Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Придърпване при ускорение


deaglee

Recommended Posts

Здравейте, колата от подписа, има странно придърпване когато карам с примерно 60км и реша да ускоря. Пиша примерно, защото ако поддържам 80км в час и реша да ускоря пак има едно придърпване.

Това се случва само ако поддържам скорост и реша да ускоря, ако ускорявам постепенно или с кикдаун, такова придърпване не се усеща. Все едно не достига гориво или не знам как да го опиша.

При Евгени от Трансексперт са сменяни - вътрешни карета, маховик и съединител, дюзите са перфектни на диагностика и той не може да разгадае от какво е, насочи ме към евентуален проблем с компютъра, но това къде и как да проверя - нямам идея.

Бях и при Пепино, за съжаление и той не успя да даде някаква точна диагноза, каза че може да е нещо механично, но дотам.

Колата се кара с Xenum добавка, не пуши, няма проблем с вървене, палене, разход и т.н. Освен това странно придърпване, което е при студена и при загряла кола, нямам други оплаквания.

ЕГР-а е почистван миналата година, нищо не е затапвано или премахвано.

Звънях на Ники от Герман, но е зает и не може да види колата за момента.

 

Някой с подобен проблем ако е решавал или ако може да ме насочи към друг читав сервиз/човек, ще съм благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На прима виста, възможните причини може да са:

Въздушен филтър

Сензор за въздух

Горивен филтър

Горивна помпа

Скоростна кутия

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Вал и повдигачи са сменени преди година и половина.

Филтрите са сменени с маслото, преди няколко месеца. Горивна помпа доколкото ми обясниха и четох, че колата ще има и проблем с паленето. Сензора за въздух няма ли да излиза при диагностиката? За кутията също съм ходил на диагностика.

Освен да чакам да се дочупи, каквото е тръгнало да се чупи, макар, че този вариант не ми допада, държа колата да е изправна.

Редактирано от deaglee
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, deaglee написа:

дюзите са перфектни на диагностика

Не ги изключвай като вариант. На три пъти диагностика правих, дюзи 0.02 отклонение и накрая се оказа бобината на една от дюзите. Към 150лв втора ръка и колата е като шевна машинка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не изключвам разбира се.

Къде успяха да ти открият проблема, ако може да споделиш, да ги преслушам.

 

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тунела на Люлин. Там дето е Стефан с реглажите. По принцип съм чувал, че разбират от дизели като цяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен го имаше същото и след блокиране на ЕГР клапана и неговата смяна изчезна.ЕГР беше в запушен.

Виждам че си писал че е почистван.Сигурен ли си че е почистен както трябва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, да сигурен съм че е почистен съвестно, но доста време мина от тогава, може би 2 години, не знам с нашите горива дали не е пак за чистене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.