Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Аларма за налягане на масло


SawBass

Recommended Posts

Здравейте колеги :)

От началото на зимата се прояви един проблем с колата който се оформя като доста дразнещ.....

 

При спадането на температурите тази година, таблото започна да ми вдига аларма за налягането на маслото (червена лампа с три предупредителни сигнала). След "отлепването" на стрелката за температурата лампата угасва (понякога може да светне и втори път, но след известно време отново загасва). В компютъра не се записват грешки свързани с тази аларма, а от майсторите в сервиза разбрах, че този датчик има директна връзка към таблото и няма кой знае какви компоненти които да могат да дадат дефект. Сменихме датчика, налягането на маслото е мерено при студен двигател, всички контактни точки са почистени и напръскани с контактен спрей и майсторите от сервиза са се изредили да покарат колата и казаха, че лампата вече не свети. Всичко до тук е добре, докато не отидох да взема Шкодата. Запалих я да си ходя от сервиза и лампата отново светна.... Тъй като всичко свързано с налягането на маслото е проверено, за момента съмненията са в проблем с таблото (всички знаем за хроничните проблеми със стрелките на таблото и т.н.).

Колата е минала пълно обслужване ноември месец 2020г. Тогава са сменени маслото, филтри и всичко необходимо за едно обслужване. 

 

Обръщам се към вас с молба за помощ и идеи, тъй като всичко свързано с налягането на маслото в колата е проверено и от сервиза ми казаха, че колата е в перфектно здраве. Няма абсолютно никаква промяна в поведението й на пътя спрямо положението преди и след светването на лампата. Сервиза е доверен (едни от най-добрите VAG-джии в цяла България) и категорично изключвам хората там да не си разбират от работата. Всички Аудита и Шкоди в семейството ми се правят там от много дълги години и винаги са били на топ ниво хората, та моля без тъпи коментари от типа "смени сервиза".

 

Колата е Октавия 1 99' 1.8 20V, код на мотора AGN.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а от кога започна да се включва ? варианта кофти масло или филтър изключен ли е ? сваляха ли картера да видята как е цедката на маслената помпа ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Признавам си, че маслото не го помня какво точно беше при смяната му последния път, но мога да проверя. Като цяло винаги са ми слагали хубави компоненти и консумативи, тъй като винаги съм настоявал за това и респективно плащал. Картера не са го сваляли. Миналата година го сменях и би трябвало да не се е зацапала цедката за толкова малко километри. Мерили са налягането при студен двигател (сиреч при подкачването на утаеното масло в картера към самия двигател) и не е открит абсолютно никакъв проблем. Налягането на маслото е мерено и докато лампата на таблото е активна и абсолютно всичко в параметрите на маслото и колата е в норма.... 

 

Лампата започна да свети след понижаването на температурата тази година. Да речем, че почна да се случва някъде в началото на Януари. Занимавам се с този проблем чак сега, тъй като имам и друг автомобил и използвам главно него, но искам и двете коли да са в перфектно здраве. Колата отвън е като войнишко каче (тук-таме ръжда, забележки по боя и т.н.), но относно двигател, ходова част и останалите агрегати съм абсолютен педант и ме човърка отвътре като нещо не е ОК, дори и в този случай когато всички тестове на колата показват, че тя е в перфектно здраве.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.