Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Сервиз за каросериен ремонт на нова Октавия


musaka

Recommended Posts

Здравейте,

Надявам се че това е правилният раздел за този въпрос. Имам нова Октавия 4 и при едно вкарване в гаража леко ожулих задната броня и калника. Боята е ожулена и на калника има лека вдлъбнатина. От Алианц не ми признаха щетата, а от Еуратек ми казаха че при тях цената ще е около 400лв на детайл (в случая отива на 800лв за една дреболия). Може ли да ми препоръчате сервиз където ще могат да оправят колата за по-нормални пари?

 

Поздрави,

Мартин

20210127_123926.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, musaka написа:

Здравейте,

Надявам се че това е правилният раздел за този въпрос. Имам нова Октавия 4 и при едно вкарване в гаража леко ожулих задната броня и калника. Боята е ожулена и на калника има лека вдлъбнатина. От Алианц не ми признаха щетата, а от Еуратек ми казаха че при тях цената ще е около 400лв на детайл (в случая отива на 800лв за една дреболия). Може ли да ми препоръчате сервиз където ще могат да оправят колата за по-нормални пари?

..... 

 

Здравей, 

 

Провери в тези 2 сервиза. 

И двата са подизпълнители на ЕураТек и така или иначе най вероятно там щяха да ти я боядисват по Каско. 

1. Сервиз Горов в Елин Пелин 

2. Ветек в Обеля. 

 

Грубо по спомен, за клиентска поръчка е около 160 - 180 лв на детайл за боя. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, musaka написа:

Здравейте,

... От Алианц не ми признаха щетата...

 

Поздрави,

Мартин

20210127_123926.jpg

  Как няма да признаят щетата? Нали затова е автокаското ?

Редактирано от димон
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, димон написа:

  Как няма да признаят щетата? Нали затова е автокаското ?

И аз т'ва се чудя... Защо да не признават щета, след като си плащаш за такива неща. Сподели ако можеш, пък ако решиш, ще ти дам телефон на човек, който е добър юрист точно в тази сфера с отказаните плащания по щети! Баси...трябва да имат причина за отказ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, zloQQ написа:

И аз т'ва се чудя... Защо да не признават щета, след като си плащаш за такива неща. Сподели ако можеш, пък ако решиш, ще ти дам телефон на човек, който е добър юрист точно в тази сфера с отказаните плащания по щети! Баси...трябва да имат причина за отказ.

Ако човек незнае и напише някоя глупост в заявлението за щетата от сорта на: "Бяхме на рожден ден, пих много и жената ме прибра, но понеже не може да паркира, аз седнах само да вкарам колата, но я забърсах във вратата на гаража..." ще имат основание да откажат, или ако не си е прочел общите условия и на заявлението напише стара дата на събитието, а заведе щетата след установения срок (от 1 седмица или колкото е по договор), също могат да откажат. Надявам се, че не е такъв случая и след възражение, може да признаят щетата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @musaka - "Еура Тек" никога не са имали и все още нямат собствен сервиз за боядисване. Колегата @mRt ТИ е написал по-горе, къде се боядисват Автомобилите, оставени в "Еура Тек" за боя. И в двата сервиза можеш да идеш и като частен Клиент. Странно е обаче, защо не са ТИ признали Щетата по "Каско"? Лично аз съм завеждал точно такива Щети, при които Собствениците на Автомобилите са си ги одрасквали при паркиране, макар и "Каско"-то да не е било в "Allianz" и не е имало Проблем. Сподели каква причина са ТИ изтъкнали за отказ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, zloQQ написа:

И аз т'ва се чудя... Защо да не признават щета, след като си плащаш за такива неща. Сподели ако можеш, пък ако решиш, ще ти дам телефон на човек, който е добър юрист точно в тази сфера с отказаните плащания по щети! Баси...трябва да имат причина за отказ.

@zloQQ, в случая като я завеждах казах че така съм я намерил, за да си спестя "наказателната такса". Ако мислиш, че юриста ще може да направи нещо в случая ще съм ти благодарен за контакта.

 

Поздрави,

Мартин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@musaka, каква е наказателната такса?

В интерес на истината си личат дълбоките драскотини, които няма как да се появят, ако е ожулена от друга кола, но въпреки това, мисля че при една молба за преразглеждане на щетата с вмъкване на текст от сорта "предвид, че щетата е малка и нямам предходни щети... моля претенцията ми да бъде уважена" 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, mRt написа:

 

Здравей, 

 

Провери в тези 2 сервиза. 

И двата са подизпълнители на ЕураТек и така или иначе най вероятно там щяха да ти я боядисват по Каско. 

1. Сервиз Горов в Елин Пелин 

2. Ветек в Обеля. 

 

Грубо по спомен, за клиентска поръчка е около 160 - 180 лв на детайл за боя. 

 

Малко повече инфо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, pbanchev написа:

 

Благодаря за инфото, но аз специално имам предостатъчно лични впечатления от работата на Горов. ?

@musaka

Колега, така декларирано събитието си е нормално да откажат. 

Друг е въпроса че щетата е доста малка, а и Алианц по принцип не правят такива откази, еле пък за чисто нова кола. Но и там доста неща се промениха... но тва е друга тема. 

Ако не е минало много време от отказа, можеш спокойно да си пуснеш молба за преразглеждане и да си опишеш реалната ситуация, представяйки валидна шофьорска книжка и тн... Нищо не губиш, така и така вече ти е отказана ?

А по повод тази "наказателна такса" не ми стана ясно какво е? 

Ако визираш че ще ти поскъпне каското другата година, то и на паркинг да е и няма известен извършител за регрес пак ще има завишение (визирам Алианц конкретно) 

А ако са въвели някаква отделна такса за това че сам при маневра си жулнал боята... Тва е несериозно вече ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, mRt написа:

 

Благодаря за инфото, но аз специално имам предостатъчно лични впечатления от работата на Горов. ?

 

Пуснах това за колегата musaka, защото дискусията започна да се измества в друга посока - на застрахователите. В темата има малко повече писано за двата сервиза, които са посочени и тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, mRt написа:

... 

Ако визираш че ще ти поскъпне каското другата година, то и на паркинг да е и няма известен извършител за регрес пак ще има завишение (визирам Алианц конкретно) 

...

Мисля, че точно тази "такса" визира колегата. Преди две години се разправях две седмици по щетата на паркинга във Фолренция и бях яко избеснял и му казах на човека от "Алианц": "Следващия път ще я пиша на паркинг, както и си беше, но с неизвестен извършител вместо да се занимавам с протоколи", а той повдигна рамене и каза "Няма проблем, само да знаеш, че това ти вдига застрахователната премия за следващата година ..."  ииии рЕзко ме отказа :) Довършихме си кореспонденцията с чеха, преведох си протоколите и т.н. и ми дадоха възлагателно писмо, а на следващата година нямах увеличение на застрахователната премия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямам думи да плащаш каско,пък сам да си ремонтираш колата ,освен това да се безпокоиш,че на следватата година ще платиш повече, тук има нещо сбъркано, напиши им една жалба че,ако не платят щетата ще си търсиш друг застраховател 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, musaka написа:

@zloQQ, в случая като я завеждах казах че така съм я намерил, за да си спестя "наказателната такса". Ако мислиш, че юриста ще може да направи нещо в случая ще съм ти благодарен за контакта.

 

Поздрави,

Мартин

Пуснах ти едно ЛС. Надявам се да успеете да се чуете и разберете, какво да правиш (правите). Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изненадва ме, че някой е имал проблем с Алианц и то за толкова банално нещо. Аз съм четвърта година при тях (с три застраховки, нямащи нищо общо една от друга) и винаги съм получавал безупречно обслужване. Завеждал съм щети по колата с, без протокол и по видео (като блъснах един язовец). Никога не съм имал никакъв проблем. Да, премията расте ако завеждаш без протокол, но какво от това? По мой наблюдения нарастването е с десетина процента. Което на 2К каско е таман като за боядисване на един детайл.

 

Имам някакви подозрения, че колегата изпуска сериозни подробности около завеждането на щетата. Например, какво си "сметнал" като срок при завеждането й? При тях мисля, че беше "до 5 дни (или 3) от настъпването на застрахователното събитие или узнаването за него".

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До днес и аз бих могъл да посрещна с насмешка твърдение , че кола може да се срещне със стена без да има такава , но уви факт е , че може .. тръгвайки за работа сутринта си намерих дясната страна на задната броня издрана и цялата покрита в прах. Върнах лентата , защото вчера се завирах по разни сукаци и след консултация с други претърпели дуварни екземи , стигнах до извода , че не съм го причинил аз .

Уви за съжаление и никой от комшийте ми правещи ремонт и изхвърлящи строителни отпадъци съм убеден , че няма да си признае , че е забърсал колата с чувал , но явно е възможно стена да ожули кола ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, The Best Forman написа:

До днес и аз бих могъл да посрещна с насмешка твърдение , че кола може да се срещне със стена без да има такава , но уви факт е , че може ...

Затова, в такива случаи съм писал в заявлението, "вероятно ударена от друго МПС при маневра или при товаро-разтоварни дейности на съседно паркирано МПС", а за още по-достоверно паркинга не е пред блока, а на някой магазин за строителни материали. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, musaka написа:

@zloQQ, в случая като я завеждах казах че така съм я намерил, за да си спестя "наказателната такса". Ако мислиш, че юриста ще може да направи нещо в случая ще съм ти благодарен за контакта.

Опита ми е що годе идентичен, но с Дженерали. Колата е нова и ползва отстъпка за Каско. Условието за начисляване на отстъпката е да няма повече от определен брой и вид щети, самонанесени или направени от неизвестен извършител, за периода на валидност на полицата. Колата има подмяна на задна броня и парктроник, за което има двустранен протокол. Дженерали са си взели парите по ГО от виновния, съответно няма основание за отменяне на отстъпката по Каско. По мое желание беше пребоядисана в официален сервиз едната задна врата заради "паркинг щета". Явно тази щета влиза в някаква "норма", защото отново не беше махната отстъпката при подновяване на Каско. Може би колегата под "наказателна такса" има предвид отменяне на отстъпката при плащане на полицата. Друга логика не намирам.

 

От друга страна ги разбирам и застрахователите. Едно време беше модерно да имаш детайл(и), които не те кефят. Отиваш на оглед, обясняваш, че не знаеш как е станало, било е докато автомобила е паркиран пред супермаркета. И застрахователя плаща. Явно и днес тези номера са валидни. Застраховането си е бизнес като всички останали, съответно се търси оптимален баланс между ниски разходи и високи печалби. Нормално е. Та по този начин явно застрахователите се пазят от недобросъвестните застрахвани. Да, вярно е, че покрай сухото гори и мокрото, но...

 

В случая ми е интересно да разбера от Алианц до колко детайла плащат от "неизвестен извършител" и до каква степен на увреденост без намаляване на отстъпката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ъпдейтна по темата: Във вторник се обадих във Ветек, в сряда им я закарах и днес (петък) преди обяд ми се обадиха че е готова и отидох да си я взема. Супер готините и отзивчиви хора.

Редактирано от musaka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.