Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Има ли смисъл от OBD2 - ELM 327 за Octavia 1 за проверка и чистене на грешки?


rijiq

Recommended Posts

Здравейте, 

От 2 месеца съм собственник на Octavia 1.8t 4x4 комби с/на газ.  Скоро заредеих от една бензиностанция газ (не искам да споменавам имена :D ) и малко след това ми светна лампичката на двигателя. Бившият сбственник ми каза, че ако не показва нищо на борд компютъра (там всичко е ОК) е от кофти газта и с диагностика може да се изчисти тази грешка.

Гледам в ОЛХ развни диагностики OBD2 (сравнително евтини 10-50лв) и се спрях на OBD2  - ELM 327 за която пише, че чете и трие грешки.

Въпроса ми е има ли смисъл да си взема такава и дали ще ми свърши работа за разчитането на грешки и изтриването им след откриване и премахване на проблема през андроид телефон/таблет?

Или предложете друга - конкретна, вече изпробвана :)

 

Газта наистина беше кофти и правеше проблем при палене сутрин след като е гасена на газ (вече си научих урока за това) и сякаш нямаше мощност, както преди.

След като заредих от друго място проблемите изчезнаха, само лампичката продължава да свети и ме дразни ?

 

Благодаря предварително!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, приложението е важно в случая. ЕЛМ327 е най-разпространеният (така да се каже) четец. За андроид - ВТ задължително, докато за iOS трябва да е Wi-Fi. При теб явно ще е с блутут връзка. Сваляш Torque, връзваш ЕЛМ327 (вземи читав - мисля, че от Слкад66 са ОК) и си ти. Има и други приложения разбира се - OBDeleven, EOBD Facile, Car Scanner...

Вероятно ти е записал компа miss fire на някой цилиндър заради лошото гориво. Би трябвало без проблем да разчетеш и изтриеш грешката. Успех!

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично преди няколко години (3-4) взех от един приятел за малко една такава джиджавка, единствено показваше неща които не ме интересуваха, същите ги имаше и на таблото ? температура, обороти и т.н.

Имаше опция за триене на грешки но не тръгваше, явно не беше от най читавите. Свалях какви ли не приложения, до триене на грешки не се стигна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има опция за триене на грешки но програмата е платена https://play.google.com/store/apps/details?id=org.prowl.torque&hl=en_US&gl=US мой познат ползва тази,може да чете и да трие грешки 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

привет!

1) да, ще можеш да четеш и триеш грешки с ELM327, с подходящо приложение, разбира се - например torque, carista и т.н.

2) не се лъжи да купуваш евтин ELM, ще хвърлиш пари на вятъра. купих моя оттук (не ги познавам пичовете, не съм им рекламно лице) и съм изключително доволен: https://sklad66.com/cms/Universalen-interfeys-ELM327-Mini-iCar2-Bluetooth-OBDII.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите :)

Прегледах тези, които предлагат в Склад 66. По принцип съм се насочил към предложението на @Joro_kem.

НО като гледам същите или поне на външе вид ги има и в ОЛХ. Там ме привлича опцията за проба преди закупуване и цената естественно ?

Ще се почудя още малко и ще споделя.

Мисля и да си платя Torque Pro .. както се казва .. 7 лв къде не съм дал :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.