Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

1.4 TSI - шум от турбото при форсиране (падане на оборотите)


lyubobg

Recommended Posts

Здравейте,

 

На студено чувам следния шум от турбината. Диагнозата на Еуратек - нормално износване, да си карам, ако се счупи ще я сменят ...

Да де ама това ще стане май точно след като изтече гаранцията.

Някой имал ли е подобен проблем?

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

определено има някъкъв проблем предполагам маслото на мотора се сменя на 30к км ? закарйте я в друг сервиз да я погледнат евентуално да остановят проблема и отново в еура тек виждал съм клипове в Русия сменят турбини гарнционно 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото се сменя на 30к, но съм го сменял винаги на около 10

Отделно е карана внимателно - след качване на баири, двигателя се гаси след минути като падне температурата на маслото

Всички грижи са положени правилно та се чудя какво е.

Иначе друг сервиз си мислех и аз да посетя, но не знам дали може да се установи нещо със сигурност, без сваляне на турбото,

което пък би значело край с гаранцията

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а кога свири като я форсираш или като работи на място? За мен не е нормално, защото допреди година не свиреше и други шкоди не съм виждал да свирят дори на по-голям пробег. иначе еуратек естествено казаха няма проблем без да кажат къде е проблема и че било нормално....

Преди 18 часа, Bondo написа:

При мен от ден 1 си свири лекичко,докато е студена. Мисля,че е нормално!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При паленето от чисто нова ,понякога вдига обороти на място и се получава едно виене без да подавам газ. Когато подам,се увеличава и след около минута изчезва.

Иначе на тези коли турбината им е слабо звено. Обикновено дефектира wastegate и почва да пренадува...

Тръгне ли да ти изтича гаранция ,ги натисни в ЕТ да я сменят,че после ще те боли главата от цифри...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм със същия двигател; вече съм на 130 000 км, но нямам подобни шумове. Не ми звучи нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.