Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съвет за покупка


Bojidarp

Recommended Posts

Здравейте! Отняколко дни се чета, най-различни форуми за Skoda SuperB. Годината и е 2006 двигател 2.8 бензин 193 конски сили, атвоматимна скоростна кутия. Може ли малко данни дали е читъв мотора, какъв му е разхода градско-извън, поддръжката му, заслужава ли си? 
Благодаря ? !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Аз съм с точно такъв автомобил.

 

Окачване - като на половината ВАГ. Изключително стабилно и комфортно. Колата и на 17 цола вози прекрасно. Седи изключително здраво на пътя, дори и при сериозни скорости. Не мога да коментирам здравина, някои казват, че е зле, моите впечатления са други. Не се пазя супер много от дупки и неравности, вече 50К км. го карам в България, няма нищо за смяна и е с оригиналното си окачване (колата е на 270 000 км.).

Кутия - Здрава, евтина за обслужване и супер мудна и убиваща мотора. Обслужването на кутията е около 300-350лв., прави се на 60 000 км. Колата до 100 кмч. върви като 150 к.с., не като 200. Силата й е след това. Ако кутията е обслужвана и преди това не е карана от марда, няма да имаш проблеми. Както казах по-горе, моята кола е на 270 000 км., кутията към момента няма симптоми за разваляне. Основен ремонт към днешна дата е 1500-1700 (в много читав сервиз).

Мотор - Доста здрав. Има някои дребни болежки. Пластмасовите елементи в моторният кош са слабост. Дебитомер, сензори, а-у. Причината е, че температурата в коша е брутална, особено лятото. Всичко се изпича. Но след смяна, забравяш за години наред. Друга слабост са гарнитурите на капаците на главата. Почти като на всеки V образен мотор, периодично протичат. Горе долу на около 3 години са за подмяна.

Хубавото на мотора е, че е почти невъзможно да те изненада с някакъв мега ремонт. За извънградско е страхотен, след 120-130 започва да пердаши четири литрови дизели. Няма значение климатроника дали е пуснат, колко багаж има, с колко човека си, вървежа е еднакъв. Естествено плащаш цената за разхода, който е:

Градско (София) - между 16 и 22. Според зависи трафика и как караш. Но приеми, че е 18.

Извънградско - Тук много зависи какъв шофьор си. Параметрите са от 7 до 13.5. Ако караш като мен (на ура), ще е 11-12-13. Ако караш с всички ограничения, без крайности - 8. Ако смяташ да слагаш газ, мотора няма драма с това. Аз не съм сложил и нямам пряк опит, но знам, че е перфектен за газифициране.

Други - Много комфортна и много тиха кола. Няма да те изморява на път, нито в града. Има повече от достатъчно глезотии.

Не е най-евтината кола за поддръжка, но като сложиш първоначална цена, комфорт, екстри и обща здравина - да, заслужава си много.

Ако имаш конкретни въпроси - насреща съм! Ако си харесал нещо конкретно - дай да видим обявата :)

 

п.с. - Супърб 1 е Пасат 5.5 дълга база, но няма абсолютно нищо общо с него като автомобил. Да, има доста еднакви части, но возия, комфорт и прочие, тотално друга вселена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.