Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

17" инчови джанти на октавия 2


jogibe

Recommended Posts

Здравейте, 

Имам въпрос относно 17" джанти и гуми 215/55/17. Поради въртележка в семейния автопарк имам налични от предишната кола нови гуми в този размер. Понеже са сравнително висок клас, на 1 година и по малко от 2000 км. Реално не мога да им взема цена която да е ок за мен, се замислих да взема едни джанти метални 17ки за Шкодито и да ги сложа вместо сегашните 16ки. Дали ще има проблем и изобщо дали е възможно ? Шкодито е 4х4 ако има значение. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Железни 17 е трудна работа,  по-лесно ще намериш алуминиеви. Виж в някой калкулатор дали размера е с допустимо отклонение от фабричния размер. Според мен няма да имаш проблем,  като се има предвид,  че Октавият е 4х4 и е леко повдигната. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Колеги, този въпрос и мен ме интересува, ще станат ли на колата гуми 215/55/17.. калкулатора показва 3.4см допълнителна разлика спрямо настоящето състояние... въпроса е ще ги поеме ли.. то физически ще стане, но при завой, натоварване как ли ще са нещата? Някой да е пробвал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно с такива съм в момента, само дето моята е скаут с по-високо окачване, ако и твоята е с такова, никакъв проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне е хубаво да знам че стават... моята за съжаление е със сниженото окачване - 2.5 см по ниско от стандартното... но мисля че пак ще станат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.