Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 3 гасне по време на движение


Джани

Recommended Posts

Колеги дайте съвет, смениха ми датчик колянов вал и пак гасне по време на движение и много често ми светват тези 2 грешки и след рестарт изчезват:Колата е 1.6 tdi 110кс

 

IMG_20210315_123401.jpg

Редактирано от Джани
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само диагностика и повечко мисъл може би. Сензор на АБС, пробвай и за слаб акумулатор, но предположението ми е стрлба в тъмното

А скоростомера пада ли изведнъж като угасне докато караш?

Редактирано от mag_kiril
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ESPто управлява и ЕКУто. Ако е в някакъв сервизен режим ЕКУто, ESP няма да работи и ще виждаш символа на поднасяща кола. Предполагам, че и системата за следене на налягането на гумите, въпреки че работи с датчиците на ABSа, черпи някаква информация от ЕКУто. САмо диагностика.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги, акумулатора е чисто нов, след рестарт при прочитане не дава никакви грешки,два пъти бях в Еуратек Пловдив, казаха ми карай така записваш единствено датчик колянов вал, но го смених и пак и тези две грешки се появяват периодично по някой път и при преминаване през дупки, след като загасне пробвам да запаля веднага даже и не върти стартер и стрелката на оборотите играе като стар кантар и след няколко минути почивка няма проблем. Чудя се дали не е нещо от алармата, мисля че е слагана допълнително, направо не знам не смея да предприема дълго пътуване пък и имам малко дете. 

 

 

На 24.03.2021 г. at 16:27, ID A написа:

ESPто управлява и ЕКУто. Ако е в някакъв сервизен режим ЕКУто, ESP няма да работи и ще виждаш символа на поднасяща кола. Предполагам, че и системата за следене на налягането на гумите, въпреки че работи с датчиците на ABSа, черпи някаква информация от ЕКУто

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.03.2021 г. at 13:14, mag_kiril написа:

Само диагностика и повечко мисъл може би. Сензор на АБС, пробвай и за слаб акумулатор, но предположението ми е стрлба в тъмното

А скоростомера пада ли изведнъж като угасне докато караш?

Не съм обърнал внимание но мисле че не падаше и не светва ха никакви други лампи освен тези двете, Благодаря! 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, ще следя темата. Имам същия проблем при O2 2.0 FSI, сменен датчик коляно вал(същата работа) само, че при мен след това веднага си пали. 

Редактирано от CvetanovC
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
На 29.03.2021 г. at 14:46, CvetanovC написа:

Здравей, ще следя темата. Имам същия проблем при O2 2.0 FSI, сменен датчик коляно вал(същата работа) само, че при мен след това веднага си пали. 

При мен след повторна смяна датчик коляно вал се оправи(вече 1000км.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.