Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фабиа 1 Странната...


Recommended Posts

Mи ти тогава реално ми свърши услуга , която никой не пожела или неможеше да ми свърши . Кажи колко ти дължа и на заплата ще ти ги дам . Макар че ти тогава караше собствената си кола, със скорост с която ти си решил, аз бях зад теб със същата скорост , но от друга гледна точка куката беше приклекнала и гледаше с гадната си синя усмивка, но ти беше там заради мен, така че глобата си е моя. Казвай , ще дам парите, без притеснение. Виновен съм си.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз така си гледах, пазих колоната, оня приклекналия посинелия , се усмихваше все едно баба му му е подарила торта за рожденния ден.

 

Ама клипа си го уцелил ! :D

 

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте. Туко що сеприбирам от "гаража" Поста е от леко важен и спешен характер!

Въпрос - Какъв е правилния подход да се опъне ремъка на алтернатора. На пръв поглед пречи абсолютно всичко турбо пътя и маркучите за нафтата. Ако махна турбо пътя , ще успея ли да стигна до ролката и да имам ход на ключа достатъчно и като цяло , спешно се интересувам как става ...

IMG-20200820-221727.jpg

 

Иначе смених релето и датчика за температура на таблото. Който го е заврял там , дано не се пенсионира .

IMG-20200820-223441.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, maxrpm написа:

Здравейте. Туко що сеприбирам от "гаража" Поста е от леко важен и спешен характер!

Въпрос - Какъв е правилния подход да се опъне ремъка на алтернатора. На пръв поглед пречи абсолютно всичко турбо пътя и маркучите за нафтата. Ако махна турбо пътя , ще успея ли да стигна до ролката и да имам ход на ключа достатъчно и като цяло , спешно се интересувам как става ...

IMG-20200820-221727.jpg

 

Иначе смених релето и датчика за температура на таблото. Който го е заврял там , дано не се пенсионира .

IMG-20200820-223441.jpg

 

Ремъка се опъва от автоматичен обтегач(пружина) така че не може да опънеш, или ти трябва по къс ремък евентуално

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз , явно не зададох въпроса разбираемо. Оправих го в Петък , след работа на лампа, преди да тръгна за Орлова скала. Проблема е ,че мястото е много малко, а обтегача е много надолу и не може да се стигне. Решението е с регулиращи се клещи гарги се махат скобите на турбо пътя и той се сваля, тогава вече има маааалко повече място да си провреш ръката и с възможно най - късия звездогаечен ключ 16ка , в моя случай FACOM , може да се охлаби. Трябва и да има място за ход на ключа, защото трябва да се завърти доста, почти на 60градуса, ако е по - дълъг, няма да има как, а и ролката си е доста тежка, боляха ме пръстите 2 часа. Иначе ремъка го махнах с малкия саморазвивен ключ , ама на два пъти....

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другото с което мога да се похваля, е че днес от нищото в София , светна Airbag - a ей така. Сега трябва пак да търся контакт за лаптопа, да чистя Crash data ... После ми кажете , че не ми трябва кабел... Буквално карам магистрала, няма проблем, спрях при Краси (krasipask) да пием по кафе в квартала, качвам се да си ходя - добър ден check airbag ... :D Oткачих акумулатора , пак к*р... Зарязах го и се прибрах така ... :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя лентов кабел , дето имам, не става за твоята. Еквивалента с които се корегира твоя километраж и се чисти твоята crash data , струва 250лв... :) Малко е като на Pepino , много малкия , но много скъп куфар, в който има кабел , който се връзва директно с компа...

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между кормилната колона и волана има лентов кабел , който свързва волана с инсталацията на колата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 мин схванах какво имаш предвид , ако е от него и не се оправи , ще залепя изолир на лампата. Накладките ми стържат на метал, сега не е време за глезотии , лентови кабели и ароматизатор борче , нямам пари, пък и бега ми е последна грижа ... :)

 

Според мен , Пепино , вчера като ми е разкачил компа и го е закачил и сега някой пин не дава хубав контакт и така е станало. Защото това като стана , не запали от първия път, ами от втория.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, maxrpm написа:

Другото с което мога да се похваля, е че днес от нищото в София , светна Airbag - a ей така. Сега трябва пак да търся контакт за лаптопа, да чистя Crash data ... После ми кажете , че не ми трябва кабел... Буквално карам магистрала, няма проблем, спрях при Краси (krasipask) да пием по кафе в квартала, качвам се да си ходя - добър ден check airbag ... :D Oткачих акумулатора , пак к*р... Зарязах го и се прибрах така ... :)

Да си пипал буксата под седалката? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам някакъв лентов кабел по спомен. Ще го потърся и ще ти го снимам да видиш дали пасва нещо. Пари не искам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, maxrpm написа:

Преди 2 мин схванах какво имаш предвид , ако е от него и не се оправи , ще залепя изолир на лампата. Накладките ми стържат на метал, сега не е време за глезотии , лентови кабели и ароматизатор борче , нямам пари, пък и бега ми е последна грижа ... :)

 

Според мен , Пепино , вчера като ми е разкачил компа и го е закачил и сега някой пин не дава хубав контакт и така е станало. Защото това като стана , не запали от първия път, ами от втория.

Ей само Пепино да не вземе да я чипоса, че ще стане страшно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакааай , аз тепърва и свиквам със странните огледала в който всичко близко се вижда далече , турбината умира на 140 (130 по GPS) жестоко , ти ми говориш за чип. Той Пепино едва вчера ми каза че актуатора ми е яко зле. Първо ще ходя при него да си направи като хората списък човека, какво и има на колата . Казах си му искам от - до да знам какво е за смяна. Каза че няма проблем.

Букси не съм пипал и нямам бегове в седалките , аз съм pre face.

 

Пешо , волан няма да свалям, ако не се оправи с Clear crash data , вярно, без ебавка, ще залепя изолир банд или лепенка от банани ... ;)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бега ти се държи на две щипки. Свалянето му е елементарно. Волана ти е на една гайка. И стигаш до кабела. Няма нещо сложно. Много по сложно е отваряне на таблото, за да лепнеш парче черно тиксо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой ти говори за отваряне? Ще си купя 1 банан, ще си го изям с кеф и ще лепна лепенката директно, ако не я загася с лаптопа, тая бременната на таблото... ;) Eто
1111111.jpg

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, maxrpm написа:

...Букси не съм пипал и нямам бегове в седалките , аз съм pre face....

Това не е определящо. Зависи от нивото на оборудване, а ти си с елеганс, така че може и да имаш. Погледни отстрани на самите облегалки към колонките между вратите дали не пише "Airbag" Ако си прал салона или си ръчкал седалките много напред-назад може и да си разместил някой окислен куплунг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е странен Елеганс , няма парктроници , темпомат и бегове в седалките. В Събота сигурно ще ми се наложи да ходя до село, мисля да я изпера , че салона стана мърляв вече и ще я закача за виртуалката. Ако не изгасне лампата , ще го мисля . Попринцип ме дразни малко ... :) Имам някакви надежди, все пак светна сама , дано се е объркала... :P

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновенно заради въртенето на волана , кабела прекъсва и никога не гасне сама (след като сама е светнала) .... има лечение , но няма да ти го кажа , щот вече съм го писал у форума .. трябва да свършиш и ти нещо ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На една приятелка и пропаднал съединитела, тя си го вдигнала, той се оправил и тя ми звъни да ме пита може ли да се е случило просто случайно и да си кара така, че нямала пари сега...

 

Когато нещо се случи то не е случайно!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи ми като мой тип жена. Аз бих ти звъннал и бих те попитал същото! :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.