Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какъв акумулатор за Октавията?


difata

Recommended Posts

Здравейте колеги! Понеже ме изостави акумулатора и ще купувам нов, ако може да споделите мнение или да ме насочите какво да избера. Сигурно има много изписано по темата, но не мога да се ориентирам къде да търся. Колата ми е Октавия 2 комби, 1.9 TDI PD 105 коня, 2008 година. Сегашния ми акумулатор,с който купих колата и ще трябва да сменя е EXIDE Excell 74Ah 680A.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @difata - Май няма точен отговор на въпроса ТИ.. Както съм чувал за неизвестни марки акумулатори, които издържат прилично дълго, така съм чувал и за известни марки, които нещо се излагат. В България май максимума (или поне аз не знам за повече) на Гаранция за акумулатор е 3 Години. В чужбина знам, че има и по 5 Години. "Exide", "Banner", "Berga", мисля, че ако не са еднакви, то са пренебрежимо различни. Хубаво е да тежи повече. Има различни марки, с еднакви показатели, които тежат различно. Също датата на производство мисля, че е важна. Преди да се монтира в Автомобила е хубаво да се зареди поне 24 Часа с хубаво зарядно и след това, според начина на ползване на Автомобила, да се дозарежда редовно ако не Шофира много Километри :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.