Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шум отляво при ляв завой


steligeri

Recommended Posts

Здравейте колеги,въпроса ми е при ляв завой при ниска скорост до 35-40 км. се чува шум от лявата страна?Дали някой е имал подобен проблем?При десен завой няма шум.Ходих в Шкода казаха ми че всичко е наред,но аз не вярвам.Някакви идеи?!? Октавия 3 2.0 tdi 150 коня

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само уточня , че на ляв завой , лявото колело не е натоварено .. демек според мен не е лагер , а нещо друго.

Моята на пълен ляв и десен издава скърцащи шумове , когато се качва на неравност от амортисьорите (вероятно) , но не ми пречи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, The Best Forman написа:

Само уточня , че на ляв завой , лявото колело не е натоварено .. демек според мен не е лагер , а нещо друго.

Моята на пълен ляв и десен издава скърцащи шумове , когато се качва на неравност от амортисьорите (вероятно) , но не ми пречи :)

По-скоро е от тампоните на носачите, не от амортисьорите. При мен и на двете ми коли се появи подобен шум, още на около 30-40 000 км. При обслужването в сервиза мина по гаранция. Разглобяват се, почистват се и от завода са дали препоръка за смазване със заводска смазка (сега е ОК).

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.08.2020 г. at 18:39, steligeri написа:

Здравейте колеги,въпроса ми е при ляв завой при ниска скорост до 35-40 км. се чува шум от лявата страна?Дали някой е имал подобен проблем?При десен завой няма шум.Ходих в Шкода казаха ми че всичко е наред,но аз не вярвам.Някакви идеи?!? Октавия 3 2.0 tdi 150 коня

При мен беше тампон на скоростна кутия. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, Nikolay.G написа:

При мен беше тампон на скоростна кутия. Успех!

Благодаря ти,дано да е това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Преди няколко дни бях за масла и филтри,и след като отидох да си я взема, ми казаха че съм за смяна на тампон на скорости.Имало шум от ляво при завой,който аз така и не чувам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тампон на скоростна кутия - 100% - абсолютно същия проблем имах и аз - можеш да прочетеш поста ми. Смениха ми ги и всичко е ОК.

Редактирано от mgk86bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

 

Ориентировъчно каква е цената за смяната на тампона на скоростната кутия (части + труд)?

Благодаря предварително!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.