_oB.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Pijomir написа:

Неее

 

Мен ме кефи 104 st sa с метална верига. 

 

 

 

104-St-Sa-I-A_oB.png

 

Явно все пак, визията в стил Сертина, не те оставя на мира ;) 

За мен, е доста ... посен, но пък ако те кефи, защо не ?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, Боре написа:

още на вълна "бройкане"

Ама това е най-сладката вълна ;) Опиташ ли да застопориш на "единствения", бързи започва да ти доскучава :) Аз бих взел и двата - и Ситизена, и Мидото ?

 

@Pijomir, взимай Зина! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, Stucata написа:

Ама това е най-сладката вълна ;) Опиташ ли да застопориш на "единствения", бързи започва да ти доскучава :) Аз бих взел и двата - и Ситизена, и Мидото ?

 

@Pijomir, взимай Зина! :)

 

Хахахахахаха, аааахахахахахаха, ти коУко си доУен МиУенеееее ... :D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Боре написа:

ти коУко си доУен

? така де, двоен кеф ще си доставиш ?

п.п. ОК, ако аз трябва да избера между двата, ще вземе Мидата :) По-компактен е, няма да ми се закача по ръкавите на якета, блузи и прочее, по-универсален и практичен е. Ситизенът, от друга страна, е перфектен за колекция, за да попълни мястото на freak-a в нея :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Stucata написа:

? така де, двоен кеф ще си доставиш ?

п.п. ОК, ако аз трябва да избера между двата, ще вземе Мидата :) По-компактен е, няма да ми се закача по ръкавите на якета, блузи и прочее, по-универсален и практичен е. Ситизенът, от друга страна, е перфектен за колекция, за да попълни мястото на freak-a в нея :)

Боре не носи ръкави и на -20 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Stucata написа:

? така де, двоен кеф ще си доставиш ?

п.п. ОК, ако аз трябва да избера между двата, ще вземе Мидата :) По-компактен е, няма да ми се закача по ръкавите на якета, блузи и прочее, по-универсален и практичен е. Ситизенът, от друга страна, е перфектен за колекция, за да попълни мястото на freak-a в нея :)

Колкото и рядко да го правя, защото още по-рядко ми се случва, но признавам че мнението ти съвпада на 100 % с моето виждане, за тези два часовника !

Намирам МидАта за доста приличен и в известна степен стилен часовник, който ти дава доста голяма свобода по отношение на поводите за употреба /носене/ и съответното облекло. Става и за ежедневка, става и за "по-така"...

А Ситизена, си е истински монстър /или ако предпочиташ фрийк/ - масивен, груб и определено правещ впечатление - напълно подходящ за моменти на временна загуба на разсъдък и най-вече -ползване по предназначение ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@БореАтакувай Ситизена, уникален е. Много ме кефи, защото е с уникална визия, не се стреми да бъде и риба и рак, като Мидата.

https://www.iguanasell.es/collections/relojes/products/reloj-automatico-citizen-promaster-st-supertitanium-46-mm-20-atm-nb6004-83e

Ето ти го на предварителна поръчка. Цената му е приемлива, за това което е. Сайтът е пробван, надежден е. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, The Best Forman написа:

Боре не носи ръкави и на -20 ?

 

Абе, че нося - нося, просто не винаги са на мен :D

 

Но за да те топлят в студените дни, специално за теб ще произведа няколко картички - За Коледа, за Нова Година и .. за да ти честитя наближаващата Зима :D 

 

Мисля, че тази фотография е напълно подходяща ;)

 

image.thumb.png.d7daf109016711b98d0c9880984b531a.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.