Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

силен шум в купето при скорост 120км.ч


Велин КОвачев

Recommended Posts

Здравейте хора....от известно време имам Шкода Октавиа 1.6ТДИ от 2010г фейслифт ......та имам един въпрос.....при 120 километра се чува доста силен шум като виене....странно но при 140км.ч. шумът утихва .....и не мога да разбера това от гумите ли е или от нещо друго.....като цяло е преглеждана и са ми казвали че технически е наред......има проблем с климатика.....той също издава странен шум....има ли възможност....като се развърти компресора на климатика от скоростта да вие така.....или е просто проблем с шумоизолацията......което би било доооста трагично :) ако има хора с този модел нека сподели как е ситуацията с шумоизолацията при него от скорост 120км.ч ? :) а и идеи как да преборя това :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

 

Нещата са доста субективни. Шумът може да е от всичко - гуми, лагери, двигател, вятър (фейслифта има големи огледала, също са шумни), като цяло от всичко. Трудно може да се каже от какво е. Шумоизолацията също не е на високо ниво, което е нормално за такъв клас кола.

 

Някои от нещата можем да ги изключим, защото при увеличаване на скоростта шумът утихва, но отново може да са гуми, лагери, скорости, друго... Смени гумите с летни и виж как ще е, тогава ще го мислиш по-нататък. 

 

Аз съм имал 2010-та фейслифт и не съм чувал никакви странни/странични шумове, по-различни от нормалните. Гумите, когато са шумни, се чуват отчетливо, да. :) 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли промяна в шума в зависимост дали е на 4-а, 5-а предавка или по инерция? С каква кола се сравнява? Има ли багажник на тавана? Какъв проблем с климатика има?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли го при по-ниска скорост и смяна на посоката? Защото при мен, когато издъхна предния ляв лагер, се чуваше около 90-100 при движение на право, след това се загубваше от другите шумове на колата. Но при смяна на посоката (в моя случай в дясно) започваше да бучи отчетливо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

хм мерси за отговорите

На 21.04.2021 г. at 8:42, Izolini написа:

Има ли го при по-ниска скорост и смяна на посоката? Защото при мен, когато издъхна предния ляв лагер, се чуваше около 90-100 при движение на право, след това се загубваше от другите шумове на колата. Но при смяна на посоката (в моя случай в дясно) започваше да бучи отчетливо.

......какъв е този предел ляв лагер на какво е ? ....при по ниска скорост не се забелязва.......до към 100 км си върви нормално дори тихо......не съм забелязал да се променя при смяна на посоката нито при смяна на скорости.......но от 100 до към 120 се чува много силно.....и със зимните и с летните си се чува макар че забелязвам разлика в тембъра на самият шум сега като смених гумите и е една две идеи по тих......умишлено купих възможно най-тихите гуми.....леле ако е само от гумете....ще е голяма трагедия.......но може да се смесва с шумът от гумите.....знам ли......явно колата има мнооого сериозен проблем с шумоизолацията........предната ми беше КИА СЕЕД 2016гмодел.....която за съжаление блъснах.....но такова ЧУДО нямаше  и преди това Волвото също не се чуваше такова виене....

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Велин КОвачев написа:

.....какъв е този предел ляв лагер на какво е ?

За лагер-главина става въпрос.

 

Съмнително да е от гумите, ако го прави на различни типове асвалт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.