Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Предните чистачки отказаха


Атанас

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам Октавия 2 комби от три години без сериозни проблеми, но днес, за моя изненада, предните чистачки отказаха да работят, а за лош късмет точно днес е дъждовно. Имам сензор за дъжд и обикновено са на автоматичен режим, но сега не работят и на ръчен. Явно проблема не е в лостчето, защото задната чистачка и пръскалката за отпред и отзад работят.

Потърсих във форума, но не открих тема с подобен проблем, затова отварям нова.

Ако някой се е сблъсквал с това, моля да сподели мнение и опит.

Проверих бушоните и датчика за отворен преден капак и не открих нищо.

Извинявам се предварително ако все пак има тема по този проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клеясват осите на механизма и спират да работят.Сваляш раздвижваш смазваш и газ.Това нали като си проверил,че моторчето не е изгоряло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще я водя на ,, доктор'' и ще дам инфо. По телефона от сервиза предположиха това.

Благодаря за отговора ?.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз преди година и малко смених механизма, защото и при мен започнаха от време на време проблеми и накрая отказаха напълно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, проблема е разрешен. Оказа се, че при проверката на бушоните съм пъхнал бушона за предните чистачки в съседното празно гнездо ???, голям късмет, че няма нищо вързано на него.

Голям *** съм?.

Сега всичко си работи.

Благодаря все пак за мненията!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, проверката не беше ли направена в следствие на отказалите чистачки или по друг повод си ги проверявал? Там където си сложил бушона на празното гнездо няма какво да се случи, защото то е "кухо", демек за твоята кола няма съответната екстра (консуматор) и липсват пластини и инсталация до гнездото. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.