Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с генератора


chiquita

Recommended Posts

Здравейте колеги от снощи имам следния проблем който се появи изведнъж без никакви признаци преди това. Прибрах се от работа и всичко си беше ОК и оставих колата пред нас. Качвам се след 1 час паля и ми светна на таблото лампата с акумулаторчето. Изгасих и я запалих отново пак същата работа. Измерих с с мултицет на клемите 12.3 волта не зарежда генератора. Оставих я и заминах да си свърша работата. След 2 часа се прибрах паля акумулаторчето не свети, меря на клемите 14.3 волта всичко е ОК. Гася и паля наново пак светна, меря пак не зарежда. Така няколко пъти от които като запаля само 2 пъти изгасна лампата. Рамъците са здрави и опънати. Някой има ли идея на какво може да се дължи тази аномалия? Колата е Октавия 1 1.9тди 90кс. Благодаря Ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, chiquita написа:

Здравейте колеги от снощи имам следния проблем който се появи изведнъж без никакви признаци преди това. Прибрах се от работа и всичко си беше ОК и оставих колата пред нас. Качвам се след 1 час паля и ми светна на таблото лампата с акумулаторчето. Изгасих и я запалих отново пак същата работа. Измерих с с мултицет на клемите 12.3 волта не зарежда генератора. Оставих я и заминах да си свърша работата. След 2 часа се прибрах паля акумулаторчето не свети, меря на клемите 14.3 волта всичко е ОК. Гася и паля наново пак светна, меря пак не зарежда. Така няколко пъти от които като запаля само 2 пъти изгасна лампата. Рамъците са здрави и опънати. Някой има ли идея на какво може да се дължи тази аномалия? Колата е Октавия 1 1.9тди 90кс. Благодаря Ви предварително!

Вероятно четките са заминали, ту опират в колектора, ту не

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, Алекси Георгиев написа:

Четките ги натиска пружина. Според мен е "жицепроблем" 

Може да са се разпаднали или пък е реле-регулатора. Ще трябва да се сваля за ревизия все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, ghost_rider написа:

Може да са се разпаднали или пък е реле-регулатора. Ще трябва да се сваля за ревизия все пак.


Е то точно той се сменя с четките. Сменях го преди година-две и беше към 10лв. Но аз не си обяснявам как един път ще трие в колектора, а друг път няма - не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колектор как мислите може ли да е? Тази вечер го свалих и в четвъртък съм се разбрал с един майстор да му го закарам да го прави и ще видим какво ще излезе но свалянето е доста коварно ще видим после как ще я окомплектовам :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, chiquita написа:

А колектор как мислите може ли да е? Тази вечер го свалих и в четвъртък съм се разбрал с един майстор да му го закарам да го прави и ще видим какво ще излезе но свалянето е доста коварно ще видим после как ще я окомплектовам :(

Възможно е и да е износен. Общо взето, като го рециклираш, сменяй всичко, четки с регулатор, колектор, лагери ако шумят и шайбата ако е със съединител (фрайлауф) . Отделните части не са скъпи, но както вече си установил сваляне/качване не е много лесно при този двигател (аз само съм чел за това). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ролката ми е на 2 години. Лагери и четки също бях сменял когато се счупи ролката за това си мисля, че няма да са четки но този майстор каза, че за него е колектор, попита ме имам ли теч върху генератора, а преди 2 месеца бях правил нафтова помпа защото беше прокапала и оливаше от доло и той горе доло е под нея та за това заложи човека на колектор но ще видим какво ще излезе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.