Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Покупка на октавия- кой двигател?


BogkuH

Recommended Posts

Здравейте, планирам покупка на октавия след 2010 г. Двоумя се между 4х4 1,8-бензин 160к и 4х4 2,0 тди-140к. Кое ще ми препоръчате, кои са проблемните места и на двата двигателя, може ли да се сложи газ на 1,8. Каква е подръжката на единия или другия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега!

И за двата двигателя има изписано доста... Аз, като притежател на 1,8 TSI, обръщам внимание повече на информацията за него. Ето малко информация:

тема 1

тема 2

тема 3

тема 4

Някои модификации на 2,0 TDI също имаха проблеми, като пукане на главата и блока, но това май се отнасяше за двигатели, произведени около 2007 - 2008 г., ако не ме лъже паметта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, да допълня колегата pbanchev . След 2010 г. 2.0 TDI е Common rail и мойте лични впечатления ( 7г. опит ) са, че това е един отличен двигател.

Мощен, еластичен, здрав и много икономичен. Относно 4х4 защо и колко ти е важно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
На 20.02.2021 г. at 13:50, nelasms написа:

Здравей, да допълня колегата pbanchev . След 2010 г. 2.0 TDI е Common rail и мойте лични впечатления ( 7г. опит ) са, че това е един отличен двигател.

Мощен, еластичен, здрав и много икономичен. Относно 4х4 защо и колко ти е важно?

Не ми е приоритет, но защо пък да го няма, именно за това питам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 20.02.2021 г. at 13:26, pbanchev написа:

Здравей колега!

И за двата двигателя има изписано доста... Аз, като притежател на 1,8 TSI, обръщам внимание повече на информацията за него. Ето малко информация:

тема 1

тема 2

тема 3

тема 4

Някои модификации на 2,0 TDI също имаха проблеми, като пукане на главата и блока, но това май се отнасяше за двигатели, произведени около 2007 - 2008 г., ако не ме лъже паметта...

Благодаря, беше ми много полезно! Насочих се към дизела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.