Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странно виене при загрята кола Skoda Octavia 1,9 TDI 105 к.с. хечбек 2005г.


Preslav Ts

Recommended Posts

Здравейте, имам Skoda Octavia 1,9 TDI 105 к.с. хечбек 2005г. . От миналия петък забелязах, че като загрее колата и при тръгване в задръстване или на светофар, при префключването от 1 до 3-та скорост при обороти от 1200 до към 2000 се чува едно странно виене. Не се чува всеки път, но след като загрее колата в 80 процента от тръгването се чува. В някои случаи доста силно. Турбото е сменяно преди 20 000 км. Може ли да ме насочите къде може да е проблема ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно може човек да даде смислен отговор на въпроса за шум, който не е чул и не е прегледал автомобила. Не говоря само за твоя случай. 

Все пак мога да дам своето предположение - лагер на съединителя. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мой познат има същия проблем оказа се скоростната кутия потвърдено от 3 сервиза моят съвет е да я откарате да я проверят 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виенето от към двигателя ли е,моята вие при превключване на предавка,но аз знам от какво е.Някой ми е тафосал катализатора и затова се чува едно виене като разгонен щраус.Явно при разтоварване на турбината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, Nasko_79 написа:

Виенето от към двигателя ли е,моята вие при превключване на предавка,но аз знам от какво е.Някой ми е тафосал катализатора и затова се чува едно виене като разгонен щраус.Явно при разтоварване на турбината.

Да от към двигателя се чува и то при превключване на скорости от 1 до 3 и увеличаване на оборотите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.