Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ABS, ASR СВЕТЯТ ПОСТОЯННО В ОРАНЖЕВО.


Kostadinpeev

Recommended Posts

Здравейте, 

Пак имам проблеми с шкодата! Не знам какво да правя и реших да пиша. Преди две седмици в движение ми светнаха  ABS, ASR в оранжева светлина и под тях в червено за ръчната. Карах така около 450км.преди два дена видях бушоните добре са и след това на всяко палене колата нулира всичко километри, часовник и тн.ABS не работи, казаха ми ABs модул, но след барането на бушоните се рестартира всеки път часовника и км. Което ме кара да си мисля друго. Мерси и весело посрещане на великден!

 

IMG_20210501_190115.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една година даже е в гаранция преди месец смених е платката на алтернатора. Изчисти му клемите. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ниско ниво на спирачна течност, прецакан датчик на ABS, много възможности има.

Ако беше акумулатор щеше да свети и волана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има спирачна течност проверих я и преди три месеца я смениха в сервиза. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Kostadinpeev написа:

Има спирачна течност проверих я и преди три месеца я смениха в сервиза. 

А и сега почна постоянно да се рестартира часовника и километра а. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диагностика се съмнявам да ти каже къде е проблема. Огледайте всичко което сте правили при акумулатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих проверил всички кабели по-внимателно. Почни с тези на акумулатора, след това прегледай за разхлабен(и) бушони, особено силовите. 

Една диагностика също може да ти даде насока, защото поне ще разбереш защо свети ABS-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих всички бушони един 5А който е За ABs на гнездото не нямаше ток после се появи, пак изчистих клемите, и хубавото за сега е, че не се рестартира пази старите Дани. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи тези клеми са ти източника на проблемите. Огледай ги хубаво и ги почисти с финна шкурка и/или шпрей за контакти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми препоръча Ел. Майстор да види шкодата или друг майстор. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече диагностика. Провери и силовия метален предпазител на акумулатора. От старост прекъсва понякога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.