Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Лъжи, измами и "двама" български джамбази ( по мотиви на Пламен Петков)


Onewithforce

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Реших да ви споделя една траги-комична случка от днес,  която няма да е поучителна, едва ли ще промени нещо, но не пречи да оставим информация за нея в архивите.

Туко виж се започне интересна дискусия или споделяне на опит тип "Как да избягваме най-наглите джамбази". 

 

Накратко, в един скучноват петъчен карантинен ден след като съм отметнал работата за поне три петилетки напред, решавам да погледна за още един автомобил, понеже обмислям да подаря Ауриса на брат ми, a втората кола е задължителна. Отличен градски автомобил почти без недостатъци .. все пак японска кола .. ( фаровете редовно се забравят, нямат ауто, ужасно ниска е ).

Преглеждайки за варианти попадам на една Фабия, която изглежда съмнително напудрена, но напълно вписваща се в това, което бих взел. 

Няколко момента ми се сториха съмнителни, но реших да чуя продавача да разкаже кое как за нея, разбира се преди това не се полених и потърсих набързо малко за продавача .. 

Миризлива история, хем от Козлодуй, хем от Враца, също така в София .. Все пак реших да се обадя и да поразпитам, в крайна сметка нищо не ми струва, поне така си мислех. 

 

По телефона младежа, който продава автомобила (виж по-долу) се представи за частно лице, но оставил в автокъща, щото "Нали знаеш" :) Подобно на бабата с бастуна и собственика моряк. 

image.png 

На въпроса ми за общото състояние на автомобила след като е собственик и я е карал, не минахме и без навън няма кой да ги връща (километражите).

Преди месец и половина я бил вкарал , но я карал 5-6км. Въпреки, че колата по обява е в София, била еди къде си на 30км от София. 

 

Като болшенството съграждани и аз съм от мнителните и все пак решавам,  да поискам VIN, че да може да го проверя чрез познат с достъп до системите на ушевското ведомство. 

Основната идея беше да се придобие представа за това дали изобщо си заслужава да се разкарвам и да видя поредния тотал, нагледах се за не малко такива преди години като търсих Октавията, но да не се отплесваме от "развръзката". 

 

Праща ми въпросният младеж грешен VIN, може би с идеята, че то кой ги проверява тея работи, писах му след това във Вайбър, че може би по погрешка е сбъркал (както и се оказа, след като ми прати снимка), след което се почна едно вербално словоблудство от местния джамбазин, който уж бил комбина с колегата му, който е еди къде си.  Шизофренията не прощава, май .. :)

Снимките долу са 18+ съдържат словестно словоблудство на шлиокавица, може би толкова може джамбазина с шизофренията, нямам представа. 

Screenshot-2020-04-10-14-54-46-642-com-vScreenshot-2020-04-10-14-55-20-316-com-v

 

In a nutshell : Лицето Пламен Петков с телефонен номер 0899671288 е типичен нагъл джамбазин , който когато говори трябва да гледате небето и да не вярвате на нито една дума. 

 

1) Частно лице продаващо 40-на автомобила би било интересно на едни хора, които събират данъци и в момента ги натискат да се напълни хазната.

2) Вкарал автомобила преди месец и половина , а обявата реално е от Ноември .. Ето за тази обява говорим. 

skoda.png

3) Лицето Пламен Петков е все още не ясно в Козлодуй ли е, във Враца ли е или в София, защото снимките на всички автомобили са правени на едно място.

4) Километражи, състояние и тн. предполагам са отново лъжи, но само за горните имам факти. Всеки може да направи умозаключенията си сам. 

 

Поука както казах и преди това няма, за себе си все още търся начини да изфилтрирам точно тези нагли джамбази, които нямат грам чест и лъжат безочливо.

Не препоръчвам да имате взамане-даване с горния индивид, освен ако нямат мазохистични наклонности. 

 

Би ми било интресно да чуя вие как филтрирате подобни индивиди, изключваме нова от магазина, че с тези цени на гаражите ... 

 

 

Редактирано от Onewithforce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така си описал нещата, все едно говорим за някакъв прецедент. А темата ти е "картина" на над 95% от обявите за коли и продавачите им. Не казвам 100, защото има едни 5% частни лица, които си продават колите. Но ако говорим за "търговци" и автокъщи, всички до един са това, което си описал. Аз поне различно не съм срещал и не съм чувал да има.

Преди време бях описал един случай, как исках да взема една A8ца. Беше към 30К. Видях, че не й работят въздусите на окачването. Предложих на тъпака да ми я свали с 3К, да се застраховам, защото пълна ревизия на въздушното окачване е там някъде, да си стискаме ръце и да си ходя с "нова" кола, пък той направил някой лев. Той ми каза, че това значи да ми я продаде на загуба и аз си тръгнах. Колата седеше още сигурно половин година, като последно я бях гледал, че е на 17 000...

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то в обявата пише частно лице, по телефона индивида, също настояваше че е частно лице.

 

Много неща бих разбрал, ама откровеното лъжене не е от тях.

Не е случаен лафа, че курвенските номера пол нямат.

 

Не е като да не съм се сблъсквал с всякакви търгаши, но съм попадал и на такива, които НЕ те лъжат в очите. 

Казва си, така я свалиха от автовоза и точка, продължаваш да си преценяваш дали си струва или не.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До " @Onewithforce " - Благодаря за това, че сподели случката. Един Човек да се замисли и да се предпази от Грешка, значи си е заслужавало. Мисля, че Проблема с Лъжите в тази Сфера е Много Голям. Много пъти съм си мислил, защо няма някакъв Интернет сайт, в който всеки да може да посочва Търговци на Автомобили Втора Употреба и съответно Рейтинг за тях. Но това са си някакви мои фетиши - може би няма да го доживея. За да се предпази Човек от Измама, трябва да е Технически Грамотен или ако не е, да намери някой, който е. Аз стигнах още по-далеч и отидох лично в Германия да си Купя "Skoda". Самолет до там и обратно тук с Автомобила. Като разходи - излиза едно към едно или по-малко, от колкото Българският Авто-Търговец да си плати Автовоз и да си сложи Печалба :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая шкода я наблюдавах от любопитство повече от 6 месеца, цената е нереално ниска, колата е пребоядисана. Километрите са 9 години по 30 000.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100% от търговците са такива! Няма как да ги филтрираме, защото просто НЯМА читави! Аз обикалях, гледах, тествах...към 3 години. Еми няма свестни/съвестни, които да седнат и да кажа к’во-що. Накрая просто си взех кола - ударена и правена. Естествено, опитаха да ми обяснят, че едва ли не, тях са ги измамили, като са им продали така колата уж. Нагла работа, предвид все пак, че не съм сляп, мога да прочета на английските букви в документите съпътстващи автомобила и съм до толкова грамотен, че да открия продавача и да го помоля за инфо. Та, поне си смъкнах една прилична сума и я взех по-тънко :)

Просто, цялата им гилдия е една гнусна паплач, която заслужава групово да посети Анадола...за малко sex туризъм!

@tuningmania , Миро, и аз съм си мислил за такъв сайт и някой ден ще взема са загробя време и пари и да направя един такъв!

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.