Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода Октавия III 2.0 ТДИ 2015 г.-мига сигнала за подгрев по време на движение.


stanimak

Recommended Posts

Здравейте, автомобилът е Октавия III 2.0 ТДИ и се появи следния проблем:
При температура от -6 градуса и надолу, след стартиране започва да мига сигнала за подгрев и колата влиза в авариен режим. След гасене и повторно палене сигнала не се включва.
При по-високи температури не се явява този проблем. След проверка с ВАГ КОМ, отчетената грешка е "отворена верига на сензора за положение на турбината". Въпросът ми е къде се намира този сензор и дали е възможно поради студа да губи контакт?
Не съм мерил напрежението на акумулатора при по-ниски температури, дали не пада под някаква стойност и компа да не отчита контакт с въпросния сензор. Акумулаторът е оригиналния от началото на 2015 г. и може вече да е за смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не пречи да провериш акумулатора с товарна вилка. при колега от vw форума, на пасат 8 се бяха проявили много проблеми точно заради заминал акумулатор и след смяната всичко е дошло на мястото си, но става въпрос за AGM акумулатор и start-stop система.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октавията е със start-stop система и предполагам, че акумулатора е AGM. Той е в калъф и само съм го проверявал далие там. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, stanimak написа:

Октавията е със start-stop система и предполагам, че акумулатора е AGM. Той е в калъф и само съм го проверявал далие там. 

заминал е в такъв случай. казват, че при смяна на AGM акумулатор, алтернатора има нужда от адаптация, която става с VCDS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, joro_kem написа:

заминал е в такъв случай. казват, че при смяна на AGM акумулатор, алтернатора има нужда от адаптация, която става с VCDS.

 

Хубаво е да се прави, но не е задължително. За референция, в Еуратек не го правят, както и при форумните майстори - и на двете семейни не беше направено и го правих аз после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подгрева не мига, заради акумулатора. Има ел. неизправност. Трябва да се диагностицира с компютър. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Pepino написа:

Подгрева не мига, заради акумулатора. Има ел. неизправност. Трябва да се диагностицира с компютър. 

Компютъра показа "отворена верига на сензора за положение на турбината", което ме наведе на мисълта за отслабнал акумулатор още повече, че след гасене и палене мигането спира. Всичко съм описал в началото на темата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като се вдигнаха температурите мигането не се явява, след прочитане на грешката същата беше изчистена. Питането ми беше и за сензора за положение на турбината, къде се намира и може ли да се провери в "домашни условия", но по въпроса до сега никой не се произнесъл, а се отклонихме към акумулатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 22.01.2021 г. at 11:28, stanimak написа:

След като се вдигнаха температурите мигането не се явява, след прочитане на грешката същата беше изчистена. Питането ми беше и за сензора за положение на турбината, къде се намира и може ли да се провери в "домашни условия", но по въпроса до сега никой не се произнесъл, а се отклонихме към акумулатора.

Аз бях със същият проблем. Оказа се, че имах прегризан вакумен маркуч от гризач. И лампата на индикация за под. Свещт ми мигаше и ме вкарваше  в авариен режим. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Като смених акумулатора с нов всичко се оправи няма грешки няма мигащи реотани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.