Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ксенон/Лед за фарове на Фабиа 3


gemballa

Recommended Posts

Привет банда, след няколко месеца изтича гаранцията и смятам да сменя крушките (системата) на фаровете (с лупи). Насочил съм се към ксенон или лед система, за да забавя разпада на рефлектора, поради високи температури. Бихте ли ме посъветвали към марка/модел, към който да се ориентирам?
Благодаря

 

П.П. Има осезателна разлика в светлината преди 5 години и сега :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е на пет и половина и не забелязвам да има разлика , как я хващате нямам идея . 

Аз лично (ако някога стигна до там) бих си сложил лед не повече от 3700К Филипс или Осрам. 

Имай предвид , че самата смяна е изключително крива и с труден достъп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предвид скока който направиха ледовете през последните години, не бих се вкарвал във филми с ксенон. Ей ТУК съм постнал и снимка как излежда "петното" с LED и обикновена круша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, The Best Forman написа:

Моята е на пет и половина и не забелязвам да има разлика , как я хващате нямам идея . 

Аз лично (ако някога стигна до там) бих си сложил лед не повече от 3700К Филипс или Осрам. 

Имай предвид , че самата смяна е изключително крива и с труден достъп.

 

Ами преди като застанех близо до стена, горният ръб на светлинният поток беше ясно отсечен. В момента е размазан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, PRR написа:

Предвид скока който направиха ледовете през последните години, не бих се вкарвал във филми с ксенон. Ей ТУК съм постнал и снимка как излежда "петното" с LED и обикновена круша.

А препоръка за марка LED и реже ли се нещо фара за да се монтира?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@gemballaразгледай в eBay/AliBaba/etc и си харесай. Моите са вече на година и има доста по-добри.

 

@sando2 директно си паснаха. Няма рязане на кабели, преправяне и т.н. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 22.12.2021 г. at 17:16, gemballa написа:

 

Ами преди като застанех близо до стена, горният ръб на светлинният поток беше ясно отсечен. В момента е размазан.

Загледах се днес паркирайки на колега в гаража .. ами все толкова отсечена е ивицата .. не знам , може моите да са правени във вторник , твоите в петък или понеделник :)

На сух асфалт смея да твърдя , че светят идеално .. на мокро нищо не свети .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена, не отчиташ това, че твоята кола е на няма 60000 км, а колата на колегата вероятно е на двойно, а може и повече километри и съответно толков повече светене и амортизация на фаровете. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако рефлектора не е заминал, "износването" може да е само на самата крушка или повредено "стъкло". Като цяло при кристалните фарове е много лесно да се види дали има проблем. Най-големия плюс на LED-овете с лупа е, че рефлектора на практика е се обезмисля, което не важи за ксенона. 

 

Ето примерна такава крушка (идея си нямам дали е читава, просто първата попаднала)

 

image.thumb.png.596e2b38030e4fbde44a309c53215eef.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.12.2021 г. at 9:45, ghost_rider написа:

Гена, не отчиташ това, че твоята кола е на няма 60000 км, а колата на колегата вероятно е на двойно, а може и повече километри и съответно толков повече светене и амортизация на фаровете. 

 

Колата е на 60к км, като този ефект съм го забелязал още преди 5-6к км. Ще снимам и ще постна снимка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 22.12.2021 г. at 19:22, sando2 написа:

трябват ли преходници за  LED крушките,

Трябват. Повечето ледове са с цилиндрично тяло, а оригиналните пластини са с правоъгълен отвор. 

 И преди съм казвал, аз съм с лед, не е УАУ! с тях, а смяната е..... ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лед крушки съм монтирал на мотора и на Jimny-то. И на двете не съм ползва преходници. Идват си със съответния цокъл и е "plug and play". 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, Typi_taratajki написа:

Трябват. Повечето ледове са с цилиндрично тяло, а оригиналните пластини са с правоъгълен отвор. 

 И преди съм казвал, аз съм с лед, не е УАУ! с тях, а смяната е..... ???

Мерси, колега. Ще поръчам преходници. Днес пробвах за проба, то анистина е гадно, дори не можах да отвъртя крушката, няма място

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...
На 2.01.2022 г. at 9:00, Typi_taratajki написа:

Трябват. Повечето ледове са с цилиндрично тяло, а оригиналните пластини са с правоъгълен отвор. 

 И преди съм казвал, аз съм с лед, не е УАУ! с тях, а смяната е..... ???

Сложих накрая лед, без преходници, оригиналните пластини пилнах малко, смяната малко гадна, но ефекта е доста добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, sando2 написа:

Сложих накрая лед, без преходници, оригиналните пластини пилнах малко, смяната малко гадна, но ефекта е доста добре.

Ти си герой!

Аз се мъчих три часа да изключа "по-удобната" лява крушка за да сложа Найт брейкър , но не успяха , ръката ми до лакътя беше издрана и оставих нещата такива каквито са ?

  • Объркан съм 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 22.03.2022 г. at 22:46, sando2 написа:

Сложих накрая лед,

А аз го разкарах и сложих халогенни +100% някакви и съм в пъти по доволен от LED-овете. Може би моите са зле, не знам. Остава да пробвам само Xenon ? 
 

 

На 23.03.2022 г. at 6:30, The Best Forman написа:

мъчих три часа

Е, стига бе, за 20 мин. става. Аз последно просто мръднах малко акумулатора, без да откачам клемите, само го бутнах в ляво и назад. И става в пъти по лесно. Е, стига да запомниш как е била заключващата пластина и на коя страна се върти, за да заключи ? Там ми отидоха 10 от минутите ?  И да си знаеш, първо се вади крушката после се откача буксата ;) 

Редактирано от Typi_taratajki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.03.2022 г. at 10:42, Typi_taratajki написа:

А аз го разкарах и сложих халогенни +100% някакви и съм в пъти по доволен от LED-овете. Може би моите са зле, не знам. Остава да пробвам само Xenon ? 
 

 

Е, стига бе, за 20 мин. става. Аз последно просто мръднах малко акумулатора, без да откачам клемите, само го бутнах в ляво и назад. И става в пъти по лесно. Е, стига да запомниш как е била заключващата пластина и на коя страна се върти, за да заключи ? Там ми отидоха 10 от минутите ?  И да си знаеш, първо се вади крушката после се откача буксата ;) 

Да, така направих с акумулатора, около 30 мин за смяна, този вид лед използвах, 55 вата на крушка

Screenshot_20220326_204420_com.sirmamobile.prodavalnik.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Колеги, харесал съм едни LED лампи на Osram, обаче са без залъгалки. Ще писне ли таблото? Шкода Фабиа 2017

 

spacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На каква цена са и от къде ще ги вземаш? И аз съм ги харесал, но за кола без проверка за изгоряла крушка.

А при теб сигурно ще писне, защото имах Октавия 2005г и даваше сигнал за изгоряла крушка дори за габарит.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

голяма е вероятността да дава грешка ,но не сложно да добавят товарни съпротивления да излъжат компютъра 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, baijoro написа:

На каква цена са и от къде ще ги вземаш? И аз съм ги харесал, но за кола без проверка за изгоряла крушка.

А при теб сигурно ще писне, защото имах Октавия 2005г и даваше сигнал за изгоряла крушка дори за габарит.

 

На 80 лв от приятел с магазин за авточасти.

 

преди 3 минути, skodafen написа:

голяма е вероятността да дава грешка ,но не сложно да добавят товарни съпротивления да излъжат компютъра 

Не ми се занимава да слагам съпротивления.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Фабия lll не може ли през компютъра да ѝ се каже "е тия крушки са лед, не ги проверявай!"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По скоро компа ще писне без  залъгалки, аз пробвах да сложа лед крушки за задна, уж с Кан Бус вътре, но без заъгаки и писна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.