Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Covid-19, коронавирус - дискусия


Recommended Posts

преди 31 минути, tuningmania написа:

Едно е 50 Починали на 50.000 и съвсем друго е на 500.000.

Аз ти давам починали към население, а не починали към заболели. Ама чукча не читател, чукча писател.

 

Нямате проблеми, вадя си главата от пясъка. Въпроса е вашите къде са заврени?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 220
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • ID A

    45

  • PRR

    33

  • tuningmania

    22

  • Izolini

    20

Най-много писали в темата

преди 16 минути, ID A написа:

.... Ние не сме отрязали пика. Строгите мерки забавиха разпространението. ...

?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност Ице даваш нормиран показател на милион жители, а не брой население. Всички следим сайта с разпространението на корона вируса.

Пепи, освен ако нямаш някой бункер да издържиш десетилетие, не виждам какво се радваш дали си забавил разпространението или си минал пика.

Многото смъртни случаи някъде могат да се дължат и на по-добрата здравна система, осигурила по-дълголетен живот.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @Izolini - В България, хубави или лоши, има някакви Закони. В тази връзка - има критерии (в случая - Брой Болни спрямо Общото Население), чак при достигането на който, трябва да се обяви Епидемия. Според мен, този критерий в България, не е достигнат. Обаче Извънредно Положение има. Закона Спазен ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, ID A написа:

Пепи, освен ако нямаш някой бункер да издържиш десетилетие, не виждам какво се радваш дали си забавил разпространението или си минал пика.

Като прочетеш какво съм написал (ключовото - ПРОЧЕТЕШ, не разгледаш!) ще разбереш. Ще ти дам и жокер: болниците! 

И, понеже пак пишеш без да четеш, "да отрежеш пика" не означава да няма пик, а да е по-нисък, т.е. едновременно болните, особено тези нуждаещи се от интензивни грижи, да не преминават даден брой в нито един момент!  Защо? Жокер: болниците!

 

Айде, много моля, преди следващия ти пост да ПРОЧЕТЕШ, какво са ти написали хората, а не просто да пишеш. В противен случай не виждам много (всъщност никакъв) смисъл да си губя времето повече ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, ID A написа:

Всъщност Ице даваш нормиран показател на милион жители, а не брой население. 

Я ми го разпиши това в цифри, че май се объЛка тук ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, ID A написа:

Всъщност Ице даваш нормиран показател на милион жители, а не брой население.

Верно? Я прочети пак какво си написал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, tuningmania написа:

До @Izolini - В България, хубави или лоши, има някакви Закони. В тази връзка - има критерии (в случая - Брой Болни спрямо Общото Население), чак при достигането на който, трябва да се обяви Епидемия. Според мен, този критерий в България, не е достигнат. Обаче Извънредно Положение има. Закона Спазен ли е?

Има една сентенция: "Само закона може да ни даде свобода." Но сляпото спазване на законите, когато имаш възможност да направиш нещо по-добро, не е пример за интелигентност, а точно за заравяне на главата на едно определено място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @Izolini - 

 

преди 31 минути, Izolini написа:

възможност да направиш нещо по-добро

 

Така, тама. Този Народ това заслужава. Такава Помощ. И още една - Заем от Държавата. Не съм Гласувал за тези, защо ми се паднаха?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, tuningmania написа:

Не съм Гласувал за тези, защо ми се паднаха?

Като го обръщаме на политика - и аз не съм гласувал нито за Кака Кури, нито за този Президент - защо трябва да ги виждам и чувам как яздят вълната? Уважавам президентската институция, но от 2012 година институция има, личност няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Izolini написа:

и аз не съм гласувал нито за Кака Кури, нито за този Президент

 

Това е ясно... Но те не си правят експерименти с теб и със семейството ти! Добре, че е Богоравния, Единствения и Неповторим за да измисли и приложи такива невероятни и единствени във Вселената "мерки", които ни спасиха от смърт, независимо от волята ни. В другите държави няма никакви "мерки" и затова там хората мрат като мухи - само от коронавирус! Вече никой не умира от инсулт, от инфаркт или от старост... Друго си е да умреш от глад и бездомен, но горд, че си победил коронавируса!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @Izolini - Къде пък намеси Корнелия Нинова и Румен Радев във взетите от друг решения? Голяма веселба..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@PRR Ако можех без да чета да отгатвам какво пише някой, отдавна щях да съм превъртял борсите. Но явно ти не четеш. Пик се определя на база станали вече събития. С 3% преболедували няма как да си минал пика. Много и здраве на Дариткова или която беше там, че бил февруари месец. А след като не си минал пика, няма как да знаеш дали, как и колко ще се огъне здравната система. Сещам се, че в началото имаше много малко легла и пак ти и @Izolini скачахте, че няма как да се открият нови, но пустия годжи взе че им вдигна бройката. На него драснахте ли му, че не може току така да вдига интензивните легла? Защитавахте тезата за спиране на всичко, социални дистанции, затваряне на паркове (това правеше щаба, който защитавате), сега изведнъж махане на маски, отваряне на паркове, махане на кпп, отваряне на заведения... И в същото време, връщане на мерките във всеки един момент при необходимост. Какво се промени за този един месец? Нищо, видяха че ще живеем с вируса и бавно преглъщат стратегията на Мангъров. Само дето подобно управление на процес е смешно и неадекватно.

@Izolini прочетох и не виждам проблем. За да сравнят смъртността на различни по големина на населението държави, въвеждат смъртност на милион. Те това е нормиране, но то води до други изкривявания в данните и т.н. Така че, не не си дал смъртността на база население, защото това ще е общата смъртност.

 

П.П.: Да спрем да се цитириме или @, че само си пълним кутиите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, PRR написа:

И, понеже пак пишеш без да четеш, "да отрежеш пика" не означава да няма пик, а да е по-нисък, т.е. едновременно болните, особено тези нуждаещи се от интензивни грижи, да не преминават даден брой в нито един момент!  Защо? Жокер: болниците!

 

Айде, много моля, преди следващия ти пост да ПРОЧЕТЕШ, какво са ти написали хората, а не просто да пишеш. В противен случай не виждам много (всъщност никакъв) смисъл да си губя времето повече ;) 

 

Преди 4 часа, ID A написа:

.... Пик се определя на база станали вече събития. С 3% преболедували няма как да си минал пика. ....

Четеш ли ? Очевидно не ;) 

 

@tuningmania, точно това ще направя ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, PRR написа:

Целта беше да се отреже пика, на който нямаше да издържат болниците. Толкова просто, че не вярвам някой, който дори малко мисли, да не може да го възприеме! За всеки случай ще го повторя: целта е не да се пребори вируса, а да се отреже пика на заболеваемост!

Я си прочети поста още веднъж. После залитна към дефиниции на пик. Но преди дефинициите: мерки, отрязване, пик.... Как знаеш, как определяш кое е/е било пик? Македонците имаха повече заболели от нас, много посече, сега ги изпреварихме. Значи те забавят, нямат толкова нови случаи, ние продължаваме да катерим.

За пикове можеш да говориш след събитията, а дали сме го отрязали ще се види пак от графиката на заболелите, като кривата рязко забавя изкачването. Тогава можеш да говориш за отрязване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.dnes.bg/koronavirus/2020/05/07/mutafchiiski-ima-ryst-na-broia-na-zarazenite-ot-koronavirus-sistemata-oshte-se-spravia.448744

Преди ден директорът на Европейския център за предотвратяване и контрол на заболяванията  Андреа Амон, заяви, че пикът на вируса в Европейския съюз е преминал, но България е единствената, в която дори се отчита ръст.

 

Уф за момент да си помисля, че сме станали нормална държава. Не! Все същата кочина с баш некъдърниците начело. Особено този на щаба, как пък няма грам достойнство да излезе и каже „Провалих се”. Скочи много рано на рестриктивните мерки, сега ще видим ударно преизпълнение на петилетката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @ID A - Едни Пет Милиарда лява ръка - десен джоб ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7.05.2020 г. at 10:47, tuningmania написа:

До @ID A - Едни Пет Милиарда лява ръка - десен джоб ;)

 

Не само това! "Пандемията" има няколко изцяло положителни "странични" ефекта - измиране на "най-непотребните" (които не могат да работят, а им се плаща), исторически ниска цена на петрола (чудесна възможност за попълване на запасите на САЩ), "сочене с пръст" и набеждаване на Китай (защото безбройните и безкрайни "санкции" нямаха никакъв ефект), безконтролно заграбване на обществени пари с оправданието, че се харчат за борба с някакъв вирус... Така, че "пандемията" ще продължи много дълго и ще има безброй "пикове"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @pbanchev - Е дано грешиш, че иначе не ми се мисли..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано..., но това са фактите (и то, тези, които са ни известни) в световен мащаб. За "регионалните" също може да се каже доста...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера гледам новините. Отива българин на почивка в чужбина и го задължават с 14 дена карантина, когато се върне. Идва чуждия турист в България и го задължават с една декларация...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скапан вирус. Вчера и днеска получих обаждане от двама клиенти, че искат всички външни фирми да представят отрицателни тестове с дата до 7 дни предварително преди влизане. И сега сигурно ще трябва да си правя бързи тестове през две седмици. Турция вчера мернах и тя ще прави бързи тестове на границата за туристите. Имам чувството, че някой мерне нещо някъде и всички, като овце натам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.