Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем дюзи сименс 1.6


danibarca

Recommended Posts

Здравейте колеги. Искам да споделя за моя проблем и решение за дюзи сименс 03l130277b. 

Значи изгоря ми дюзата на 1-ви цилиндър и колата влезе в авариен режим и заработи на 3 цилиндъра.След закачане на компа излезе проблем инжекционна верига 1-ви цилиндър.И така купих дюза втора ръка стендована и в добро състоюние,но уви колата тресе и не работи добре.След доста четене и ходене по майстори стигнах до Дани дизел сервиз Варна,човека ми обесни добре ,че трябва да се проверят всички дюзи. имаше 3 варианта .рециклиране на моите,купуване на рециклирани дюзи (с връщане на старите) за цена 250лв на дюза,и купуване на чисто нови 4 дюзи на промоция от 350лв.(с връщане на старите).Избрах естествено варианта с нови дюзи .след 2 часа работа (домонтаж,монтаж и адаптиране) колата замърка като сиамски котак .Тресенето спря .разход гориво на празен ход от 0.8 падна на 0.2 на място.на извън градско каране ми даде разход (преди) 8л. на 100 на 4л. на 100км.. И така дано съм бил полезен . Искам само да кажа ,че доста хора пишат че тези дюзи не се рециклират . не е вярно ,няма нещо направено да не може да се поправи рециклират се и то успешно.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да рециклират се на доста места .Звънях на GR Injector - Razlog ,София Дизел Център и CommonRail.Bg и на всякъде ми казаха ,че ги рециклират .Цената е от 60 до 360лв. в зависимост колко ти е зле дюзата .Всичките сервизи работят с куриерски фирми.Но аз избрах Дани дизел сервиз в Варна на базар Орехчето защото ми е най близко и отидох на място та да видя аз с очите си какво правят .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.