Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Сгъваем ключ, как /от къде ?


tisho_tch

Recommended Posts

Искам да прехвърля съдържанието на оригиналния ключ и дистанционното на централното в един сгъваем ключ. Моля, да ми препоръчате от къде мога да си закупя такъв, който би станал (прилагам снимки на моя ключ). Дали мога сам да прехвърля чипа и платката в новата кутия ?...Евентуално къде/кой може да го направи качествено ?

20210121_094807.jpg

20210121_094816.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

 

Аз бях с подобно изпълнение и най-добре пасват ключовете с два бутона. Реално, знаците на бутоните на ключа няма да значат нищо, защото например "катинар" за заключване и "катинар" за отключване са на един бутон на тази аларма (малкия, ако си спомням правилно). Големия бутон е за спиране на обемните датчици. 

 

Тоест, само такъв модел става:

image.png.993246ae4a45bdf98cde7c82d77d25bd.png

image.png.0b9c639df2331a7c234abd2ea013e020.png

Цена от около 8лв:

https://www.olx.bg/ad/kutiyka-klyuch-vw-seat-skoda-2-butona-bez-ostrie-os-CID360-ID7wVyA.html#e88a723abb 

 

Ако си от Плевен, ето този човек от Плевен продава такава кутийка:

https://www.olx.bg/ad/kutiyka-za-klyuch-distantsionno-za-vw-folksvagen-s-2-butona-CID360-ID6c8hc.html#01455c6f94

 

Общо взето... вади се платката от МетаСистем дистанционното и се нагажда на бутоните в кутийката (не пасва перфектно идеално в кутийката, нали). След което при ключар, да вземе да разреже/отвори стария ключ, за да извади от него транспондера и да го сложи в новата кутийка, както и да нареже острието на новия ключ. 

 

Това е. Правил съм го два пъти и няма проблем - всичко си работи безупречно, просто бутоните не съответстват на картинката, която е на ключа - винаги за отключване и заключване натискаш само "заключения катинар". 

 

По-добре става, ако си смениш алармата и направо да си я вземеш със сгъваем ключ, който си е с дистанционно и т.н. Без това тази аларма на мета систем по едно време сама ще умре... :) Моята умря докато карах колата, почна да свири в движение, без да може да се спре изобщо никак - отидох при приятел и я изрязахме, сложихме друга, която си дойде със сгъваем ключ.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега! Моята аларма отдавна сдаде багажа и си ползвам само централно заключване....можеш ли да ми предложиш вариант за друга аларма с такъв ключ, след като казваш че това е по-добрия вариант ? Ако намеря къде в моя град да ми я инсталират ще го направя. Другия вариант ми е да взема една от тези кутийки с 2-та бутона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези аларми са страшно нещо. На служебниа ми Румстър прави каквото си поиска.

Щом ще сменяш алармата изцяло, то има такива, които направо са в дистанционно с бутони и сгъваем ключ. Само ще трябва да се прехвърли ампулата от твоя ключ в новата кутийка.

Ето един пример, сигурно и в Плевен има магазин за такива аларми. Само дето цената на тази нещо ми е съмнително ниска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, tisho_tch написа:

Благодаря колега! Моята аларма отдавна сдаде багажа и си ползвам само централно заключване....можеш ли да ми предложиш вариант за друга аларма с такъв ключ, след като казваш че това е по-добрия вариант ? Ако намеря къде в моя град да ми я инсталират ще го направя. Другия вариант ми е да взема една от тези кутийки с 2-та бутона.

 

Мдаа, всичките МетаСистем от тоя тип са такъъв чееп... ? 

Потърсих в гугъл и намерих информация в Рено форума: http://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=126243.0  Щом хората ги препоръчват тези пичове - значи може и да са ок. Верно, темата е малко старичка, но може и да работят все още.

 

Като модел аларма - всяка една аларма с релета и някаква функция, която да управлява прозорците, централното - става. Аз слагах някаква Octopus, ако не се лъжа марката, идея нямам кой модел и т.н. Само недей да се лъжеш да слагаш имобилайзери, защото вероятността да останеш някъде на пътя с тези китайски нетествани системи е съвсем реална. :) 

 

 

Преди 2 часа, Izolini написа:

Тези аларми са страшно нещо. На служебниа ми Румстър прави каквото си поиска.

Щом ще сменяш алармата изцяло, то има такива, които направо са в дистанционно с бутони и сгъваем ключ. Само ще трябва да се прехвърли ампулата от твоя ключ в новата кутийка.

Ето един пример, сигурно и в Плевен има магазин за такива аларми. Само дето цената на тази нещо ми е съмнително ниска.

 

Колко да са... аз дадох към 120лв с труда на майстора, който я инсталира за няколко часа. Имах изискване да мога да си свалям и вдигам прозорците през дистанционното, да имам две дистанционни и т.н. Вдигането на прозорците при задържане на заключването го имаше като функция за някакви такива пари 60-70лв. То тия аларми се слагат, за да плашат малките деца, като ударят колата с топка, и колкото да работи централното + вдигането на прозорците, ако може. За друго не стават изобщо. :) Истинските аларми, които пак се хакват, но са доста по-добри почват от 15х повече пари от горепосочената цена.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.