Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Екостикери, екокатегории


Stucata

Recommended Posts

Това с товар е ясно, аз затова написах че при дизелите няма да има драма. Едно комбо с изключен егр(без софтуер - само от буксата) и изтърбушен катализатор показа 0,1.  Иначе при бензина мерят СО и азотни(по спомен), та тогава е от значение, особено ако го няма катализатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид че температурата на двигателяе от значение,  че сега прочетох каква боза съм сътворил....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е интересно друго. Този стикер, доколкото знам, е само за центъра на София (незнам как е за и по другите градове, не съм чел). И то в случаите, когато се наложи ограничение на достъпа на определени категории автомобили за определен период от време. Та в тази насока, ако нямам залепен стикер и не влизам в центъра, ко ша стане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, The Best Forman написа:

ще се сменят още два - три парламента ?

А, не! Тая тема в другата тема, моля!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, Mishelle написа:

На мен ми е интересно друго. Този стикер, доколкото знам, е само за центъра на София (незнам как е за и по другите градове, не съм чел). И то в случаите, когато се наложи ограничение на достъпа на определени категории автомобили за определен период от време. Та в тази насока, ако нямам залепен стикер и не влизам в центъра, ко ша стане?

Ми няма да влизаш в центъра и ще ти е все тая с или без стикер си ... докато не ти се наложи да влезнеш в центъра и тогава - гредоред :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Izolini написа:

А, не! Тая тема в другата тема, моля!

Е така де .. до нова година има време поне за три ? после тепърва ще има обществени поръчки за закупуване на камери , после ще ги слагаме още 2-3 години , после поръчки за софтуери и някъде 2030 ще има работеща система ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, PRR написа:

Ми няма да влизаш в центъра и ще ти е все тая с или без стикер си ... докато не ти се наложи да влезнеш в центъра и тогава - гредоред :(

Бариери и КПП -та ли ще има ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, The Best Forman написа:

Е така де .. до нова година има време поне за три ? после тепърва ще има обществени поръчки за закупуване на камери , после ще ги слагаме още 2-3 години , после поръчки за софтуери и някъде 2030 ще има работеща система ;)

Ти знаеш ли малките камери на тавана на КАТаджийските коли (дето приличат на гнездо на оси) какво снимат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Vladi_a написа:

Дали имаш ГО, преглед и т.н.....

Да, но не по номера, а по стикерите. Пълна малоумщина!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@MishelleСтикера всъщност е за цяла България и е 2 в 1, дори 3 в 1. Стикер за ГТП, нашия еквивалент на немските еко зони ( кръглите стикери със зелен, жълт и червен цвят) и бд на регистрацията на колата за автоматично сканиране.

Без стикер или без съответната еко група ще те глобят. Контрола се предполага да е по номер и скенер за чипа. Отделно полицията ще монтира скенери по колите си и се предполага при разминаване, ако те търсят за нещо, да могат да те фиксират в трафика. Ще видим какво ще тръгне/стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога ще те глобят - когато инсталират камери .. кога ще ги инсталират - никой не знае .. дали ще работи софтуера - един Бог знае .. как ще ни информират - по телепатия или с всички три информационни табели на големите булеварди в София .. а може да инсталират по една кабинка (без климатик) и вътре да се пържи по един с наднормено тегло униформен , а какъв ужасТ ще настане , когато някой не разбрал научи  , че не може да влезе в центъра ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да си купя едно кампютърче и да си направя шкодето евро 6 по това стикерче, и ще си джиткам из центъра ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, The Best Forman написа:

Кога ще те глобят - когато инсталират камери .. кога ще ги инсталират - никой не знае .. дали ще работи софтуера - един Бог знае .. как ще ни информират - по телепатия или с всички три информационни табели на големите булеварди в София .. а може да инсталират по една кабинка (без климатик) и вътре да се пържи по един с наднормено тегло униформен , а какъв ужасТ ще настане , когато някой не разбрал научи  , че не може да влезе в центъра ?

 

Гена, камерите ги инсталираха миналата година, беше по времето на Ковид-карантината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, legaltk написа:

 

Гена, камерите ги инсталираха миналата година, беше по времето на Ковид-карантината.

Аа , значи са усвоили онез 160 млн  ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, когато се покаже тоягата е видно, че народът бързо се учи. :) Обаче, това, че има страшно много недомислени неща е по-важното в случая :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, shaft написа:

Абе, когато се покаже тоягата е видно, че народът бързо се учи. :) Обаче, това, че има страшно много недомислени неща е по-важното в случая :) 

Ще е яко - отиваш при зъболекаря и вместо пломба , ти слага глоба , че си ял сладко и не си си мил зъбите ... отиваш при невролога и вместо лекарство и физиотерапия , получаваш глоба , че си вдигал тежко .. отиваш при Пепино , че ти тропа шарнира и .. получаваш глоба , че си карал из дупките ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, The Best Forman написа:

Ще е яко - отиваш при зъболекаря и вместо пломба , ти слага глоба , че си ял сладко и не си си мил зъбите ... отиваш при невролога и вместо лекарство и физиотерапия , получаваш глоба , че си вдигал тежко .. отиваш при Пепино , че ти тропа шарнира и .. получаваш глоба , че си карал из дупките ?

Гена, ми то и сега е така?

- Не миеш зъбите - лекаря те сурвака за пломби

- Заседял си се, схванал си се - физиотерапевта те сурвака с разтривка

- Вдигаш тежко - пак при физиотерапевта за сурвачка

- Караш в дупките, пукаш гума - КАТ те глобява за несъобразена скорост

 

Та 'сичко е точно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - "DPF" и Катализатори под наем. Ще има бизнес..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това няма как да започне да се случва на практика преди края на годината. Имаш една камара неуредени все още неща - какъв точно ще е обхватът на зоните, кога ще бъдат въвеждани, както и как ще бъде уреден въпросът с живеещите в зоните, които карат замърсяващи автомобили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целта е да са активни от януари от 2022ра. Вече няколко статии с картинки с районите ми попаднаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, PRR написа:

Гена, ми то и сега е така?

- Не миеш зъбите - лекаря те сурвака за пломби

- Заседял си се, схванал си се - физиотерапевта те сурвака с разтривка

- Вдигаш тежко - пак при физиотерапевта за сурвачка

- Караш в дупките, пукаш гума - КАТ те глобява за несъобразена скорост

 

Та 'сичко е точно!

Ааа не , бъркаш .. сега си плащаш лекаря да ти оправя зъбите/кръста/хемороидите , аз говоря само глоби да налага ;) отделно ако искаш лечение (де на кола , де на кръст)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, The Best Forman написа:

Ааа не , бъркаш .. сега си плащаш лекаря да ти оправя зъбите/кръста/хемороидите , аз говоря само глоби да налага ;) отделно ако искаш лечение (де на кола , де на кръст)

С пръст

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.