Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Щракне от 3 към 2. Dsg 6


cholakovm

Recommended Posts

Здравейте Колеги.

Повтарям темата. Нямам разрешение. Моля за помощ. 

 

Става дума Vw 1.9 Тди 105 HP 2004г  с DSG 6 Скорости .

 

Автомобила няма проблем с превключване ,тръгване ,терсене и т.н. маховика не се чува оригиналния е.

Проблема започна абсолютно един път без симптоми и т.н.

 

Та проблема е следния (в други чуждестранни форуми има същия проблем с доста собственици ,но нямам нужните нива на език и не се ориентирам има ли решение ,ако да какво е то)  има зверско изчукване ,когато спирам и предавките слизат на долу. До трета скорост няма никакъв шум или доловим дефект и съответно момента 3 скорост към 2-ра зверско изщракване ,2-ра 1-ва няма проблем.

Въпросният звук е най-силен ,когато колата е абсолютно студена потеглиш и в 90% от спиранията го има прещракването.

Когато автомобила загрее до оптимална работна температура +80 когато пътя  е равен и се спира да речем на  светофар ,проблема го няма ,но когато влизам завой (направило ми е впечатлени при десен или има някаква сравнително лека неравност на пътя ) от 3 та към 2-ра скорост или изчуква или се чува изтъргване (звука е странен) ,но не толкова силно когато е студена .

 

Дали някой колега се е сблъсквал с подобен проблем и ако да какво ще да бъде решението.

 

Имам още 2 такива автомобила и при тях го има това щракване и не само при тях  и други  DSG-та който съм карал ,но е съвсем леко и почти не доловимо.

 

Дано съм изчерпателен с обяснението .

 

Благодаря предварително на отзовалите се колеги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този шум трябва да го имаш и на 4та от 5та, но много по-слаб. Пробвал ли си да актуализираш софтуера на кутията при официалния дилър на марката? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има го но много по слабо. Едвам доловим. И когато загрее изчезва напълно, докато 3 към 2 го има по слабо и на загряла кутия. 

Тия шумове се появиха след смяна на маховика. И само на студено. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.