Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за джанти 17 за Октавия 3


Lube

Recommended Posts

Здравейте отскоро съм собственик  на Октавия 3 от 2019г, вече на 19 000 км., но съм решил да я кача на 17 джанти.

Оригинално си дойде със 16, и да си кажа честно стегнато вози, очаквах да е по-меко, но пък и аз слязах от Пежо де ?.

Като оригинални от Шкода искат колко за Айфон пари та няма да е оттам, и въпроса ми е ще има ли голяма разлика във возията, защото комфорта ми е не по-малко важен от визията и какви точно трябва да са размерите(параметрите) на джантите.

Предварително благодаря.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е субективно. Ако си си харесал нещо давай, ако е защото всички са на 17ки, не си струва. Със сигурност ще вози по-твърдо, обаче няма да е чак някаква драма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7.08.2020 г. at 18:34, Lube написа:

...какви точно трябва да са размерите(параметрите) на джантите.

 

7,0J x 17" ET 49

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7.0/ 7.5 J, ET 40. Гуми - 225/45/17 ;) направих тази “манипулация” пролетта - не съжалявам към момента! 

DEE3B800-C96F-4F0E-8E97-4B9E4959EBAC.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Любо прегледай ако искаш и моята тема със същото запитване от преди 3 години.

Аз си направих комплект с летни гуми  225-45-17. Оригиналните ми 16 са със зимни гуми.

Комфорта по возията се променя, не много, но се усеща.

Също стабилността се подобрява доста с 225 гуми.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

 

Няма осезателна разлика във возията между 16'' и 17'' стандартни по размер джанти на Октавия 3.

 

от 20.01.2017 редовно сменям зимния комплект 16'' с летния 17'', по 4 пъти със всеки за почти 4 години до момента и не успявам да открия каквото и да било като различие във комфорта на возене в първите моменти след смяната.

 

Колата ми е допълнително оборудвана със заводският "Пакет за лоши пътища" и въпреки него, возията пак е приятна.

 

Летните ми гуми са Dunlop SportMAXX R/T, с размер 225/45/17, с тях ми изпратиха колата от завода, зимните гуми са Continental WinterContact TS 860, с размер  205/55/16, поръчани от Еуратек заедно с колата и монтирани в техния сервиз при предаването и.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.