Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Екостикери, екокатегории


Stucata

Recommended Posts

Минах и аз в събота и също не мога да видя чип в тоя абсурден стикер. Трябваше да го направят по-голям, малее ми. Една идея още и щях да си демонтирам сенника. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отивам при @JORDITOда плесна там една камера. Да ги видя къде ще го сложат тогава, д'ги'e

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какъв чип има и какъв няма, ама взе да ми писва като чуя за чипове. А и още повече седи като все едно лъскава крава ти се е изакала на предния джам. Айде, стикера за ГО както и да е - малък е и е ниско долу. Старите стикери за преглед си бяха идеални (в случая и старите винетки). Ама това вече просто ми натежа сериозно. Определено седи нелепо! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, Izolini написа:

Отивам при @JORDITOда плесна там една камера. Да ги видя къде ще го сложат тогава, д'ги'e

 

Ице, ако имаш там камера, трябва да я махнеш. Попитах може ли стикера да е над спота на огледалото. Отговора бе категорично НЕ. 

Викам, ами регистратора? 

Казаха, че регистратора няма важността на този стикер и може/трябва да е на друго място. 

Редактирано от Алекси Георгиев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Алекси Георгиев написа:

 

Ице, ако имаш там камера, трябва да я махнеш. Попитах може ли стикера да е над спота на огледалото. Отговора бе категорично НЕ. 

Викам, ами регистратора? 

Казаха, че регистратора няма важността на този стикер и може/трябва да е на друго място. 

Моя е тип огледало и каюерата е точно там по средата, къде да го преместя?! 

Явно ще направя предварително проучване, къде биха се навили да го залепят по в страни. Хем да не ми дразни периферното зрение, хем да не пречи на третото око. 

 

П.п. Предполагам някои от вас имат и коли със сензори и други ФАБРИЧНИ екстри в тази зона, така че стикера ще падне доста ниско, към средата на стъклото, ако не го лепнат по-встрани. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, аз казвам какво попитах и какво ми отговориха. Мястото му е точно там, без компромис. 

А между другото, стикера остава извън полезрението ти/ни, щото остава зад огледалото и не го виждаш от вътре. 

Редактирано от Алекси Георгиев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакъв шанс да го оставя залепен по средата. Аз смятам да е в горният ляв ъгъл на стъклото и да лепя и ГОто там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живот и здраве имам още 5 месеца до следващия преглед, та ще видим как ще се развият събитията дотогава. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, Алекси Георгиев написа:

А между другото, стикера остава извън полезрението ти/ни, щото остава зад огледалото и не го виждаш от вътре. 

 

И аз така мисля. Огледах мястото, точно зад огледалото се пада. Няма да ми пречи. /има там някакви сензори, но те са високо/

За мен е от особена важност да не ми се мярка пред очите и е добре, че огледалото го скрива. А, как изглежда отвън, по-слабо ме интересува. ;)  Утре съм на ГТП.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, Алекси Георгиев написа:

 

Ице, ако имаш там камера, трябва да я махнеш. Попитах може ли стикера да е над спота на огледалото. Отговора бе категорично НЕ. 

Викам, ами регистратора? 

Казаха, че регистратора няма важността на този стикер и може/трябва да е на друго място. 

Да, ама НЕ - са ще ме караш да снимам утре къде е моят и къде ми е камерата. Понеже камерата ми седи зад огледалото (от дясно) стикерът е високо в дясно, ама не се навиха да го лепнат съвсем горе, заради фабричното затъмняване на стъклото. И пак ме дразни тоя плакат, ама поне не ми е пред очите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко инфо и от мен. Днес и аз минах една кола на ГТП, където си ходя и с моята кола, че хората са съвестни и си преглеждат подробно и по книга. Чак ми написаха в бланката, че имам изгоряла крушка. Нямах идея, че ги пишат тея неща, иначе имах крушка в багажника и щях да я сменя. От 4 стоп светлини - една не бачкаше. Лепнаха стикера така, че грам не се вижда и съответно, изобщо не пречи на видимоста. Взеха ми 45 лева. Мериха газовете, както си трябва. Ама забравих да питам, категорията по показанията ли се дава или по талона. То, специално за тази кола нямаше значение де. Най-ниската категория - 1. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, zloQQ написа:

Ама забравих да питам, категорията по показанията ли се дава или по талона.

 

Ми май не е по талона, че пред мен няква мацка с едно А3 вдигаше врява, че по талон било евро 3, пък те я слагат евро 2 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, Алекси Георгиев написа:

 

Ми май не е по талона, че пред мен няква мацка с едно А3 вдигаше врява, че по талон било евро 3, пък те я слагат евро 2 ?

Поредния/ната неразбрал, че Евро и Еко не отговарят 1 към 1.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, zloQQ написа:

... Ама забравих да питам, категорията по показанията ли се дава или по талона.

 

По въпроса, питах ги и ми казаха следното: Ако автомобила не покрие съответните изисквания за категорията, написана в талона, то компютъра го определя, като "неизправен" и практически не минава преглед.

 

п.п. Днес минах преглед. Сравнително бързо, 15-20 мин. Всичко е наред. По талон Евро 5, сега съм в 4-та глуха, извинявам се - група. Стикера се скри зад огледалото и не ми пречи. Цена 50 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се разходих по паркинга пред фирмата. 

1. Служебно Комбо

2. Лагуна 2

3. Мазда 5

Както забелязвате на Маздата, стикерът е в страни от точката на закачане на огледалото. Явно е допустимо, а и моята цел е такава, за да не ми пречи на видеото. 

Днес и един колега с X3 мина. Неговия също е в средата под огледалото. 

IMG_20210826_122211.jpg

IMG_20210826_121859.jpg

IMG_20210826_121755.jpg

Редактирано от ghost_rider
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, The Best Forman написа:

ЦЪК 

?

 

В КАТ вече се лее пот (вероятно и сълзи) от тая новина ????

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Вчера минах преглед с мотора. Направи ми добро впечатление, че гледах всичко - снимаха рама, снимаха километраж, мериха фарове, гледаха мигачи, замериха газове, мериха спирачки, тегло на предна/задна част и габарити. Това добрата новина. Безумицата беше със снимането на рамата, защото някой не е домислил уреда и той няма как да се завре при колците на мотора, където е номера, та беше само частично сниман. Другата безумица е, че трябва да мъкна тоя голям стикер в мотора, заедно с големия талон. За щастие NC-то има място за това, ама за един спортен мотор това ще е убийствено :( Сега, докато пиша, се усетих, че изобщо не погледнах каква категория са му плеснали на двуколесното. Ама, толкова не ми пукаше и така сладко си говорихме с човека, че някак го забравих.

По темата със стикерите и миналите преглед, кога ще станат задължителни и т.н. човека сподели, че засега нищо не е ясно и хич да не си губя времето и парите да минавам Джимнито (то е с преглед до 2023та), а да изчакам, че може и да отпаднат изискванията за стикера. Но, е още рано, евентуално другия кабинет.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То 2023-та са го планували да се пусне тази система, но тук нищо не тръгва както трябва от първият път, може и да се позабавят :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

 

На 26.08.2021 г. at 9:33, ghost_rider написа:

Поредния/ната неразбрал, че Евро и Еко не отговарят 1 към 1.?

 

Днес жената мина ГТП с полото, че тази седмица съм много зает в работата. Колата по талон е евро2, а са й издали стикер с категория еко3

(1.4 100кс '99-та година газ/бензин) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.