Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нов собственик на 1.4 TSI - Проблем с четеца на SD картата


tiheca

Recommended Posts

Здравейте,

 

от месец съм собственик на шкода октавия 3 style - комби, 1.4 TSI, бензин. Взех я на старо от ЕТ - произведена 9.2017 г. на 53000 км.

За сега впечатленията от автомобила са ми прекрасни, единствено съм разочарован от разхода на гориво - за изминати 530 км., от които 260 извънградско, ми даде 8.1 смесен разход. Нямам очакванията, че ще ми даде смесен разход по паспорт - 5.1, но при условие, че не съм я натискал много очаквах смесения разход да е между 6.5-7.

 

След краткото интро и впечатленията, моля за малко помощ. Аудиофен съм. Не искам да си затварям USB-порта. Пробвах да кача музика на SD карта, но след като я сложа в мултимедията изписва, че картата не може да бъде прочетена.

SD картата е чисто нова 64 gb - форматирах във FAT 32 или exFat. Пробвах с друга SD карта - 1 гб в двата формата отново не става.

Баджанакът също има oktavia 3 и пробвах на неговата мултимедия, и о чудо SD картата 64 gb - беше прочетена безпроблемно на exFAT.

Моля за мнение какъв може да e проблемът ? Трудно мога да повярвам, че четецът е счупен, някъде май бъркам :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и честито за прекрасният избор.

 

Аз със същият тип карта, на Филипс, 64gb, работи безпроблемно 4 години вече в колата, сложих я в деня, в който взехме возилото от Еуратек на 20.01.2017г.

Пишете на колегата @JORDITO, той е човека със златните ръце и специалистът за всякакви тоци, жички, фарове, лампи, AC/DC, шкафчета, камери и медии по колите, навярно той ще може да Ви съдейства.

 

За разхода на Октавия 3 1.4TSI при различни условия може да се води доста голяма дискусия и да се споделят много впечатления.

 

Лично аз съм напълно доволен и не намирам повод за притеснения или оплаквания.

В идеалният случай, в ежедневието разход от около 6.5л/100км смесено шофиране е напълно достижим.

С включена старт-стоп система в града.

Ама кога пък ще Ви се падне идеален случай.....

 

Зареждам гориво основно на Петрол и на Круиз, обикновен бензин А95.

 

Последно в града, преди два дни, в понеделник, от Бояна, през бул. България, Мол Парадайс, Токуда, Алея Яворов, Цариградско шосе и Дружба-2, до Горубляне и обратно до Бояна, колата даде разход 6.9л/100км.

 

За дълъг път - 423 км, по Коледа и след това и на Нова година, в едната посока от Бояна до Свети Влас и обратно - общо 4 пъти тази отсечка - по борд колата изписа 7.3л/100км, средна скорост 116 км, не искам да си признавам с каква скорост сме се движили по магистралата, че хич и не беше близо до позволената.

Правили сме си експерименти - 100 километра по АМ Тракия изминати със скорост от 110км/ч - разхода беше 5.3л/100км.

 

Колата е на 4 години и на 49560 км.

 

Стил на шофиране, гуми, гориво, трафик, специфика на пътната отсечка, общо състояние  и натоварване на автомобила - много са факторите, от които се влияе разходът при този двигател.

 

Поздрави.

Редактирано от РусенскоВарено
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би зависи от медията. На фабията ми не чете над 32 GB карти. Медията е "суинг" мисля. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не пробваш с 16GB карта? Мисля, че дори няма нужда да я форматираш, а самата мултимедия ще ти предложи да го направи ... ако я разпознае де. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах с карта 1 gb, но пак не стана. В Еуратек, като ходя ще питам, все пак още е гаранционна. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре. Може да е механично повреден reader-а, но може и да е просто задръстен с нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.