Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Škoda 120L - Проект "Биляна"


__smirnoff__

Recommended Posts

Момчиле, с всичко съм съгласен, което си написал. Може би, без металика.

На мен са ми любими жълтия и оранжевия за тази модификация. Тук се търси спортна визия и тези цветове нещо не ги възприемам. /Или, Иво да си поиграе с фотошопа и да ни ги покаже. Друго си е да се види./

Бял, като че ли е най-подходящ. Може и да се направи асоциация с предницата на Гарде. Те са предимно бели. Ще има и спойлер отпред под бронята. Тази кола няма да е в изрядна заводска визия, но си прав за дръжките от естетична гледна точка. Ако Иво реши, лесно се сменят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 197
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • __smirnoff__

    80

  • joro-120L

    33

  • The Best Forman

    18

  • roodnb

    13

Аз само подхвърлям. Става дума за металик без перлен ефект, колата става изкрящо бяла, даже трудно се разбира, че е металик. Не че заводската Ледено бяла боя е лоша, тя има синкава нотка и изглежда много спретнато и чисто. Нищо не пречи да се поразгледат малко тест карти. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, m_g написа:

Не че Ледено бяла боя е лоша, тя има синкава нотка и изглежда много спретнато и чисто. Нищо не пречи да се поразгледат малко тест карти. ...

 

Да, баща ми имаше такава 105, бяла 81г. Когато я чистих от сняг много добре контрастираше ледено бялото със синкава нотка. Иначе трудно се хваща. Мислих си, че е чисто бяла. Дано Иво уцели нюанса. Да не я направи, като варосана.;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, аз по принцип бяло изобщо не харесвам, за мен това не е цвят, казвал съм го и преди :) Въпрос на вкус е това. Обаче, вече ми се пада втора бяла кола, съответно ще бъде бяла. НО! Няма да е обикновено бяло в никакъв случай! Ще го измисля какъв точно нюанс да е, имам идеи в няколко насоки - дали да е с някаква перла (малко вероятно), дали да е някакъв нюанс към някакъв друг цвят... не знам още. Определено мога да кажа едно - ще се стремя към максимално изчистена класическа визия. Цвета може да не е оригинален, но ако се получи нещо, което приближава представите в главата ми, ще стане супер. Ще си има всичките хром елементи задължително. Старите дръжки страшно много ми харесват, японкови пластмасови - определено не. 

Самата кола няма да е оригинална. Няма да се стремя към реставрация в оригинален вид, ще има промени тук-там. Но задължително ще гоня изчистена линия. Джантите засега ще са 15ките с ниските гуми от Ръсти (и за тях се мислят варианти да станат с по-подходящ вид, Коцето даде една много добра идея, ще дивим как и дали ще я реализирам), ще са изнесени, колата ще е по-ниска от Ръсти, с хромираните брони прилепнали към купето, без буфери. Отпред под бронята ще има спойлер, който е поръчан от Чехия, не знам кога ще дойде, обаче. Ще си е боядисан в цвета на колата. Ще ги има и всичките хромирани елементи - дръжки, лайстни по тавана и праговете, хромирани лайстнички на уплътненията (уплътненията са супер запазени, между другото), хром огледала (издирвам все още). Изчистена изпъната визия без нищо излишно и нищо липсващо, този баланс търся. Боята ще е ключов елемент от визията, със сигурност колата ще е лъскава. Каквото и бяло да избера, покритието ще е база-лак като на 105цата ми, ще гоня същия блясък. Дълбочина на бял цвят трудно ще постигна, но с хубаво лаково покритие се надявам да пасне добре, и да подчертата тези така характерни и красиви черти на купето. Има едно много красиво Гарде, което обикаля социалните мрежи в последно време - то е някаква разновидност на бялото, и ми харесва много. Освен това е и някак близо до оригиналното бяло на колата, което не е съвсем бяло То е и близо до моята идея, нюанса му леко бие към бежаво, но може да е и друг, не знам още. Спойлера под бронята е същият, който съм поръчал

 

1.jpg.f87a0f8aaf53a127decb04ec18b4c097.jpg

2.jpg.8abcf3135215c07b237ac8848e15d90f.jpg

3.thumb.jpg.4b00cf85d95f22cc1ecb0ec5eb7fd93b.jpg

4.jpg.8a1f77eb3a593f921a906f50bd2c55c0.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 тоя Гоуф, като го сравнявам с Гардето е ебаси и тъпата кола. Фолксваген ше им кажат на Шкода кво да правят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, joro-120L написа:

 тоя Гоуф, като го сравнявам с Гардето е ебаси и тъпата кола. Фолксваген ше им кажат на Шкода кво да правят.

Абе нали за "бело" говорим сега :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Белото е супер!

 

Иво, кво ще кажеш за такава лайстна на задната маска:

 

1.jpg.f87a0f8aaf53a127decb04ec18b4c097.jpg.c9320745fa25204dd213301f28a15571.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Белото на голфа не е лошо, оше малко блясък и е топ!

 

Жоро тази лайстна ми допада, имам идея даже и за стоповете как да се върже. Както е така с оригинални стопове си признавам, че не ми харесва - някак не се връзва, ако се върже със стоповете би седяло много добре. Ще направя опит след малко.

 

Имам молба към някой модератор - бихте ли сменили в заглавието "без име" на "Биляна"? Така ще се казва каляската. Хем има бело, хем е някакси елегантно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, __smirnoff__ написа:

 Хем има бело, хем е някакси елегантно :)

 

Елегантно е. През 80-те г. имаше дънки на завод "Биляна" гр. Петрич. Иначе дънки само от Кореком. :)

 

преди 15 минути, __smirnoff__ написа:

Жоро тази лайстна ми допада, имам идея даже и за стоповете как да се върже. Както е така с оригинални стопове си признавам, че не ми харесва - някак не се връзва, ако се върже със стоповете би седяло много добре. Ще направя опит след малко.

 

Давай да видим. Аз и от друго се притеснявам. Че, като нямаш буфери на бронята няма да върви.

Иначе ми допада. На баща ми на 105цата бях изпраскал една такава и по средата на вратите и калниците по една черна. Където е ръба. Тинейджърски мераци. Бях 16годишен тогава.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, joro-120L написа:

 

Елегантно е. През 80-те г. имаше дънки на завод "Биляна" гр. Петрич. Иначе дънки само от Кореком. :)

 

 

Давай да видим. Аз и от друго се притеснявам. Че, като нямаш буфери на бронята няма да върви.

Иначе ми допада. На баща ми на 105цата бях изпраскал една такава и по средата на вратите и калниците по една черна. Където е ръба. Тинейджърски мераци. Бях 16годишен тогава.:)

 

За буферите и аз съм си го мислел това. Ще сложа и с буфер, и без, те поне лесно се монтират и демонтират, както ми хареса.

 

Примерно така би изглеждала идеята ми, разбира се на живо ще е по-добре. По този начин се включва и спойлера отзад на капака, иначе и той с нищо не се връзва. Странични лайстни по вратите определено няма да има, ръсти имаше, и ги разкарах, изглеждаше ужасно. Особено с хром елементи - няма да се вържат с нищо. Снимката е с лошо качество, но се добива представа:

 

 

asss.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да слагаш лайстни на вратите. Просто го споделям с доза насмешка с какъв акъл аз съм ги сложил тогава.

Бях ги свалил от автобус Чавдар за скрап. Те имат странични такива, но гумата е с профил в алуминиево тяло. Аз измъкнах само гумата.

И ги лепих с "Прома" на ацетонова основа. Учудващо е, че баща ми нищо не ми каза. Щото това няма сваляне без поразии. Така си я и продаде. Явно му е харесало. И май и не го питах преди да ги сложа. Иначе ставаше много лют, ако нещо не както трябва или необмислено. Спомени.

 

преди 19 минути, __smirnoff__ написа:

 

Примерно така би изглеждала идеята ми, разбира се на живо ще е по-добре. По този начин се включва и спойлера отзад на капака, иначе и той с нищо не се връзва.

 

 

Точно! Затова ти предложих лайстната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жорка за голфа мога да кажа само...

119067618_3392384174188767_7074781408993109489_o.thumb.jpg.f2f2891c19d5690d18f409160a0d8fa3.jpg

 

А за Билянка... 

130858400_844675929660071_3037834943405023934_n.jpg.8e15f76bc9349c464cfb9df56b5b4b0a.jpg

На пейнт, за 15 мин, без мишка на лаптоп, толкоз... ТЕ ТАВА Е СПОРЕД МЕН!!!

 

Без буфери, без калобрани, без емблема, без спойлер, и с голямо гърне, което не мога да нарисувам...

Ако няма да има лайсна на маската, стопа чисто червен!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, malkiq написа:

Жорка за голфа мога да кажа само...

 

Коце, дизайн гледай, дизайн. Изначале. Не кой какъв тунинг е направил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре седи така! Определено ми харесва! 

 

Ще има проби с различни варианти, то е ясно :) Чак нямам търпение да ги започвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МолА вЪ , оставете Иво да се концентрира върху "белото" , като го избере , ще давате съвети за визията.

Като гледам е като дете в сладкарница (иска всичко) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, The Best Forman написа:

Като гледам е като дете в сладкарница (иска всичко) :)

 

Ми то си е баш така, Иво иска всичко и да има варианти, затова съм със 100 коли и се чудя къде да ги прибирам вече, верно, някои от тях са по палетите в склада, ама да има, та така е и с вариантите, правя си от всичко и си ги сменям и пренареждам пъзела докато ми хареса :D 

Редактирано от __smirnoff__
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, знам, че всичко си прегледал в нета. Да ти кажа само какво е приемливо за мен, извън бялото.

Ако искаш да удължиш лайстната на предната маска, като на Гардето, то става само с кръглия фар.

 

2261_2016-04-12_19-03-20_70.thumb.jpg.a164521ddf4c4bf038c556b86b1c559d.jpg

 

2261_2011-10-19_18-51-43_19.thumb.jpg.bb2a797167e0fad937a413c3367729cd.jpg

 

2261_2012-05-27_12-11-36_92.thumb.jpg.539a7ffab009379010c466ceb9c09c00.jpg

 

2261_2012-08-05_07-20-56_6.thumb.jpg.6fcd6481b404d0f74b833583453fb681.jpg

 

10089_2017-06-20_21-56-16_50.thumb.jpg.34441560ccccd52e38b939586a9ff14d.jpg

 

10089_2018-08-15_22-15-54_40.thumb.jpg.46342ba16f61243c5d0cf7fde7275f3e.jpg

 

п.п. Има и едно лимонено жълто. Стига да не ти навява асоциации за такси.

 

7474_2012-10-08_22-27-50_90.thumb.jpg.751fdf1aa259b8a4e77e3dd97e3d8d5c.jpg

 

7474_2012-06-28_20-40-19_4.jpg.b9bff121874bbd3a51a29ea855f46b7e.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, __smirnoff__ написа:

 

Ми то си е баш така, Иво иска всичко и да има варианти, затова съм със 100 коли и се чудя къде да ги прибирам вече, верно, някои от тях са по палетите в склада, ама да има, та така е и с вариантите, правя си от всичко и си ги сменям и пренареждам пъзела докато ми хареса :D 

Гледай от Коце и ще трябва да вземаш още три-четири цеха :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важно за проекта -мост със сектор или рейка .Една дупка на купето е зора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, joro-120L написа:

Иво, знам, че всичко си прегледал в нета. Да ти кажа само какво е приемливо за мен, извън бялото.

Ако искаш да удължиш лайстната на предната маска, като на Гардето, то става само с кръглия фар.

 

п.п. Има и едно лимонено жълто. Стига да не ти навява асоциации за такси.

 

 

 

Страшно много ми харесват цветовете от този тип жълто бананена гама. И на това купе седят много красиво, поне по мое мнение.

 

Преди 5 часа, The Best Forman написа:

Гледай от Коце и ще трябва да вземаш още три-четири цеха :)

 

То и един стига, ама да е по-голям. И със сервизни клетки и подемници. И печка за зимата. И диванче. И се размечтах... :D

 

Преди 3 часа, fulcrum написа:

Важно за проекта -мост със сектор или рейка .Една дупка на купето е зора.

 

За момента остава отпред тясното окачване със секторна кутия. В движение може да променям концепцията :) Дупките не ме плашат, дупки дупчим всекакви :D и бояджията е наблизо да запечатва :D 

Редактирано от __smirnoff__
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По повод банената тема, сещаш се за тази 120-ка дето се продаваше, и тогава ри казах , че цвета много ми харесва особено в комплект с хрома иии съм съгласен с Коце да е без калобрани и буферите по броните :) аз лично следя с интерес какво ще решиш накрая :) не че не получавам инфо от кухнята. По повод фаровете, повече ми харесва с един фар и удължена лайсна, като на рапида. Но в крайна сметла съм 100% , че каквото и да стане , на живо ще припадаме по нея ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, __smirnoff__ написа:

 

Страшно много ми харесват цветовете от този тип жълто бананена гама. И на това купе седят много красиво, поне по мое мнение.

 

Ми, ко ши праим тогава с белото? Биляна не е като Белана.;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми бела ще е, няма да я правим банан ? може би следващата... ?

 

Биляна платно белеше, както е казал народът! 

 

Белана ще го възприемам като кухненска ролка ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, __smirnoff__ написа:

Биляна платно белеше, както е казал народът!

 

Една прекрасна песен за маса. Работата пак върви на иедене и пиенье :)

Значи, цвета е окончателно решен. Да не се занимавам повече.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.