Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нерегулирано кръстовище


vladkant

Recommended Posts

ИзСвинявам са Повелителю на третия крак (да се чете г-н БастуниЙ) не Ви се получи бъзика , защото не сте запознат с фактите и не знаете , че съм изкарал курсовете в годината , в която навършвах 18 (преди казармата) и си я получих април , след като се уволних ;)

И ако не бяхте толко изветрял откъм подпокривното пространство , щяхте да се сетите , че шофьорска школа и школа за запасни офицери , нямат нищо общо ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • joro-120L

    13

  • The Best Forman

    7

  • Боре

    7

  • vladkant

    6

Ауууу... И аз имам книжка от казармата. Бях във ВВС. Яки машинки имаше. Зареждаш самолети, караш ракети... Веднъж мъчих един "джоган", ама зор беше по завоите, хахаха. Урал също карах от време на време. ЗиЛ 131 беше моята машина. Най-якото беше, като ходехме на учения и го пускахме през водни препятствия, понеже беше подготвен за такива. Целия потъваше и си излиза сам от другата страна на гьола. И като качваш могили...и в един момент, пред теб има само небе... Що ниви съм изгазил около Добрич - не мога да ги преброя. Книжките бяха готови и седяха в шкафа седмица преди изпитите. С дата на издаване - датата на изпита разбира се. Погледнах си моята и си викам - врачка съм, гледам в бъдещето ?

В интерес на истината, имаше адски дебили, които някак си взеха книжка. Имаше и такива, които не успяха де, ама те бяха фрапантни случаи!

По темата - на нерегулирано кръстовище - с предимство си е дясно стоящия. Черен 'жип също ?

Понеже се писа и за щатите и нерегулираните кръовища там, наистина в 98% от случаите имат СТОП на всеки ъгъл. И си е много добре - споделям го от опит. Задължителното спиране е само и единствено в плюс от гледна точка на трафика и/или инцидентите в самите кръстовища. Дори да се стигне до удар - той е лек. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, zloQQ написа:

Ауууу... И аз имам книжка от казармата. Бях във ВВС. Яки машинки имаше. Зареждаш самолети, караш ракети... Веднъж мъчих един "джоган", ама зор беше по завоите, хахаха.

 

Сега остава да кажеш и коя година си карал школата. Предполагам е била в Балчик. И сигурно се е считала за военна служба. Аз съм "вътре" от цялата работа, защото школата ми беше непосредствено преди казармата. Т.е. имам + още четири месеца казарма, щото там режима по нищо не се различаваше. Само дето нямахме оръжие. Ако те пуснат дом. отпуск събота и неделя е добре. Ама то и съботите се работеше тогава, та остава неделята. Школата беше в гр. Първомай.

Единствения ми кяр е, че придобих още една професия, със сигурност, като войник ще си шофьор, което си е скатана служба, в сравнение с някои други, и книжката или придобиването на "С" ми струваше 2.80лв. Колкото струва самия картон или изработването й. На последната военна комисия ми предлагаха ШЗО, както Гената е бил, но аз отказах - от любов към автомобилите.:)

Джоган или ЗиЛ 157 няма хидравлика на волана и трябва да си здрав в ръцете. Ако не си, ще станеш.;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен не ми предложиха , направо ми изпратиха повиквателна зачовед за ШЗО в Шумен .

У София нема пазарлъци (освен ако не си връзкар де) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, The Best Forman написа:

(освен ако не си връзкар де) ?

 

При мен беше нещо такова. Или по-точно, не ми предложиха ШЗО, а ми казаха, че съм определен за ШЗО.

А за НАШ/наборна автомобилна школа/, наистина трябваха връзки. Баща ми познаваше един човек, та удари едно рамо.;)

После, след школата, на повиквателната ми заповед пишеше гр. Видин! Баси и връзкара. Шест месеца не съм видял Пловдив. Нашите дойдоха два пъти на свиждане и това беше.

Но, не съжалявам. В Ракетни войски е/беше/ интересно. След школата във Видин ме разпределиха в ракетен дивизион в Пазарджик.

 

п.п. Видин 1985г. :)

 

DSC05352.thumb.JPG.adaf2e4e0918e576db309f7fc49fac25.JPG.318dc9eb983141f6875dc3abc818e94c.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@joro-120L, баш в Балчик! Влязох септември 1994 и излязох март 1996. 18 месеца военна служба си беше. 5 месеца школник и после останах там взводен на още 2 "випуска" новобранци вместо да се върна в София в щаба. Баш връзкар си бях, с връзка генерал-полковник. Ама реших на морето да си остана - голям купон беше и служба...не видях така да се каже. Страхотни спомени и приятели направих за година и половина! Инструктора викаше - "Вие от София или ставате страшни шофери или за нищо не ставате!" Не се имам за кой знае какъв шофьор въпреки огромния километраж, който съм навъртял до сега и все гледам да прихвана нещо ново и полезно. Чудна професия (според мен) изкярих докато карах казармата. И като ми се отвори възможност - не пропуснах да се кача и да обикалям, колкото мога и то с голяма усмивка. Голям кеф ми е карането! Имам ли възможност - не се двоумя да се метна зад волана с индианеца ? Шкода (и предишната и сегашната) ми доставят страхотно удовлетворение от шофирането.

Баси...де отиде темата...хахахха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, zloQQ написа:

Баси...де отиде темата...хахахха

 

Велко, то мъже като се съберат, разговора върви или към жени или към казарма. :) Това последното скоро ще отпадне. А и едни от най-хубавите спомени са от казармата. Лично за мен, хубавите са повече от лошите. И аз обичам да карам и ме влекат автомобилите. Много се радвам, че късмета ме срещна точно с такъв автомобил. Много е интересен и уникален. Никъде не можеше да се види тогава, освен по военните паради. Беше секретна техника и когато сме на занятие се движехме от поделението до заемането на района в една гора само късно вечер. В интервала - 0ч.- 04ч. Вече там в гората си бръмчахме и през деня. /сега е експонат във Военноисторическия музей - София/

Ти си бил голям началник!? Такива, като теб командири на отделение имаше останали и в школата във Видин. Цялата власт беше в тях. Старшини и офицери изобщо не се занимаваха с нас школниците. Служил си 18 месеца. По мое време службата беше две години. И какъвто съм си късметлия, попаднах в наборите, които ги задържаха по 3 месеца, заради смяната на имената на турците или "Възродителния процес". Та, служих 2г и 3м.

Сега няма казарма. Всичко е цветя и рози. Тогава изобщо не съм си и помислял, че ще дойде време, когато този дълг да отпадне. За някои, които четат, това може да са смешки или неразбираеми неща, за други да са простотии, за трети - интересни неща. :)

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.