Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Не мога да отворя предния капак


Peev64

Recommended Posts

Здравейте колеги ,след кратки диагностики за утечки и състоянието на акумулаторната батерия затворих капака и греда ,няма отваряне.Става дума за Октовия 1 2002г. Гледах един клип как едно русначе за три минути по тъмно отвори капака. Пробвах се ,но май има разлика в ключалките или при мен нещо много яко се е смляло.Ако някой е имал такъв проблем с Октавия нека сподели.

Редактирано от Peev64
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жилото ли е скъсано или ръчката е счупена? Или просто колкото и да дърпаш не се случва нищо? Ако е така, за да не строшиш пластмасата на ръчката, свалу я и опитай с дърпане с клещи, като разбира се запънеш бронята на жилото. Хубаво е да имаш и помощник, който да натиска по малко капака, докато дърпаш, за да не е напрегната ключалката. Ако не стане, колегата @tuningmania може да даде свежи идеи, че скоро му се беше наложило подобно отваряне. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен отворих го ,но беше трудничко и при мен без помощ от втори човек не се случиха нещата.По начина показан на клипчето в ютуб ,но трудничко.Причината за целия филм откачено жило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @ghost_rider - При мен проблема беше, че заключих Автомобила, махнах акумулатора, затворих предния капак и на следващия Ден констатирах, че нито една от трите ключалки не Работи. От мнооого Години Автомобила не е оставал без ток и само с дистанционното управление съм командвал централното заключване и всички брави са клеясали до положение "заварка". Една вече е опревена. Препоръчвам превантивно веднъж Годишно да се пръска с някаква смазка през процепа за ключа, вътре в бравата, след което да се пъха ключ и да се правят няколко оборотата във всички посоки. При мен, с удължаващ кабел, свързан към акумулатора, Баша Ми успя да докосне "Плюс"-овата клема на Автомобилната инсталация и по този начин подадохме ток за секунда, колкото да сработи централното заключване..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.