Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с кратерни газове


Tonito

Recommended Posts

Здравейте, колеги,

 

За пръв път виждам масло по двигател на моя кола и разбира се не бях доволен. Първо забелязах, че от капачката (от където наливам масло на двигателя) излиза масло и то се засилва ако карам бързо. След около два месеца се появи отново масло ( където сочи стрелката на снимката) и тогава вече отидох на сервиз. Казаха ми, че имам проблем с кратерните газове и по-точно, че има запушен филтър или пътя за отвеждане на  газовете е нарушен. Това увеличава налягането и може сериозно да увреди двигателя и да увеличи броя на течовете. Като решение ми беше предложено да сменя целия капак на двигателя (очертан в червен правоъгълник), който с труда ми казаха, че може да е около 400-500 лв.(все още чакам обаждане за крайната сума). Ако някой е имал подобен проблем ще сподели ли дали е нужна смяната или може да се смени клапан за тези газове или да се почистят въздуховодите? 

Благодаря!

20210129_162551.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да добавя, че видях, че вече има подобна тема, но разликата при мен е че при запален двигател и отворена капачка за маслото се изстрелва буквално лек бял пушек и някоя капка и също, че вече имам друг теч, който предполагат, че е от високото налягане. За това пуснах темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тук твърдят,че е консуматив който трябва да се сменя на 80 к км,аз съм чувал от майтори щом духа не и хвърля масло може да да говори за по-сериозен проблем 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, skodafen написа:

тук твърдят,че е консуматив който трябва да се сменя на 80 к км,аз съм чувал от майтори щом духа не и хвърля масло може да да говори за по-сериозен проблем 

 

Благодаря, колега! Искам да се поправя сега и да кажа, че са маслени пари. Масло не харчи колата, но леко се вижда, че „сълзи“ от капачката и от маркучето на снимката. Следя нивото от два месеца и не е мръднало. Може количеството да е все още малко. Виждам от клипа наистина, че е консуматив и явно трябва да го сменя. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, точно на този индивид не бих се доверил, има обширни теми във всички форуми, в случая може и да е прав, НО:

 

https://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=13&t=478930

 

https://audibg.com/forum/index.php?/topic/202544-не-ходете-в-das-auto-service/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.