Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Използване на гуми с различен размер


Филип

Recommended Posts

Здравейте. Имам О2 4х4. Сега колата е с 205/55/16. Интересува ме, дали мога да и сложа гуми 205/65/16. Ако не мога дали трябва да сменям джанти, за да сложа по-малък цолаж, но по-високи, тоест 65. Общо взето какви са ми възможностите? Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://primex-bg.com/polezno/kalkulator-za-gumi

+40 мм. го дава разлика. За мен е повечко и не знам дали ще ги поеме арката на октавията. Може да пробваш дали няма да опира в завой. Иначе, 195/65/15 влиза без проблем. Ама ще ти трябват нови джанти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мой приятел кара с 205/60R16, но на О1. Целта му беше да е по-висока и го постигна с втулки отпред, подложки отзад и разбира се гумите. Имам обаче съмнения че при теб 2 размера над оригиналния може да и дойдат в повече от допустимото. Ако имаш или си намериш (за проба) гуми с такъв размер слагай и пробвай, най-вече отпред, защото отзад би трябвало да се съберат. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.