Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем задни амортисьори/пружини


Radiii

Recommended Posts

Здравейте, имам странен проблем със задницата на колата Octavia 3 комби дизел 140к.  2013. 

Колата е със 225/45/17 което е стандартно според капачката на резервоара.

От време на време ми кляка  задницата (или от ляво или от дясно) видимо без някакво сериозно натоварване , тоест най много да се вози човек който да тежи 80-100 кг, но бих казал ,че се е случвало и без изобщо да има нещо в колата.

Стандартно като  меря разстоянието от гумата до калника е 3 пръста , което е около 5см ( с малки ръсти съм :D)  , когато клекне  разстянието става около 2.5см. 

Когато е клекнала ако я вдигна на крик докато отлепи гумата и я спусна клякането изчезва и отново разстоянието е 5 см.

Изглежда ми  сякаш каналчето през което минава въздуха/маслото на амортисьора все едно се запушва и не успява да се разпъне до край.

Пружините изглеждат здрави поне като ги хвана и се опитам да ги размърдам не усещам да има някакъв луфт.

Нямам идея кога са сменяни за последно пружни и амортисьори но със сигурност не са последните 2.5 години защото продавача не се похвали ,че е правено.

Та някой имал ли е такъв проблем, също така приемам препоръки какво да сложа  като амортисьори и пружини,ако проблема се окаже че е от това ,че колата не е от най височките и понякога закачам на изненадващи места и предполагам ,че окачването вече  се  е поизморило .

Редактирано от Radiii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, като чета двигател 140к при Октавия 3 не мие известен да има, би трябвало колата ти да е Октавия 2фл.  Сега на въпроса, понякога пружините отзад се чупят в основата, където е чашката и при вдигане не се вижда, нужно е огледалце за да го видиш, аз самият минах през тая драма, провери там. Все пак наистина, не е лошо да се сменят превантивно, колкото и да е с времето си заминават. Препоръчвам ти да си сложиш пружини за пакет лоши пътища ще стане по-висока и няма да имаш проблеми. С амортисьори не съм имал драми и проблеми, там не съм запознат и не мога да помогна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешката е моя  изглежда съм натиснал 4 вместо 5  и в момента не знам защо не ми дава да редактирам, иначе колата си е откавия 3 , предния капак няма как да се сбърка или аз тотално съм в грешка какво съм си купил.

Що се отнася до варианта за счупена  пружина , както съм написал като хвана пружината и се опитам да я размърдам и то доста сериозно не усещам нищо , но има вероятност след счупването пак да се наместило стабилно.До колкото гледам как се сменя си е под прилично натоварване дори и когато не носи тежестта на колата.

но варианта и двете пружини да са се счупили (не че е невъзможно  на стария ми опел счупих двете през 3 седмици) и защо след вдигане на крик колата пак си става нормално висока и не след всяко каране кляка. Ще се опитам да огледам по добре леглата на пружините. Запланувал съм ходене в сервиз в най- близко бъдеще да видим дали ще е само пружини или и амортисьори.Предложението за лоши пътища е добра , до колкото съм чел вдига колата с около 2 см , а аз както ходя по планини от време на време пътя до стартовата точка може да се окаже с прилични дупки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.