Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Точки за повдигане на задницата с крик


fr1nklyn

Recommended Posts

Здравейте, 

 

Искам да повдигна задницата с крик, за да сложа стойки на стандартните точки за повдигане на праговете(отпред също ще е на стойки).
Въпросът е, че за да я сложа на стойки на праговете трябва да я повдигна с крик, който да вдига на здраво място някъде другаде. А пък Скаута освен, че е 4х4 има и допълнителни кори, които малко или много пречат.

 

Ако някой може да помогне с някоя картинка или снимка, ще съм много благодарен! :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, zloQQ написа:

Сложи крика под носача :)

 

Мислех си го, но ме притесняваше да не прецакам шарнира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще използваш от масовите триноги стойки(червенте) да знаеш, че много лесно се изплъзват! Аз имам такива, ползвах ги само веднъж...

Използвай гумени подложки между стойката и колата!

По-добър вариант са масивните дървени трупчета - колкото и тъпо да звучи...

За точки на повдигане, напиши lifting/jacking points skoda mk3 , излизат доста снимки в мрежата.

Аз съм вдигал кола само в гараж с канал. 

Също така, ако вдигаш предницата, задните колела следва да се блокират с клинове и обратното.

Много може да се изпише, но като цяло това е опасно начинание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предницата я качвам на рампи( https://toolspanda.com/rampa-tovarna-6t-99x29x22sm-plastmasova-profitool-19738.html ), за да не умирам :D Но искам да вдигна и задницата, а за нея ще ползвам стойки, т.е. и да се изплъзнат пак оставам на рампи отпред. Просто е по-удобно да ти е вдигната цялата кола - я за гуми, я за масло или какво и да друго да е.

Търсих "octavia mk3 jacking points", но дават само тези точки острани, но не и под самата кола. Намерих една хубава снимка за Суперб МК3, която можеби важи и за Октавия( червените стрелки ):

 

jack_00.thumb.JPG.8e3032a7c8728e6cfb65249a8f60bdd7.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.