Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Избор 4x4 с екстри или не ?


Radiii

Recommended Posts

Здравейте , искам да вляза в семейството на шкода . От доста време гледам и чета из форума за да се позапозная с колата  и накрая реших да действам .

В момента съм се спрял на тези две коли 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11595077567385713&slink=h33a3u

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11600509032423784&slink=h33a3u

Колата основно ще се ползва за  дълъг път през почивните дни -  до родители и лятото ходим доста по планини 

 Притеснява ме че подръжката на 4x4-то ще излезе по скъпа и не знам до колко имам нужда от  4x4

Цената до някъде според мен се компенсира от разликата в екстрите или поне на мен така ми се струва

Бонус ексрите са 
има преден парктроник - което е плюс заради жената.

Има резервна гума

Ксенонови фарове

Датчик за светлина ( предполагам е това което е снимката на огледалото)

Това са неща който се вижда, че понякога пишат и такива който ги няма :)

Та основния ми въпросе е струва ли си по високата цена екстрите който има в повече предвид ,че е 4x4 и е на повече километри(поне по написаното)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скъпа е подръжката, няма как. Ако до сега си се справял без 4х4, вероятно и занапред ще го правиш. Аз също обикалям по планините, но никога до сега не ми е трябвало постоянно задвижване. Разбира се, гледам да не се окопавам зимата :)

Влачиш малко повече железа, плащаш малко повече за обслужването през определени километри, имаш още един чарк, който може да те вкара в разходи...но ползвателите твърдят, че е добре да го имат, пък макар и само за няколко пъти в годината. Та...всеки си решава за задвижването. 

От друга страна, има глезотийки, а поне аз, предпочитам автомобил с повече бъзикни по него. Ако е била обслужвана редовно до последно, не е проблем да провериш историята ѝ в Еуратек. Моята също е от страната на банките и шоколада и нямах грижа да видя цялата ѝ история и се оказа 1:1 със сервизната ѝ книжка.

Гледай за удари за всеки случай.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как става проверката в Еуротек. Запазвам си час за диагностика мисля че беше към 64 лв и изисквам електронната книжка данните или отивам просто с вин номера и ми ги казват, че и която и от двете да избера искам да ги прекарам през сервиз и диагностика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами...аз отидох на място е Надежда и по VIN номер ми извадиха историята на колата. Казах, че искам да я купувам, в ос от Швейцария и искам да проверя дали нещата отговарят на написаните в сервизната книжка (имах снимки). Питах на "Резервни части", но ме насочиха към друг човек, който съвсем любезно ми показа всичко, което излезе на монитора му.

А за преглед и диагностика - @Pepino може да помогне вероятно ако ЕТек ги мързи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.